Karabük Haber Gazetesi

BOLU DEPLASMANINA TARAFTAR GÖTÜRÜLMEYECEK…

03.04.2016 Pazar günü Bolu’da oynanacak olan Boluspor-K.Karabükspor karşılaşmasına Karabükspor taraftarı alınmayacak.   Yasak kararı 08.03.2016 tarihinde alınarak yazılı açıklamada bulundu. Bolu İl Güvenlik Kurulu, Boluspor’un ligin 27. Haftasında sahasında ağırlayacağı Karabükspor’un taraftarlarının stada alınmamasına karar verdi. Gerekçe ise ‘’Geçtiğimiz yıllarda istenmeyen olaylar çıkmış, çok sayıda taraftar yaralanmıştır’’. Denildi. Bu karar hafta içinde her iki kulübede […]

BOLU DEPLASMANINA TARAFTAR GÖTÜRÜLMEYECEK…
19 Mart 2016 - 0:07 'de eklendi.

03.04.2016 Pazar günü Bolu’da oynanacak olan Boluspor-K.Karabükspor karşılaşmasına Karabükspor taraftarı alınmayacak.

 

Yasak kararı 08.03.2016 tarihinde alınarak yazılı açıklamada bulundu. Bolu İl Güvenlik Kurulu, Boluspor’un ligin 27. Haftasında sahasında ağırlayacağı Karabükspor’un taraftarlarının stada alınmamasına karar verdi. Gerekçe ise ‘’Geçtiğimiz yıllarda istenmeyen olaylar çıkmış, çok sayıda taraftar yaralanmıştır’’. Denildi.

Bu karar hafta içinde her iki kulübede iletildi, kararı öğrenen K.Karabükspor kulüp başkanı Feridun Tankut ve Boluspor kulüp başkanı Savaş Abak konuyu çözüme kavuşturabilmek için Pazartesi günü bir araya gelme kararı aldı. İki kulüp başkanı Pazartesi günü Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya ve Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ile görüşerek kararın iptalini isteyecekler.

İki Kulüp başkanı da Karabükspor taraftarı maça gelsin dese bile İl Emniyet Müdürü, güvenliği sağlayamam derse karar değişmeyecek, Karabükspor taraftarı Bolu stadına alınmayacak.

Ligin il yarısında Karabük’te oynanan karşılaşmaya Boluspor taraftarı gelmiş, Karabük İl Güvenlik Kurulu taraftar yasağı getirmemişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Haşim ;

    il emniyet müdürü güvenliği sağlayamam diyorsa Bolu gibi bir şehirde ne işi var? Onun işi güvenliği sağlamak. Güvenliği sağlayamam deyip karabükspor taraftarına gelmesinler demek kolaycılıktan başka birşey değidir.

    19 Mart 2016 00:14