Karabük Haber Gazetesi

TARİHİ KENT SAFRANBOLU’DA ÇEŞMELERDEN ÇAMUR AKIYOR

UNESCO Kenti Safranbolu’da çeşmelerden çamurlu su akıyor. Vatandaşlar, şehir şebekesinden yaklaşık 12 saattir su yerine çamur akması üzerine Safranbolu Belediyesi’ne tepkilerini dile getirdi. Musluklardan akan kirli suyun kullanılabilir olup olmadığı veya bu duruma neyin sebep olduğu konusunda yetkililer tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Safranbolu’da vatandaşlar musluktan akan çamurlu su karşısında şaşkına döndü. Akan suda herhangi […]

TARİHİ KENT SAFRANBOLU’DA ÇEŞMELERDEN ÇAMUR AKIYOR
23 Ağustos 2019 - 10:41 'de eklendi.

UNESCO Kenti Safranbolu’da çeşmelerden çamurlu su akıyor.

Vatandaşlar, şehir şebekesinden yaklaşık 12 saattir su yerine çamur akması üzerine Safranbolu Belediyesi’ne tepkilerini dile getirdi.

Musluklardan akan kirli suyun kullanılabilir olup olmadığı veya bu duruma neyin sebep olduğu konusunda yetkililer tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Safranbolu’da vatandaşlar musluktan akan çamurlu su karşısında şaşkına döndü. Akan suda herhangi bir mikrop veya zararlı madde olması endişesine karşı Safranbolu sakinleri musluklardan uzak duruyor.

Eleştiri oklarının çevrildiği Safranbolu Belediyesi’ne çağrıda bulunan vatandaşlar, “UNESCO Kenti Safranbolu’da Türkiye’nin en pahalı suyunu içiyoruz. Ama çeşmelerden 12 saattir adeta çamur akıyor. Dakikalarca çamurun akıp temiz suyun gelmesini bekledik ama yine de çamur aktı. Belediye Başkanı Elif Köse göreve geldiği günden bu yana hizmetleri ile değil yaptığı hatalarla gündeme geliyor. Öncelikle şehrin su işini halletmesi gerekiyor. Müzikle, lokumla uğtaşacağına su işini halletsin. Her yağmurdan sonra çeşmelerimizden çamur akıyor. ” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber