Karabük Haber Gazetesi

TARİHİ KONAK KÜL OLMAKTAN SON ANDA KURTULDU

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde butik otel olarak işletilen tarihi konağın bacasından çıkan yangının kısa sürede fark edilmesi konağın kül olmasını engelledi. Safranbolu Musalla Mahallesi manifaturacılar sokakta bulunan yaklaşık 100 yıllık olduğu tahmin edilen ve Ali Kanaz tarafından butik otel olarak işletilen tarihi konağın bacasında yangın çıktı. Çatı katına sıçrayan yangının çevredekiler tarafından fark edilmesi üzerine durum […]

TARİHİ KONAK KÜL OLMAKTAN SON ANDA KURTULDU
01 Aralık 2016 - 8:56 'de eklendi.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde butik otel olarak işletilen tarihi konağın bacasından çıkan yangının kısa sürede fark edilmesi konağın kül olmasını engelledi.
Safranbolu Musalla Mahallesi manifaturacılar sokakta bulunan yaklaşık 100 yıllık olduğu tahmin edilen ve Ali Kanaz tarafından butik otel olarak işletilen tarihi konağın bacasında yangın çıktı. Çatı katına sıçrayan yangının çevredekiler tarafından fark edilmesi üzerine durum itfaiye ekiplerine bildirildi.

OTEL OLARAK KULLANILAN TARÝHÝ KONAK KÜL OLMAKTAN SON ANDA KURTARILDI BACADAN ÇIKAN YANGININ ERKEN FARK EDÝLMESÝ TARÝHÝ KONAÐIN KÜL OLMASINI ÖNLEDÝ

Olay yerine gelen hızlı bir şekilde ulaşan Safranbolu Belediyesine ait 3 itfaiye aracı yangına müdahale ederek büyümeden söndürdü. Otelin boş olması olası bir faciayı önlerken, yangın sırasında panik yaşayan bir otel çalışanına ise ambulansta müdahale edildi.
Olay yerinde incelemelerde bulunan Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Şenol, yangının kısa sürede fark edilmesi sonucu bir tarihin daha yok olmasını engellediğini söyledi.
Yangın sonrası otelde maddi hasar meydana gelirken, polis soruşturma başlattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER