Karabük Haber Gazetesi

TARIM ARAZİLERİNİN SATIŞI…

Karabük Defterdarlığı tarafından, hazineye ait tarım arazilerinin satışıyla ilgili kanunun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirildi. Karabük Defterdarlığından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, kanunun 12. maddesinde hazineye ait tarım arazilerinin satışının düzenlenmiş olduğu, hazineye ait tarım arazilerinin, 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla en az 3 yıldan beri kiralayan ve kira sözleşmesi halen devam eden kiracıların, […]

TARIM ARAZİLERİNİN SATIŞI…
25 Kasım 2016 - 0:32 'de eklendi.

Karabük Defterdarlığı tarafından, hazineye ait tarım arazilerinin satışıyla ilgili kanunun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirildi.
Karabük Defterdarlığından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, kanunun 12. maddesinde hazineye ait tarım arazilerinin satışının düzenlenmiş olduğu, hazineye ait tarım arazilerinin, 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla en az 3 yıldan beri kiralayan ve kira sözleşmesi halen devam eden kiracıların, 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla en az 3 yıldan beri tarımsal amaçla kullanan ve kullanımı halen devam kullanıcıların, kullanım şartı aranmaksızın paydaşlarının, kanuni süre içinde başvurmaları, Defterdarlık veya Mal Müdürlükleri tarafından tespit ve tebliğ edilen satış bedelini itiraz etmeksizin kabul etmeleri koşuluyla doğrudan satın alma hakkından yararlanabilecekleri belirtildi.
07.09.2016 tarihli ve 29824 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6745 sayılı Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla, 6292 sayılı Kanuna “Geçici Madde 4” eklenerek bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle 6292 sayılı Kanunun 12. maddesi kapsamında hazineye ait tarım arazilerini satın almak isteyenlere, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl başvuru süresi verildiği ve daha önce yapılan başvuruların da geçerli kabul edildiği ifade edilen açıklamada, bahse konu bir yıllık sürenin 7 Eylül 2017 tarihinde sona ereceği, 6292 sayılı kanuna eklenen geçici maddeye göre, Karabük merkezinde Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğünde, ilçelerde ise Mal Müdürlüğü Milli Emlak servislerinde müracaatların alınmasına kanunda belirtilen süreler çerçevesinde devam edildiği kaydedildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER