Karabük Haber Gazetesi

TEPKİLERE RAĞMEN UYSAL LİSTEDE OLACAK MI?

24 Haziran seçimleri öncesinde partisinden tekrar aday adayı olan AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal’a seçmenin tepki sesleri yükselmeye başladı. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde çıtayı bir hayli yüksek tutan ve Karabük Üniversitesi Rektörlüğünden sonra “Proje adamı” olarak AK Parti’den aday olan Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 1 Kasım seçimlerinde en büyük vaadi Karabük’e Havaalanı olmuştu. […]

TEPKİLERE RAĞMEN UYSAL LİSTEDE OLACAK MI?
13 Mayıs 2018 - 19:30 'de eklendi.

24 Haziran seçimleri öncesinde partisinden tekrar aday adayı olan AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal’a seçmenin tepki sesleri yükselmeye başladı.

1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde çıtayı bir hayli yüksek tutan ve Karabük Üniversitesi Rektörlüğünden sonra “Proje adamı” olarak AK Parti’den aday olan Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 1 Kasım seçimlerinde en büyük vaadi Karabük’e Havaalanı olmuştu.

Uysal’ın her seçim toplantısında vaat ettiği havaalanı yalan olurken, “Proje Adamıyım” sözleri de ortaya tek bir uygulanan proje koyamaması ile fiyasko ile sonuçlandı.

Milletvekili olduktan sonra Karabüklü seçmenin Uysal’a ulaşamadığı, ulaşsa da aktardıkları sorunlarına çözüm bulunamadığı kamuoyunda yine yüksek sesle konuşuluyor.

İki buçuk yıllık milletvekilliği döneminde doğru düzgün bir basın açıklaması yayınlamayan Burhanettin Uysal’ın son bir ayda iki günde bir basın açıklaması yayınlaması ise ayrı tepkiler oluşturmaya başladı.

Karabüklü bazı gazetecilerin sosyal medyalarından Miletvekili Uysal’ı çok acımasız bir şekilde eleştirmesi de tepkiler zincirine eklenen birer halka olarak görülüyor.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile iki yıl önce başlayan kavga da Çaylı’nın ihracı ile sonuçlanmasının ardından mücadeleden galip çıkan taraf olarak görülen Uysal, Yenice’yi karıştıran, Yenice’nin kaderi ile oynayan, Yenicelileri bölen ve bunun gibi bir çok suçlamalara hedef olmaya başladı.

Tüm bu süreçler karşısında 26. Dönem Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal’ın 27. Dönem’de aday gösterilmesinin zayıf bir ihtimal olarak görüldüğü kamuoyunda konuşuluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • kadri ;

    Ak partinin aday adaylarını bu şekilde yıpratmaya çalışmak doğru değil. Biz de halkın içindeyiz şu ana kadar hiç böyle bir tepki duymadım. Aksine diğer bazı kişilerle ilgili çok sert eleştiriler olmasına rağmen, basında tek bir kişiye yüklenilmesi, vatandaşta ters tepki yapacağı kanaatindeyim. Kişilerle uğraşmak kimseye bir şey kazandırmaz. 1 kasımda bütün basın hocanın yanında olacak, şimdi birileri karşısına geçecek. Bahsettiğiniz bu tepkilerle ilgili bi röportaj filan yayınlasanız, belki millet inanır. “Kamuoyunda konuşuluyor” ifadesi, iletişim teknolojilerinin zirvede olduğu şu dönemde pek de tatmin edici bir ifade olmasa gerek.

    13 Mayıs 2018 22:32
Karabük Kız Yurdu
karabük haber