Karabük Haber Gazetesi

UYSAL; SANAT ÜNİVERSİTESİNİ HANGİ GEREKÇE İLE SAVUNACAĞIZ!

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Refik Polat tarafından Nisan ayında ilk olarak gündeme getirilen Karabük’e ikinci bir üniversite fikri olarak Safranbolu Sanat Üniversitesi için Karabük Milletvekili Prof. Dr.Burhanettin Uysal “Hangi gerekçe ile Safranbolu Üniversitesini savunacağız” dedi.

UYSAL; SANAT ÜNİVERSİTESİNİ HANGİ GEREKÇE İLE SAVUNACAĞIZ!
01 Ekim 2016 - 15:11 'de eklendi.

Geçtiğimiz günlerde Kanal 78 televizyonunda Şükrü Gökkaya’nın programına konuk olan Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal Safranbolu’ya kurulması hedeflenen Safranbolu Sanat Üniversite ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hangi gerekçe ile Safranbolu Üniversitesini savunacağız diyen Uysal “ “Karabük Üniversitesi yeni kurulmuş, kurumsallaşmasını henüz tam anlamıyla tamamlayamamış bir üniversite. Bizim bu talepte bulunmamız için elimizde haklı donelerimizin olması lazım, Ben TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanvekiliyim ve geçmişte siyasi iradenin söz verdiği şehirleri yakından biliyorum. Bunlardan biri Sayın Davutoğlu döneminde söz verilen 350 bin nüfuslu Tarsus. Karabük Üniversitesinin yapılanması tam olarak tamamlanmamış, Safranbolu’nun nüfusu 40 bin, böyle bir ortamda hangi gerekçeyle bunu savunacağız. Safranbolu’da kurulu bulunan fakültelerimiz halen faaliyete geçirilmedi, Mimarlık Fakültesinin halen dekanı atanmadı, öğrenci alınmadı. Turizm Fakültesi tek bölümle devam ediyor, halbu ki burada onlarca bölüm açabiliriz. Güzel Sanatlar Fakültemizin ise eksiklikleri tamamlanmadı, böyle bir ortamda bizim çok fazla beklenti içersine girmememiz gerekiyor. Elbette Safranbolu Üniversitesini isteyelim, ancak bizden daha büyük, altyapısı bizden daha iyi kardeşlerimiz var, böyle bir ortamda siyasi irade bizi tercih ederse kardeşlerimiz üzülecektir. Biz Karabük ve Safranbolu birlikte hareket edersek güçlü oluruz, iri oluruz, rekabet gücümüz artar. Biz parçalanırsak kan kaybederiz. Biz tüm organizasyonlarımızı Safranbolu ölçeğinde yapıyoruz, bu ölçekte bizim Safranbolu ile birlikte hareket etmemiz gerekiyor, ancak ilerleyen dönemde bir fırsat olursa neden değerlendirmeyelim?” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER