Karabük Haber Gazetesi

VALİ AKTAŞ GÖREVE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Valiler Kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanıyken Karabük Valiliğine atanan Mehmet Aktaş, bugün yeni görev yeri olan Karabük’e geldi. “KAPIMIZ 24 SAAT HERKESE AÇIK OLACAK” Karabük’te görevlendirilmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Aktaş, Bu görevler, bu makamlar, aslında Milletin makamlarıdır ve Millete hizmet için vardır. Bizler emanetçileriyiz. İnşallah bizde […]

VALİ AKTAŞ GÖREVE BAŞLADI
13 Haziran 2016 - 17:56 'de eklendi.

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Valiler Kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanıyken Karabük Valiliğine atanan Mehmet Aktaş, bugün yeni görev yeri olan Karabük’e geldi.
“KAPIMIZ 24 SAAT HERKESE AÇIK OLACAK”
Karabük’te görevlendirilmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Aktaş, Bu görevler, bu makamlar, aslında Milletin makamlarıdır ve Millete hizmet için vardır. Bizler emanetçileriyiz. İnşallah bizde el birliği ile bu emanete sahip çıkarak Karabük’ümüze, Karabük insanına hizmet edeceğiz. Tabi bu hizmeti yaparken, görevimizi yaparken siyaset kurumu, İl bürokrasisi, Sivil toplumu, meslek örgütleriyle ve basınıyla, herkesi içine alacak şekilde bir uyum ve ahenk içersinde hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Karabük’ü inşallah bulunduğu bugünkü noktadan çok daha yukarılara İnşallah elbirliği ile çekeceğiz. Yine halkımızın her kesimini kucaklayacağız, hiç ayrım yapmayacağız, adaletli olmaya İnşallah çalışacağız, gönlümüz ve kapımız 24 saat herkese açık olacak. Çok rahat ulaşılabilir ve mümkün oldukça bu makamlarda gereğinden fazla kalmayacağız. Halkımızla, esnafımızla, sanayicimizle iç içe olacağız, köyümüzü, kentimizi gezeceğiz, inşaatlarımızı gezeceğiz. İnşallah dediğim gibi halkımızla iç içe olacağız. Karabük’ümüzü bugünlere kadar getiren bizden önce hizmet den herkese şükranlarımızı sunuyorum. İnşallah bizde taş üstüne taş koyarak Karabük’ümüzü bugünkü bulunduğu yerden daha ileriye taşıyacağız. Ben bu atamanın şahsıma ve Karabüklü hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Allah bizleri mahcup etmesin, Allah ferasetimizi artırsın, Allah halkımızın duasını hak edecek hizmetleri yapmayı bizlere nasip etsin” dedi.
GİDERAYAK KIYIM YAPMIŞTI
2,5 yıllık görev süresince hiçbir yatırım çalışmasında bulunmayıp, halkın içerisine çıkmadan adeta emekliliğini dolduran Vali Orhan Alimoğlu, giderayak büyük bir kıyım yapmıştı. Kamuoyunda etik dışı olarak görülen bu olayda sayın Vali, kararname yayınlandıktan iki gün önce İl Özel İdaresine bağlı Hamzalar mevkiinde birim müdürlerini görevden alarak yerine yeni atamalar yapmıştı. Ardından önce makam şoförünü ardından ise Valilik konağında çalışanları göndererek yerlerine yenilerini alması kentte tepkilere yol açtmıştı.
“İSABETSİZ BİR KARARI OLMUŞSA ONUN DEĞERLENDİRMESİNİ YAPARIZ”
Vali Aktaş , bir önceki Vali Orhan Alimoğlu’nun görevi bırakmadan önce yaptığı atamalarla ilgili olarak sorulan soruya ise “ Kabul edersiniz ki bundan bilgim yok. İkincisi biz önümüze bakacağız arkadaşlar, geriye bakmayacağız. Orhan Alimoğlu Valimize de hizmetleri için teşekkür ediyorum ama isabetsiz bir kararı olmuşsa onun değerlendirmesini yaparız. Fakat ben bu saat itibari ile doğrudur, veya yanlıştır diyemiyorum” diye cevap verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • karabük beklemede ;

    köy hizmetlerinde bütün işler karışmış durumda.giden valinin yaptığı etik dışı birim müdürlerini değiştirip yerine kendinin dışarıdan karabüke getirdiği adamı müdür yapması bütün karabükte tepki almıştır.bu karabüke yapılan büyük bir hakaretdir.yeni valimizin en kısa sürede bu meseleyi çözmesi gerekir.

    13 Haziran 2016 18:38
  • Hakan ;

    Alimoğlu vali iken kimse yatırım yapmıyorsun demiyordu. Ada’m gitti herkes eleştirmeye başladı. Vali iken sırtını sıvazlayıp görev bitince yumruklamak insanlık değildir rant bekçiliğidir.

    14 Haziran 2016 03:54
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER