Karabük Haber Gazetesi

VERGİLİ; “BAŞKANLIĞI BIRAK EŞRAF ÇÖZSÜN”

Geçtiğimiz günlerde Kardemir Karabükspor taraftar grubu Mavi Ateş taraftar derneğinin Kardemir önünde yaptığı yürüyüş ve yapılan açıklamalar kamuoyunun gündemine düşmüştü. Yapılan açıklamaların hedefinde olan isim Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kardemir Karabükspor başkanına ve yönetimine ağır eleştirilerde bulundu. Vergili, “Başkanlığı bırak Karabük’ün eşrafı çözer”dedi. Başkan Vergili yaptığı açıklamada; “Kardemir Karabükspor Mavi Ateş taraftar derneğinin tertiplemiş […]

VERGİLİ; “BAŞKANLIĞI BIRAK EŞRAF ÇÖZSÜN”
31 Temmuz 2018 - 19:41 'de eklendi.

Geçtiğimiz günlerde Kardemir Karabükspor taraftar grubu Mavi Ateş taraftar derneğinin Kardemir önünde yaptığı yürüyüş ve yapılan açıklamalar kamuoyunun gündemine düşmüştü.

Yapılan açıklamaların hedefinde olan isim Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kardemir Karabükspor başkanına ve yönetimine ağır eleştirilerde bulundu. Vergili, “Başkanlığı bırak Karabük’ün eşrafı çözer”dedi.

Başkan Vergili yaptığı açıklamada; “Kardemir Karabükspor Mavi Ateş taraftar derneğinin tertiplemiş olduğu yürüyüşe katılan arkadaşlarımızın çoğunu tanıyorum ve onların taleplerinin tamamen Karabükspor sevdasından kaynaklandığını biliyorum. Bu arkadaşlarımızın benimle alakalı söyleşmiş oldukları sözler onların sözleri değil. Bu sözler Karabükspor yönetimi ve yönetim çevresinden kendilerini uydurularak söylenen sözlerdir. Benim asıl cevabın o kişileredir. Şu andaki mevcut başkan sosyal medyasında yapmış olduğu paylaşımlar var, ben onunla değil hiç kimse ile paramla ilgili bir mevzu konuşmadım. Marzinc’ten alınan 33 milyon civarındaki paradan bahsediyorlar. Evet, doğrudur bu konu ile ilgili de meclis kararımız vardır. Bu para Karabük Belediyesinin yapmış olduğu projelere harcanacak paradır, başka yerlere de harcama yapmamız mümkün değildir. Şu anda Marzinc bizim kurmuş olduğumuz bir ekiple denetliyoruz” dedi.

BAŞKANLIĞI BIRAK…

Kardemir Karabükspor’un süper lig takımı olduğunu söyleyen Başkan Vergili “Kardemir Karabükspor’a başkan olacak kişi önce ben bu işi yapabilir miyim diye kendine soracak, her gün ben başkan olacağım diye ortaya çıkarsan birileri de buradan kaçmak için al başkanlığı yap der. Başkanlığı bırak Karabük’ün eşrafı bu işi çözer” dedi.

Vergili; “Kardemir Karabükspor’un başkanlığına oturmak isteyen kişi neye güvenerek çıkıp ben başkan olmak istiyorum der? Ben Belediye Başkanı olduğumda belediyenin elektrikleri kesilmiş ve geçmiş dönemden kalan icralık borçları vardı. Hatta işçisinin maaşını bile veremeyecek durumdaydı. Ben gidip sağdan soldan para mı istedim. Eğer sen başkan olduysan programını yapacaksın yaptığın program üzerinden de yürürsün. Şimdi çıkıp kimse Karabükspor’a destek olmuyor diye sağa sola konuşmazsın. Kendine güveniyorsan başkan olursun, eğer kendine güvenmiyorsan bırakacaksın.” Dedi.

SEN BUGÜNE KADAR NEREDEYDİN?

Son günlerde yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çeken Kardemir Karabükspor’un idari menajeri Fazlı Ulasal’ın yapmış olduğu açıklamalara da üstü kapalı değinen başkan Vergili, “Ben dört yıldan beri Karabükspor için mücadele ediyorum, sen bugüne kadar neredeydin neden çıkıp bir iki kelime de sen konuşmadın. Bundan önceki yönetimin de bırakıp gitmesi bu kavgalardan oldu. Şayet benim dediklerimi yapsalardı bugün Karabükspor süper ligden düşmezdi.”dedi.

KARABÜKSPOR KAYYIM’A GİTSEYDİ

Başkan bir siyasi partiden olan bir arkadaşı Karabükspor’a başkan olması için çok uğraştığı söyleyen başkan Vergili; Ama olmadı, yürümedi. O dönemde bile bu başkan arkadaş her defasından ben başkan olmak istiyorum diye çıktı. Çıkmasaydı da Kardemir bu takım ile ilgili ne yapmak istiyorduysa yapsaydı. Forma hakkı senin, takım senin, her şey senin, Bıraksaydı da bu kulüp kayyım’a gitseydi. Bu kulübü Kardemir kayyım’a götürseydi de bizde görseydik. O dönemde bu arkadaş çıkıp başkan olmak istiyorum diyeceğine bu iki aileye takımı teslim etseydi bugün Karabükspor bu duruma düşmezdi”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber