Karabük Haber Gazetesi

Vergili topu Karayollarına attı. Ama…!

Beşbinevler ve Safranbolu arasında hayata geçirilmesi planlanan Kanyon Park Projesi’nin ilk ayağı olan kanyon köprü inşaat çalışmasında, inşaat alanının üst bölgesinde oluşturduğu bentte  gün boyu yağan yağmur ve kar sularının erimesi ile birlikte sabah 09.00 sularında göçük oluşmuş Karabük – Kastamonu karayolu çift taraflı olarak trafiğe kapanmıştı.   Belediye Başkanı Rafet Vergili basın mensupları ile […]

Vergili topu Karayollarına attı. Ama…!
04 Şubat 2016 - 10:17 'de eklendi.

Beşbinevler ve Safranbolu arasında hayata geçirilmesi planlanan Kanyon Park Projesi’nin ilk ayağı olan kanyon köprü inşaat çalışmasında, inşaat alanının üst bölgesinde oluşturduğu bentte  gün boyu yağan yağmur ve kar sularının erimesi ile birlikte sabah 09.00 sularında göçük oluşmuş Karabük – Kastamonu karayolu çift taraflı olarak trafiğe kapanmıştı.

 

Belediye Başkanı Rafet Vergili basın mensupları ile birlikte devam eden yatırımları yerinde inceledi, firma yetkililerden bilgi aldı. İlk olarak Kanyon projesinde incelemede bulunan Vergili daha sonra sel felaketinin sonucu göçen yolda incelemelerde bulundu.

KANYON KÖPRÜ MAYIS AYI SONUNDA BİTİYOR

Kanyon Vadi Projesi kapsamında yapılan 226 metre uzunluğunda kanyon köprü inşaatında incelemede bulunan Rafet Vergili, çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü, köprü bittiğinde Safranbolu ve Karabük’ün birbirine bağlanacağını söyledi.

Müteahhit firma yetkilisi ise, köprünün çelik imalatının Mart ayı başında biteceğini, nisan ayında betonarme kısmının yapılacağını, Mayıs ayı sonunda teslim etmeyi planladıklarını söyledi.

MENFEZLER YETERSİZ

Karabük-Kastamonu yolunda sel nedeni ile meydana gelen çöken yolda da incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Rafet Vergili, burada topu karayollarına atarken, menfezlerin yetersiz olduğunu, yolun yapımında imalat hatası olduğunu vurguladı.

Vergili “ Menfezler yeterli olsaydı su menfezden geçer giderdi, kalan su da yolun üstünden akardı. Ben göçük olmadan üç dakika önce buradan geçtim. Menfez olmadığı için su geçiş yolu bulamadı ve yolu bu hale getirdi” dedi

Belediye Fen İşleri Müdürü İrfan İnal ise “Burada büyük bir tahribat var. Ana su borusu, doğalgaz ve elektrik, Telekom’a ait tüm alttan geçen yapılar zarar görmüş durumda. Belediye olarak 24 saat esaslı çalışma yapıyoruz. Ama burada Kargaz, DSİ, Karayolları, Telekom ve diğer birimlerde çalıştığı için çalışmalar istediğimiz hızda gitmiyor. Su boruları geldi, en kısa sürede takacağız” dedi

  1. YIL YAŞAM MERKEZİ AVM KONSEPTİNDE YAPILIYOR
  2. yıl mahallesinde yapımı devam eden Başkan Vergili’nin prestij projelerinden olan 100. Yıl Yaşam Kompleksi inşaatında incelemede bulunan vergili, bu kompleksin iki blok halinde AVM konseptinde yapıldığını, içinde 40 dükkan ve diğer tüm donatıların bulunduğunu, ayrıca Belediye ait 800 metrekarelik bir alanında kompleks içinde yer aldığını söyledi.

Müteahhit firma yetkilisi ise Sosyal Yaşam Kompleksinin Ekim ayı sonunda teslim etmeyi planladıklarını söyledi.

  1. yıldaki incelemelerin ardından Dereevler mevkiinde yapılan kule asansörde incelemede bulunan Vergili, asansörün Martı ayı sonunda hizmete gireceğini söyledi.

200 Evler Pazar yerine geçen Vergili, burada çok katlı otopark ve modern bir Pazar yeri ve her yöne çıkan içinde dükkanların bulunduğu bir alt geçidin yapılacağını, çalışmalara yakın zamanda başlanacağını, projenin 2017 yılına tamamen bitmiş olacağını söyledi.

Geçen hafta bir vatandaşın düştüğü menfez inşaatında da incelemede bulunan Vergili, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Son olarak Bağ-Essan sanayi sitesi ile Kayabaşı mahallesini birbirine bağlayan köprüyü geçen Vergili “ burası 60 metre uzunluğunda bir köprü. Bu köprü bittiğinde vatandaşlarımız hem sanayi sitesine, hem soğuksu mahallesine, hem de Pazar yerine kolayca ulaşmış olacak” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER