Karabük Haber Gazetesi

VERGİLİ; UYSAL HAKKINDA YANILMIŞIM

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Adayı Rafet Vergili son günlerde AK Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal’ın sosyal medyasından yapmış olduğu paylaşımlara sert bir dille yanıt verdi.  2015 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerde Rafet Vergili’nin, Burhanettin Uysal Caddesi açılışında yaptığı konuşmayı içeren videoda, o dönem KBÜ Rektörü olan Prof. Dr. Burhanettin Uysal ile ilgili çok başarılı bir kişi […]

VERGİLİ; UYSAL HAKKINDA YANILMIŞIM
08 Şubat 2019 - 2:39 'de eklendi.

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Adayı Rafet Vergili son günlerde AK Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal’ın sosyal medyasından yapmış olduğu paylaşımlara sert bir dille yanıt verdi.

 2015 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerde Rafet Vergili’nin, Burhanettin Uysal Caddesi açılışında yaptığı konuşmayı içeren videoda, o dönem KBÜ Rektörü olan Prof. Dr. Burhanettin Uysal ile ilgili çok başarılı bir kişi olduğu ve milletvekili adayı yapılsaydı yine çok başarılı olacağını ifade ediyor.

 “2 günden bu tarafa Karabük sosyal medyasında 2015 senesinde yapmış olduğum bir konuşma yayınlanmaktadır. Bu yapmış olduğum konuşmada ben o günkü gerçekleri söylemiştim ve başarılı bir rektörümüzün ismini Karabük’te bir caddeye vererek şahsını onurlandırdık. Milletvekilliğinde de çok başarılı olacağını düşündüğüm bu kişi milletvekilliği dönemindeki yapmış olduğu icraatları ile bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır.

Öncelikle tek yapmış olduğu iş kendisinin milletvekilliği döneminden sonraki dönemde 2 maaş alabilmesiyle ilgili kanun değişikliği teklifini meclise vererek geçirmesi olmuştur ki, buda bizim için bir hayal kırıklığı olmuştur. Görmüş olduğunuz bu belgede bunu da size gösteriyorum. Bir televizyon konuşmasında da bunun tamamını inkar etmiştir.

Bugün buna cevap verememektedir ki bizde yanılmışız. Hepinize teşekkür eder, bilgilerinize sunarım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • hayati ;

    hoca, eleştirdiğiniz stadı ve toki evlerini sizin hocayı övdüğünüz günden önce yapmıştı sayın vergili. sizin haberiniz yok muydu? hatalar o zaman iyiydi şimdi size rakip olunca mı kötü oldu? Hocanın rektörlüğü döneminde safranboluda oturmasını dahi eleştiri konusu yaptınız ama siz 2 dönemdir Karabük belediye başkanısınız ama hala Safranboluda oturuyorsunuz? Bu nasıl bir çelişkidir. Size 2 şans verdik bu defa olmayacak sayın vergili. Eski ile yeni beyanlarınız ileri derecede çelişiyor, bu kadar da olmaz.

    8 Şubat 2019 11:59
Karabük Kız Yurdu
karabük haber