Karabük Haber Gazetesi

VERGİLİ ZEHİRLENME OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Esnaf Çadırında tavuk’dan zehirlenen vatandaşları hastanede ziyaret etti. Zehirlenen vatandaşların durumları hakkında Sağlık Müdürü Ahmet Sarı ve başhekim Erkan Doğan’dan bilgiler alan Vergili, hastanede müşahede altında tutulan 13 çocuk hastanın yanında tavuktan zehirlenen diğer hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan başkan Vergili belediye olarak […]

VERGİLİ ZEHİRLENME OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
25 Şubat 2019 - 9:55 'de eklendi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Esnaf Çadırında tavuk’dan zehirlenen vatandaşları hastanede ziyaret etti. Zehirlenen vatandaşların durumları hakkında Sağlık Müdürü Ahmet Sarı ve başhekim Erkan Doğan’dan bilgiler alan Vergili, hastanede müşahede altında tutulan 13 çocuk hastanın yanında tavuktan zehirlenen diğer hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan başkan Vergili belediye olarak denetleyemeyeceğimiz gıda maddelerinin satış yerlerinin bir hayli fazla olduğu ve bu üzücü duruma sebebiyet verenlerin hepsi ile ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi.
Vergili;
Bütün çocuklarımı tek tek ziyaret ettim. Allah’tan o kadar vahim bir durum yok. Genelde ayaktan tedavi ve çocukların 24 saat gözetim altında tutulması şeklinde.
Burada en üzücü nokta şu ki böyle etkinliklerde üzücü durumların ortaya çıkması. Bütün hastalarımız inşallah yarın sabaha kadar kendilerine gelirler. Biz Karabük Belediyesi olarak bu üzücü duruma sebebiyet verenlerin hepsi ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. 10 yıllık görevim boyunca üzerinde en çok durduğum şeylerden birisidir Karabük’te vatandaşın fırından, restoranlardan, pastanelerden hijyenik mal alabilmeleri. Bu konuda denetimlerimiz devam ediyor ama bizim denetleyemediğimiz gıda satış maddelerinin olduğu yerler bir hayli fazla. 
Büyüklerimiz ayaktan tedavi ile gönderildi. Yukarıda 12-13 çocuğumuz var. Onlar da çocuk oldukları için 24 saat müşahede altında tutulacak. ” ifadelerine yer verdi.
Tavuklu pilavların dağıtıldığına ilişkin söylentilere ile ilgili Başkan Vergili “Bizim herhangi bir promosyon, yemek programımız kesinlikle yok. Bu arkadaşımız kendisi bir stant kiralamış, ücreti mukabilinde satışını yapıyor. Satışın bizimle alakası yok, belediye olarak böyle bir görev üstlenmedik. Biz sadece belediye olarak gelen vatandaşlarımıza çay ikram ettik.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber