Karabük Haber Gazetesi

YENİCE RESTİ ÇEKTİ!

AK Parti Yenice İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile Milletvekili Burhanettin Uysal arasında uzun zamandır yaşanan gerginlik geçtiğimiz günlerde Göktepe şenliklerinde kamuoyuna yansımıştı. Milletvekili Burhanettin Uysal ve beraberinde bulunan İl Yönetim Kurulu üyelerinin Göktepe şenliklerinde Yenice İlçe Teşkilatı ve Zeki Çaylı’nın talimatı ile protokol masasına oturtulmak istenmediği ve ikramlarda bulunulmadığı iddiaları geçtiğimiz günlerde […]

YENİCE RESTİ ÇEKTİ!
02 Eylül 2016 - 0:04 'de eklendi.

AK Parti Yenice İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile Milletvekili Burhanettin Uysal arasında uzun zamandır yaşanan gerginlik geçtiğimiz günlerde Göktepe şenliklerinde kamuoyuna yansımıştı.

Milletvekili Burhanettin Uysal ve beraberinde bulunan İl Yönetim Kurulu üyelerinin Göktepe şenliklerinde Yenice İlçe Teşkilatı ve Zeki Çaylı’nın talimatı ile protokol masasına oturtulmak istenmediği ve ikramlarda bulunulmadığı iddiaları geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

Bu iddialar karşısında, AK Parti Karabük Milletvekili ve bölgenin siyaset büyüğü Mehmet Ali Şahin devreye girerek, Yenice İlçe Teşkilatının ve Zeki Çaylı’nın Milletvekili Burhanettin Uysal’dan özür dilemesini istemişti.

Şahin’in bu talebini yerine getirmeyen AK Parti Yenice Teşkilatı ve Başkan Çaylı adeta rest çektiler.

Tüm bu gelişmelerin ardından AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan birkaç gün önce Karabük’e gelerek Yenice İlçe Başkanının da davet edildiği İl Yönetimini topladı. Bölge koordinatörü Turan, yapılan il toplantısında birçok Partiliyi dinleyerek rapor düzenlemiş, raporu  parti genel merkezine vermişti.

GENEL MERKEZ YENİCE’NİN İSTİFASINI İSTEDİ

Bölge Koordinatörü Hacı Turan’ın raporundan sonra, Karabük İl Koordinatörü olan Giresun Milletvekili Ali Temur dün Karabük’e geldi ve Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom ile görüştü.

 

Edinilen bilgilere göre Temur, Genel Merkezin aldığı karar doğrultusunda Yenice İlçe Başkanı ve teşkilatının toplu olarak istifa etmesini istedi.

YENİCE İLÇE BAŞKANI TOM, REST ÇEKTİ

Karabük İl Koordinatörü Temur’un Genel Merkezin istifa tebliğine Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom’un resti çektiği belirtilirken, Tom’un  “Biz istifa edecek bir şey yapmadık ve bu nedenle Yenice İlçe Teşkilatı olarak hiç birimiz istifa etmiyoruz. Bizi görevden alın ve Yenice halkına da neden görevden alındığımızı siz açıklayın.” şeklinde konuştuğu öğrenildi.

YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI’DA KARARLI

İlçe teşkilatı ile tek bir vücut gibi hareket eden Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın da yakın çevresine, Yenice İlçe Teşkilatı hangi yönde hareket ederse, o yönde hareket edeceğini net bir şekilde ifade ettiği belirtiliyor.

Başkan Çaylı’nın bu ifadesi, Yenice ilçe teşkilatının görevden alınması söz konusu olursa, partisinden istifa edeceği ve bağımsız kalacağı şeklinde yorumlanıyor.

ŞİMDİ NE OLACAK..?

AK Parti Genel Merkezi Karabük’ün Yenice İlçe Teşkilatının ve Belediye Başkanın bu resti karşısında tavırsız kalmayacağı siyasi otoriteler tarafından altı çiziliyor.

Genel Merkezin zafiyet oluşmaması için gereğini yapacağı ve geri adım atılmayacağı görüşleri ağır basarken, birkaç gün içinde önemli gelişmelerin yaşanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

“YENİCE’NİN GELECEĞİNE VE KADERİNE EL KOYMA” PROPAGANDASI

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın teşkilat tarafından yapılması planlanan bu Pazar günkü kahvaltıya dahil olacağı kesinleşti. Tüm teşkilat üyelerinin ve Yenice halkının davet edileceği kahvaltının adına da “Karabük’ün siyasetinde Yenice’nin geleceğine ve kaderine el koyma” adı verileceği öğrenildi.

Öte yandan Karabük merkezdeki Yeniceliler Derneği aracılığı ile Kurban bayramından sonra 4-5 bin kişilik Yeniceliler yemeği düzenleneceği de konuşulmaya başlandı.

Karabük il genelinde 20 Bine yakın Yeniceli seçmenin gücünü ortaya koyması hedeflenen bu organizasyonun da hızlı bir şekilde yapılacağı belirtiliyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Ahmet Bostan ;

    ARKADAŞIM NE 20 BİNİ BUNLAR HERYERE 3-4 KİŞİ GİDİYOR NE 20 YÖNETİMİ NE 20 MECLİS NE BİNLER NE YÜZLER GÜLDÜRMESİNLER BUNLARIN SAYFASINDAKİ BEĞENİ ZORLA ODA MAKAM OLDUĞU İÇİN BU OLAYLARDAN SONRA SADECE ZORLA OLANLAR KALDI YENİCE HİÇ TANIMADIĞI VEDE ULAŞAMADIĞI İDARECİLERİN YERİNE HALKIN İÇİNDEN ŞEFFAF İNSANLAR HATTA BAYAN OLMALI ( İL VEYA GENEL MERKEZ GİZLİ ANKET YAPSIN İLÇE BAŞK İSMİNİ BİLMEYEN OLUR ZEKİ ÇAYLI DERLER VEYA AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNİ BİLİYORMUSUNUZ DİYE SORUN 2-3 KİŞİ ANCA DİĞERLERİ VARMI YOKMU İLÇE YÖNETİMİ SAYIN DEYİN 4-5 TANE NEDEN NEDENİ MAALESEF YIL 2016 AMA ŞEFFAF SİSTEM KURULMAMASI BİZ BAYAN YÖNETİCİLER İSTİYORUZ )

    2 Eylül 2016 08:39