Karabük Haber Gazetesi

YENİCE’DE İSTİFA SESLERİ

AK Parti Yenice İlçe Teşkilatının Yenice Devlet Hastanesi Müdür atamasında istediği ismin atamasının yapılmadığı noktasında ilçe teşkilatı olarak istifa edecekleri söyleniyor. Yenice ilçesinde uzun zamandır Hastane Müdürlüğü görevini yürüten Aydın Piroğlu’nun yerine ilçenin siyasi iradesi Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan sağlık memurunun atamasını yaptırmak isterken hastane başhekiminin başkaldırdığı iddiaları geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Karabük genelinde […]

YENİCE’DE İSTİFA SESLERİ
05 Aralık 2017 - 18:47 'de eklendi.

AK Parti Yenice İlçe Teşkilatının Yenice Devlet Hastanesi Müdür atamasında istediği ismin atamasının yapılmadığı noktasında ilçe teşkilatı olarak istifa edecekleri söyleniyor.

Yenice ilçesinde uzun zamandır Hastane Müdürlüğü görevini yürüten Aydın Piroğlu’nun yerine ilçenin siyasi iradesi Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan sağlık memurunun atamasını yaptırmak isterken hastane başhekiminin başkaldırdığı iddiaları geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

Karabük genelinde ise özellikle iki ilçede büyük sorun yaşanıyor. Safranbolu Devlet Hastanesinde idarecilerin tamamına yakını değişirken, Yenice Devlet Hastanesinde bambaşka bir durum yaşanıyor.

Sağlık birimlerine yapılan atamalarda özellikle Yenice Devlet Hastanesine yapılacak olan bürokrat atamalarında AK Parti İl ve İlçe teşkilatlarının fikir ayrılığına düştüğü iddia ediliyor.

AK Parti Yenice İlçe teşkilatının Devlet Hastanesine yapılacak olan bürokrat atamalarında istenilen ismin atanmaması durumunda teşkilat olarak istifa edecekleri söyleniyor.

Sağlıkta yeni yönetim sistemine geçilmesi ile birlikte Hastane ve sağlık yöneticilerin belirlenmesinde Milletvekillerinin konuya hiç müdahil olmadığı AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ve İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı’nın tasarrufunda karar verildiği bilinirken, aksi durum olduğu taktirde de topu şehrin milletvekillerine ve özellikle Sayın Mehmet Ali Şahin’e atıldığı sıkça konuşulan konular arasında.

Şehrin siyasi büyüğü Mehmet Ali Şahin’in özellikle sağlıkta yapılan yönetici atamalarında herhangi bir tasarruf kullanmadığı bilinirken, ters giden durumlarda “Sayın Şahin’i Aşamadık” gibi sarf edilen cümleler Sayın Mehmet Ali Şahin’i yıpratıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • selçuk ;

    eski türkiye siyasetinin ayak sesleri bunlar. dava yok, kişisel istekler var. istediğimiz olmayınca istifa et… bu kadar kolay mı sahip çıkıyorum denilen davayı terk etmek, yarı yolda bırakmak… gerçi türkiyemin gerçeği bu. dava denilen şey çıkar rant sevdası olmuş. Hayırlısı Allahtan.

    6 Aralık 2017 10:55
Karabük Kız Yurdu