Karabük Haber Gazetesi

YER BULUNDU! SIR GİBİ SAKLANIYOR…

Katı Atık Bertaraf tesisi için alternatif yer bulundu. Yerle ilgili incelemeler devam ederken, kurumlar arası yapılacak çalışmalardan sonra kazma vurulacak

YER BULUNDU! SIR GİBİ SAKLANIYOR…
08 Kasım 2016 - 8:48 'de eklendi.

Karabük ve ilçelerinin çöp sorununu ortadan kaldıracak olan katı Atık Bertaraf tesisi ile ilgili olarak en son Ekim ayı başında bir basın toplantısı düzenlemiş ve yer konusunda muhtarlara çağrıda bulunmuştu.

          Toplantı sonrası Karabük çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonrasında alternatif bir yer bulunurken, bulunan alanda Vali Mehmet Aktaş ve ilgili birimler incelemede bulunduğu belirtildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yerle ilgili onay verdiği, kurumlar arası yapılacak çalışmadan sonra ÇED ve diğer konularla ilgili çalışmalar başlayacak. 2017 yılının ilk aylarında ihaleye çıkılmasına kesin gözüyle bakılırken, Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Ceylan gelişmeleri yakından takip ettiğini, gerekli alt yapı çalışmaları yapıldıktan sonra ihale sürecinin başlayacağını, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün bu konuda gerekli performansı gösterdiğini, 2017 yılında ihaleye çıkılacağını ve kısa sürede yapımına başlanacağını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER