Karabük Haber Gazetesi

20 MİLYONLUK BORÇ NE OLDU?

Kardemir A.Ş’nin, Karabük Belediyesi tarafından 2015 yılında açıklanan 20 Milyon Tl’yi bulan Emlak Vergisi ceza ve borçları ne oldu? Kamuoyu bu soruya cevap bekliyor   Karabük Belediyesi 2015 yılı içinde KARDEMİR A.Ş’nin yıllardır emlak vergilerinin ödenmediğini, binaların ve kapalı alanların yüz ölçümünde eksik beyanname verildiğini kamuoyu ile paylaşmıştı. KARDEMİR A.Ş’nin uzun yıllar emlak vergilerinde eksik […]

20 MİLYONLUK BORÇ NE OLDU?
07 Eylül 2017 - 23:00 'de eklendi.

Kardemir A.Ş’nin, Karabük Belediyesi tarafından 2015 yılında açıklanan 20 Milyon Tl’yi bulan Emlak Vergisi ceza ve borçları ne oldu? Kamuoyu bu soruya cevap bekliyor

 

Karabük Belediyesi 2015 yılı içinde KARDEMİR A.Ş’nin yıllardır emlak vergilerinin ödenmediğini, binaların ve kapalı alanların yüz ölçümünde eksik beyanname verildiğini kamuoyu ile paylaşmıştı.

KARDEMİR A.Ş’nin uzun yıllar emlak vergilerinde eksik ödemeler yaptığı iddialarından dolayı, Karabük Belediyesi geçmişe dönük tahakkuk eden ödemelerde, gecikme faizleri ve cezalar ile birlikte 20 Milyon TL gibi bir alacak çıkarmıştı.

Karabük Belediyesinin, KARDEMİR A.Ş’ye çıkardığı 20 Milyon TL gibi emlak vergisi ve cezaları Karabük kamuoyunda çok tartışılmıştı.   Hatta fabrika içinde ve dışında KARDEMİR A.Ş’ye ait olan binaların metrekare ölçümleri Karabük Belediyesi ilgili görevlileri tarafından yeniden yapılmıştı.

Üç seneyi bulan ve o tarihlerde Karabük basınında sıkça yer alan, kamuoyunda da yoğun bir şekilde tartışılan Karabük Belediyesinin KARDEMİR A.Ş’ye cezaları ve gecikme faizleri ile birlikte tahakkuk ettirdiği 20 Milyon TL civarındaki emlak vergi ödemesi acaba ne oldu?

O zamanlar çok tartışılan bu konuyla ilgili Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili üç senedir bir açıklama yapmazken, konuyla ilgili bir gelişme olup olmadığı kamuoyunca merak ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • vatandaş ;

    evet gerçekten önemli bir nokta. eğer varsa böyle bir borç tahsil edilmeli. vatandaş nasıl ödüyor ise şirketler de ödemeli. Tüm şirketlere yapılan uygulama adil bir şekilde herkes için uygulanmalıdır. vergide tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. vergi kaçırmak vatana ihanettir bence çünkü vergi devletin tek gelir kaynağıdır. Güçlü bir devlet yoksa millet de olmaz.

    8 Eylül 2017 10:30
karabük haber