NAMAL ADIM ADIM VEKİLLİĞE GİDİYOR! « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

NAMAL ADIM ADIM VEKİLLİĞE GİDİYOR!

PARTİ TEŞKİLATI İLE BİRLİKTE BİRÇOK ETKİNLİKTE GÖRMEYE BAŞLADIĞIMIZ TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI SEDAT NAMAL’IN MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI KONUSUNDA İKİNCİ SIRA KESİNLEŞTİ İMAJI KAMUOYUNDA BİR HAYLİ YERLEŞMEYE BAŞLADI.

Bu haber 17 Aralık 2014 - 0:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Untitled-4

Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, yaklaşan milletvekililiği seçimleri ile ilgili olarak, “Karabük’te bir işadamı, yatırımcı veya ufku geniş sanayi ve ticaret erbabını temsil edebilecek, Karabük’ün en kılcal damarlarına kadar olan bütün insanların sorunlarıyla ilgilenebilecek bir kişi olarak ihtiyaç duyulduğu noktada biz olmayız demeyiz” dedi.
Karabük TSO Sedat Namal, ana gündemlerinin 9 Ocak 2015’te Karabük’e gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Karabük’ün ve sanayicinin sorunlarını masaya yatırmak olduğun söyleyerek, “Kayak merkezi, Karabük’te yapılacak havalimanı ve diğer yatırımlar siyasilerin ilgi alanında. Biz bu noktada destekleyici oluruz. Bizle ilgili olan konularda da işin kaptanı ve önderi vaziyetindeyiz. Eskipazar Serbest ve Endüstri Bölgesi’nin çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ediyoruz. 9 Ocak’ta Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunum yapacağız. Başkan Davutoğlu il kongresine gelecek ve akşam iş yemeğinde ise TSO olarak kendilerini misafir edeceğiz. İşadamları ve sanayicilerimizle sohbet ortamını sağlayarak Karabük’le ilgili konuları orada masaya yatıracağız” dedi.

“İHTİYAÇ DUYULDUĞU NOKTADA BİZ OLMAYIZ DEMEYİZ”

Son günlerde siyasette adının sürekli lanse edilmesi ve milletvekili adaylığı noktasındaki düşünceleri sorulan Namal, “ Bende iki yol vardır Biri yok, biri var olan. Yapımda net kişilik vardır. Geçmişimizde siyaset olduğu için bunun yakıştırmalarını yapan halkımız, olmasını isteyen eşimiz dostumuz vardır. Tabiki rakip olarak görenlerde vardır. Diğer bir boyutta ise olmasını istemeyenler de var. Biz her türlü herkese saygı duyarız. Karabük’te bir işadamı yatırımcı veya ufku geniş ticaret ve sanayi erbabını temsil edebilecek Karabük’ün en kılcal damarlarına kadar olan bütün insanların sorunlarıyla ilgilenebilecek bir kişi olarak, ihtiyaç duyulduğu noktada biz olmayız demeyiz. Bu noktada çok erken. Bunu yorumlarken, şuanda ana işimizle iştikal oluyoruz. Seçimle ilgili gerekli zamanlar ve dilimler ile müracaat süreleri var. Hangi partiden aday olacaksanız o partinin işleyiş kuralları var. Onlar yeri zamanı geldiğinde konuşulur.

SERBEST VE ENDÜSTRİ SANAYİ BÖLGESİ

Şuanda bizim ana gündemimiz 9 Ocak’ta sayın Başbakanımızı misafir etmek ve sanayicinin işadamının sorunlarını masaya yatırmak. Eskipazar Serbest ve Endüstri sanayi bölgesi ile Eflani ve Yenice’nin ihtisas organize sanayi alanı göstererek gerekli teşvik ve hibelerden yararlanmalarını sağlamak bizim ana görevimiz. Karabüklüler kendilerine layık ve hizmet edecek insanları seçecektir” ifadesinde bulundu.
2014 yılında Karabük TSO olarak gerekli bütün çalışmalarımı yıl boyunca yaymaya çalıştıklarını da kaydeden Namal, “ Yönetim kurulu Başkanı olarak Sedat Namal’ın başarılı oranı yüzde 80’dir yüzde yüz değildir diyorum. Bizimde noksanlarımız eksikliklerimiz vardır. Zaman zaman yurt dışı görevlerinden dolayı Karabük’te bulunamadığımız zamanlar vardır. Bundan sonra Karabük halkının ve sanayicisinin yararına ne olacaksa bunlarla ilgili hizmeti yürütürüz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
atakan kartal17 Aralık 2014 / 11:13Yanıtla

Sayın namal herşey güzelde allah rızası için bir gün karabük ticaret odası başkanı olarak şu karabüğün havasını kirleten işletmeler fabrikalar için bir çift laf edin hep sukut hep sukut nereye kadar.bir şehir düşünün ki şehrin belediye başkanı ŞEHRİ EMİNİ KARABÜĞÜN havasından suyundan yolundan altyapısından sorumlu kişi şehrin havasını kirleten günlük 300-350 ton küflü paslı demirleri eriten alter d.ç. diye 3set indiksiyon ocağı kursun ve hergün gece 12 den sonra şehrin semalarına o paslı küflü dumanları salarak yaşanmaz hale getirsin aynı şekilde sizin sahibi olduğunuz KAMYON FİLONUZ marczing denilen hiçbir ilin kabul etmediği geri dönüşüm fabrikasına baca tozu denilen tufal taşısın ve oda karabüğü yaşanmaz hala getirsin BAKIN EY SEDAT NAMAL SİZ TİCARET ODASI BAŞKANISINIZ YÖNETİCİ POSİZYONUNDASINIZ KARABÜĞÜN HAVASINI KİRLETEN UNSURLARA KARŞI BİR ÇİFT LAF ETME HAKKI VAR SİZDE AMA ETMİYORSUNUZ BU ŞEHRİN HAVASINI KİRLETEN KARDEMİR, ALTER VE MARCZİNG YÖNETİCİLERİ BU ŞEHİRDE YAŞAYAN İNSANLARIN HAKKINI NASIL ÖDEYECEKLER BEDDUA ALIYORLAR ŞUNA İNANIN ÖBÜR TARAFTA EY ALLAHIM BEN KARDEMİRİN SAHİBİ OLARAK 4000 KİŞİYE İŞ VERİYORDUM NE OLUR BENİ AFFET DİYEN YOLBULAN, GÜLEÇ VE FADIL DEMİREL YADA ALTERİN SAHİBİ SAYIN VERGİLİ BEN 250 KİŞİYE EKMEK VERİYORDUM ALLAHIM YADA ZAATALİNİZ EY ALLAHIM BEN BU BACA TOZLARINI GETİRİRKEN BENİM KAMYOMLARIMDA 30 TANE ŞÖFÖR EKMEK YİYORDU NE OLUR BENİ AFFET DİYE ÖBÜR TARAFTAN 300.000 NUFUSLU KOCA ŞEHRİ ZEHİRLİYORKEN HATTA DOĞMAMIŞ ÇOÇUKLARI DOĞAYI KATLEDİYORKEN YÜCE RABBİM KUSURA BAKMAYIN AMA ? BU DÜNYANIN BİRDE ÖBÜR TARAFI VAR?O YÜZDEN SAYIN NAMAL LÜTFEN AMA LÜTFEN ŞU KARABÜKTE NE KADAR HAVAYI KİRLETEN UNSUR VARSA HEPSİNE SAVAŞ AÇIN.BİR AN ÖNCE MARCZİNG DENİLEN FABRİKAYI KAPATTIRIN.KARABÜK İL MERKEZİNE YAKIN YERLERE MESALA KARDEMİRİN KARŞISINDAKİ ESKİ ASKERİYENİN ARKA TARAFINDAKİ YAMAÇLARA, BELENKÖY TARAFINDAKİ YAMAÇLARA ÖĞLEBELİNDEN ÜNİVERSİTEYE KADAR OLAN BÖLGEDEKİ DAĞLIK TEPELİK ALANLARA KARDEMİRE 300.000 İLA 400.000 ADET ÇAM FISTIĞI TOROS SEDİRİ MAVİ LADİN TARZI HAVAYI TEMİZLEYEN AĞAÇLAR DİKTİRTİN. UZUN LAFIN KISASI BU KARABÜĞ

    şahin çelik18 Aralık 2014 / 10:22Yanıtla

    Sayın Atakan KARTAL bey;
    KARABÜK’teki hava kirliliği konusundaki yaklaşımınızı takdirle karşılıyor ve size katılıyorum. Ancak; yazınızdaki virgülle ayırarak tüm işletmeleri sorumlu tutmanın haksızlık olduğunu, delil olmadan suçlamanın iftiraya girebileceği konusunda sizi uyarmak isterim. KARABÜK’te baharın gelmesiyle birlikte hava kirliliğine dair bir sorun var mı? Neden bahar ve yaz aylarında bir hava kirliliği olmuyor? Yazıda adı geçen tesislerin hemen hemen hepsi 7 gün 24 saat hiçbir zaman üretimini durdurmayan tesisledir. Eğer Karabük’te hava kirleticilerinin başında geliyorlarsa yılın 365 günü buna katkı sağlamaları gerekmez mi? Size tavsiyem, havanın kirli olduğu bir zamanda Ankara yoluna doğru çıkıp şehre doğru bir bakınız. Kirlenmenin nereden kaynaklandığını kolayca tespit edebilir siniz. Geçek şudur ki; adı geçen tesislerin hiç birinin hava kirliliğine marjinal katkısı bulunmamaktadır. Yetkililerce de bu bilinmektedir. Kaldı ki konu Çevre ve Şehircilik bakanlığı ve onun taşra teşkilatı olan İl Çevre Müdürlüğünün sıkı takibi altındadır. Sedat bey’i bu konuya dahil edilmesini de anlayamıyorum. Ne alakası var? Belki vekil olduktan sonra, çevreye duyarlı bir vatandaş olarak o zaman sorulabilir.

    Kimyacı19 Aralık 2014 / 21:29Yanıtla

    Konuyu bilmediğiniz belli. Marzinc fabrikasının hiç mi hiç çevre kirliliği yapmadığı bir gerçektir. Bacası da Karçimsa bacası ile hemen hemen aynı debiye sahip olup, Karçimsa’da filtre yok ancak Marzinc’de vardır. Alter kirlilikte Marzinc+in 50 katı, Kardemir son yüksek fırından sonra kirlilikte Marzinc’in en az 500 katıdır. İsteyene Ankara’da bilimsel olarak açıklayabilirim.

NAMAL17 Aralık 2014 / 20:25Yanıtla

Karabük’ü ve insanları seven Sayın Atakan KARTAL ile yüz yüze TSO’da görüşmek isterim.