Karabük Haber Gazetesi

ALTINÖZ; KARABÜK’TE İTTİFAK YOK!

Son günlerde 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti’nin Karabük’te ittifak yapacak şeklindeki söylentilerine son noktayı AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz koydu. Altınöz düzenlediği basın toplantısında “Biz Karabük Merkez ve ilçelerde adaylarımız ile seçime gireceğiz. İttifak yok, biz ittifakı haklımızla yapıyoruz” dedi. AK Parti İl Başkanı İsmail […]

ALTINÖZ; KARABÜK’TE İTTİFAK YOK!
14 Şubat 2019 - 17:14 'de eklendi.

Son günlerde 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti’nin Karabük’te ittifak yapacak şeklindeki söylentilerine son noktayı AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz koydu. Altınöz düzenlediği basın toplantısında “Biz Karabük Merkez ve ilçelerde adaylarımız ile seçime gireceğiz. İttifak yok, biz ittifakı haklımızla yapıyoruz” dedi.

AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz son günlerde Karabük kamuoyuna meşgul eden siyasi konular ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek, açıklamalarda bulundu. AK Parti İl Başkanlığında dün basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, ilk olarak Karabük Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili’nin Burhanettin Uysal ile canlı yanında karşı karşıya gelip tartışalım açıklamasına cevap verdi. Altınöz “ Mevcut Belediye Başkanımız ve MHP’nin Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili, bizim belediye başkan adayımızı canlı yayında bir programda buluşmaya davet etti.  Bu şekilde yapılan bir program ülkemizde 1980’lerde ve 1990’larda uygulanan bir program. Birinin ak dediğine birinin kara dediği,  tartışmaların bitmeyen yer aldığı 90’ların siyasal istikrarsızlığın ve kavgaların olduğu bir programlardı. Biz parti olarak hem genel merkezimiz hem de il teşkilatlarımız olarak Türkiye’nin hiçbir yerinde bu tür programlara yer verilmiyor. Biz onun için karşılıklı tartışmaların yaşandığı bir programa sıcak bakmıyoruz ve adayımızı da bu tür bir programa çıkartmayacağız. Biz basın mensupları her zaman adaylara ekranlarınızı açıyorsunuz. Belediye Başkan adayları gitsinler yapacakları projeleri oralarda anlatsınlar. Siyasetin yeri meydanlardır, açılışlardır adaylar yapacaklarını buralar da anlatırlar. Belediye başkanımızın yapmış olduğu açıklama da yapılan kısır çekişmelerden rahatsız olduğunu belirtiyor. Mevcut belediye başkanı şahsi atışmalar ve ithamlarda bulunmaz ise, biz belediye başkan adayımıza bu tür ithamları yaptırmayız, cevap verdirmeyiz. Kısır çekişmelerin ekranlarda tartışılmasından halkımızda rahatsız. Yerel seçim çalışmalarının projeler ile veya geçmişte yapılanlarla devam etmesini istiyoruz.  Cevap hakkı kullanarak şimdiye kadar açıklamalar yapılmıştır. Eğer bundan karşı tarafta rahatsızla ithamlarda bulunmasın. Şahsi yaralayıcı ifadeler kullanmasın, bizim adayımızda kullanmaz. Ben AK Parti İl Başkanı olarak buna müsaade etmem. Bu işi fazla abartmamak lazım, büyütmemek lazım.  Karabük küçük yer, seçimden sonra birbirimizin suratına bakamayacak şeyleri söylememiz lazım” dedi.

BİZ İTTİFAKI HALKIMIZMA YAPIYORUZ

Basın toplantısında MHP ile AKP Parti’nin ittifak yapacağı söylentilerine de açıklık getiren Altınöz, kesinlikle ittifakın olmayacağını belirtti. Altınöz  “Üç dört gündür basınımızda ittifak yapılacak illerin genişleyeceği ile ilgili haberler yapılıyor. Karabük’te de ittifak olabileceği yönünde, dedikodu anlamında ve basında çıkan haberler var. Şimdiye kadar genel merkezimden bize ulaşan bir tenkit veya Karabük’te ne yapalım anlamında bile her hangi bir şey olmamıştır. Karabük ve ilçelerinde AK Parti kendi adayları ile seçime girecektir. Karabük ve ilçelerinde ittifak yok. Bu aynı açıklamayı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Adem Kar Bey’de yapmıştır. Karşı tarafın ittifaka ihtiyacı olabilir, bizim Karabük’te ittifak diye bir konumuz yok. İttifaka ihtiyacımız yok. İnşallah, halkımızla ittifak yapıp yerel seçimlerden başarı ile çıkacağız”

CUMHUR İTTİFAKINI ZEDELEMEYECEĞİZ

Basın toplantısının son bölümünde Cumhur İttifakının asla zedelenmeyeceğinin altını çizen AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz “ Tabiî ki bizim bir Cumhur ittifakımız var, kesinlikle Cumhur ittifakının ruhunu zedeleyecek en ufak bir şeyin içerisine girmeyeceğiz. Çünkü genel merkezimizin bu konuda bir çizgisi var, bu çizgiye uymak zorundayız. Bunu da hassasiyetle uygulayıp, elimizden gelen çabayı göstereceğiz ve yerel seçimlerde Karabük’ten başarı ile çıkacağımıza inanıyorum” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber