Bakan Eroğlu: “G-20 Zirvesi İçerisinde Artık Türkiye De Var” « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

Bakan Eroğlu: “G-20 Zirvesi İçerisinde Artık Türkiye De Var”

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU, AK PARTİ ZONGULDAK İL KONGRESİNE KATILMAK İÇİN ZONGULDAK’A GELDİ.

Bu haber 14 Şubat 2015 - 14:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’deki gelişmelere dikkat çekerek, “G-20 Zirvesi içerisinde artık Türkiye de var. Türkiye artık büyüyor” dedi.

AK Parti Zonguldak İl Kongresi için Zonguldak’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’deki gelişmelere değindi. IMF’ye olan borcun ödendiğine ve Türkiye’nin 5 milyar dolar borç verecek duruma geldiğine dikkat çeken Eroğlu, “AK Parti ile birlikte Türkiye’deki ekonomiyi üçe katladık. G-20 Zirvesi içerisinde artık Türkiye de var. Nereden nereye geldiğimizin açık seçik göstergesidir. IMF’ye olan borcumuzdan dolayı her IMF yetkilisinin gelişinde devlet bakanı gibi karşılandığı günler oldu. IMF’siz yolumuza devam ettik. Borcumuzu ödediğimiz gibi IMF’ye 5 milyar dolar borç verecek bir Türkiye var. Allah’a şükürler olsun. Sadece bunlar mı? Faizler o kadar yüksekti ki devlet kısa vadeli borçlanmayı yüksek faizle yapıyordu. Toplanan vergilerin yüzde 86’sı faize gidiyordu. Enflasyon canavarı yok edildi. Türkiye artık büyüyor. Büyümeye de devam ediyor. Allah’a şükürler olsun hükümetin vatandaşa borcu kalmadı. Çok büyük yatırımlara imza attık. Şu ana kadar AK Parti hükümeti son 12 yılda 850 milyar TL’lik yatırım yapmış” dedi.

“BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR”

Büyük hedefleri olmayan milletlerin tarih sahnesinden silindiğini söyleyen Bakan Eroğlu, “Türkiye büyüyor ve gelişiyor. Büyük hedeflerimiz var. Büyük hedefleri olmayan milletler tarih sahnesinden silinir. Hedef 2023, Türkiye hazır, Zonguldak hazır. Buna inanıyoruz. Türkiye büyük bir güç olacak. Hedef 2053, hedef 2071. Allah’ın izniyle Türkiye daha da büyüyecek. Çünkü büyük hedeflere, büyük gayelere ancak bu şekilde ulaşılır. Hedef koymadan hiçbir şeye ulaşılamaz. Hedefi olmadan giden geminin ulaşacağı liman yoktur. Malazgirt Zaferi’nin 1000. yılını 2071’de kutlayacağız. Büyük güç yeni Türkiye hayırlı olsun. Önümüzde büyük bir seçim var. Bu gerçekten milat olacak. Türkiye’nin önünü kesmek için her şeyi yaptılar. Milletin önünü, Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere milletimiz mahalli idareler seçiminde gereken cevabı verdi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gereken cevabı verdi. Haziran seçimlerine de hazır mıyız? Zonguldak’ta destan yazılmasını bekliyoruz. Ziyaret edilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmayacağız” diye konuştu.

“12 YILLIK GÜÇLÜ İSTİKRAR VAR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş da, Türkiye’deki ekonomik gelişmeleri anlattı. Muş, Zonguldak İl Kongresi için de, “İnşallah bu kongre ile beraber her seçimde başarılar gösteren teşkilatımızın yerine yeni bir yönetim gelecek. Ben bu yeni yönetimin devralacağı bayrağı çok daha yükseklere çıkaracağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Seçimlerde Zonguldak’ın desteğini de aktaran Muş, “Zonguldak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 53’lük oy desteği vermiştir. Tüm Zonguldak teşkilatımıza gönülden teşekkür ediyorum. AK Parti hep öncülerin partisi oldu. Kurulduğu günden itibaren Türkiye’de alışılagelmiş siyasetin dışında siyaset yaptı. Ekonomide ciddi başarılar elde edildi. Demokratikleşme yolunda çok ciddi adımlar atıldı. Bunlar yapılırken kolay olmadı. Bu hizmetleri Türkiye’nin tamamına ulaştırırken bir taraftan da darbe girişimleri yapıldı. Bunları bertaraf ederek bu hizmetleri kazandırdık” dedi.

Avrupa’ya göre Türkiye’nin finansal piyasalarının daha güçlü olduğunu dile getiren Mehmet Muş, “Bugün Türkiye’nin finansal piyasaları Avrupa’ya göre daha güçlüyse 12 yıllık güçlü istikrar vardır. AK Parti döneminde böyle güçlü istikrar olmasaydı, zayıf iktidarlar olmuş olsaydı, çoklu koalisyon olsaydı bu başarılar elde edilemeyecekti” şeklinde konuştu.

“BAŞKANLIK SİSTEMİ, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ”

Başkanlık sisteminin Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunu ifade eden Mehmet Muş, şöyle dedi:

“Son dönemlerde başkanlık sistemi tartışması var. Başkanlık sistemini teklif ettik. Neden başkanlık sistemi önemlidir? Başkanlık sisteminde hızlı karar alma süreci işler. Daha önceki yaşadığımız koalisyon, istikrarsızlık gibi bir süreç yaşanmaz. Biz bunu AK Parti için istemiyoruz, Türkiye’nin geleceği için önemlidir. Türkiye’nin çok daha güçlü bir aktör olması için önemlidir. Biz yapılacak olan bu seçimlerde bu başarıların üzerine çok daha güçlüsünü eklemek suretiyle Zonguldak’tan çok daha fazla AK Parti milletvekilini parlamentoya göndermemiz lazım gelir. Tüm vilayetlerden bunu başarmamız lazım. Güçlü bir başkanlık sistemini kazandıracağız. Türkiye’nin güçlü istikrara, hızlı yürümeye ihtiyacı var. Bunu başarmamız lazım. Bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşacağız. Bir taraftan 7 Haziran’a hazırlanıyorken ekonomide çok ciddi dönüşüm paketini açıklıyoruz. Yakında 25 öncelikli dönüşüm programı açıkladık. G-20 dönem başkanı şu anda Türkiye’dir. 25 dönüşüm programı ve eylem planlarını yapabilen bir ülke Türkiye’nin haricinde yok.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.