Karabük Haber Gazetesi

BAKANLIK MARZIC’E ONAY VERMEDİ

Marzinc (Marmara Geri Kazanım San. ve Tic. A.Ş.) tarafından yapılması planlanan Baca Gazı Tozu Geri Kazanım Tesisi Kapasite Artış projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay çıkmadığı ifade ediliyor. Kararın Pazartesi günü açıklanacağı öğrenildi. Karabük Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Marzinc (Marmara Geri Kazanım San. ve Tic. A.Ş.) tarafından yapılması planlanan Baca Gazı Tozu Geri Kazanım […]

BAKANLIK MARZIC’E ONAY VERMEDİ
27 Temmuz 2019 - 18:00 'de eklendi.

Marzinc (Marmara Geri Kazanım San. ve Tic. A.Ş.) tarafından yapılması planlanan Baca Gazı Tozu Geri Kazanım Tesisi Kapasite Artış projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay çıkmadığı ifade ediliyor. Kararın Pazartesi günü açıklanacağı öğrenildi.
Karabük Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Marzinc (Marmara Geri Kazanım San. ve Tic. A.Ş.) tarafından yapılması planlanan Baca Gazı Tozu Geri Kazanım Tesisi Kapasite Artış (200.000 Ton/Yıldan 400.000 Ton/Yıla) projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat yapılmıştı. Başvurunun ardından Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştı.
Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 25 Temmuz 2019 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenmiş, ancak halkın toplantıyı protesto etmesi nedeniyle toplantı gerçekleştirilememişti.
Yaşanan olayların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projeye onay vermeyeceği ve kararı muhtemelen Pazartesi günü resmi olarak açıklayacağı öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber