Karabük Haber Gazetesi

BAŞHEKİM ERKAN DOĞAN İSTİFA ETTİ

Yaklaşık 3 yıldır Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde Başhekimlik görevini vekaleten sürdüren Doç. Dr. Erkan Doğan görevinden istifa etti. KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği gereği başhekimlerin öğretim görevlisi Profesör olması gerektiği için Doç. Dr. Erkan Doğan, başhekimlik görevini üç yıldır vekaleten yürütüyordu. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bu yönetmelik 2017 sonunda değişmiş ve doktorların da başhekimlik […]

BAŞHEKİM ERKAN DOĞAN İSTİFA ETTİ
24 Nisan 2019 - 18:44 'de eklendi.

Yaklaşık 3 yıldır Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde Başhekimlik görevini vekaleten sürdüren Doç. Dr. Erkan Doğan görevinden istifa etti.

KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği gereği başhekimlerin öğretim görevlisi Profesör olması gerektiği için Doç. Dr. Erkan Doğan, başhekimlik görevini üç yıldır vekaleten yürütüyordu.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bu yönetmelik 2017 sonunda değişmiş ve doktorların da başhekimlik görevini yapma yolu açılmıştı. Yönetmelik değişikliği sonrasında başhekimliğe vekaleten atanma talebi Sağlık Bakanlığı tarafından uygun görülmeyince, Erkan Doğan istifa etti.

Doç. Dr. Erkan Doğan bu gün itibari ile Karabük İl Sağlık Müdürlüğüne istifa dilekçesini gönderdiği ifade edilirken, hastanede görev yapan iki müdür yardımcısının da sözleşmelerinin bakanlık tarafından uzatılmayacağı öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber