Basının karşısına çıkmadı, Valilik kanalı ile açıklama gönderdi « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

Basının karşısına çıkmadı, Valilik kanalı ile açıklama gönderdi

Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Kadir Öztürk’ün Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisi ile ilgili yapmış olduğu iddialara Karabük Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü aracılığı ile cevap verdi.

Bu haber 10 Aralık 2018 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Kadir Öztürk’ün Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisi ile ilgili yapmış olduğu iddialara Karabük Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü aracılığı ile cevap verdi. Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Kadir Öztürk’ün Valilik aracılığı ile basın açıklaması gönderip  kendisini savunması şimdiye kadar bir il Müdürü’nün Karabük’te kendisi ile ilgili yapılan iddialara ilk defa böyle cevap vermesi kafalarda soru işareti bıraktı.

Pazartesi günü başta gazetemizde olmak üzere merkezde yayın yapan yerel gazetelerin bazılarında, internet sitelerinde KYK(Kredi Yurtlar Kurumu) Müdürü Kadir Öztürk ile ilgili haberler yer almıştı. Bu haberler üzerine KYK  Müdürü Öztürk basın mensuplarının karşısına çıkıp açıklama yapması beklenirken Karabük Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığı ile basın açıklaması gönderip kendisini savundu. KYM Müdürü Öztürk “Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin şahsımı ve kurumumuzu hedef alarak yöneltmiş olduğu ağır itham ve iddialara karşı şikâyet ve dava haklarımın saklı olduğunu, bu konunun takipçisi olacağımı ayrıca belirtmek isterim” dediği  Karabük Valiliği, Valilik Basın ve Halkla İlişler Müdürlüğü aracılığı ile göndermiş olduğu savunmasının tam metni şu şekildedir “ Karabük Belediyesi tarafından Karabük 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi 68. Sokak’ta yapımı tamamlanan çocuk parkının 06.12.2018 tarihindeki açılış töreninde bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; konuşmasında şahsımı hedef alarak bazı açıklamalarda bulunmuş ve konuşmasının bir bölümünde; Yine bir Kredi Yurtlar Müdürü bugüne kadar biz öğrencileri Karabük’e kaydettirmeye çalışırken ben bu müdürü Fetullah’ın imamları vasıtasıyla tanıdım. Daha önce ben bu müdürü tanımıyordum. Benim yanıma ilk geldiğinde Fetullah’ın imamlarıyla gelmişti. Şimdi yurtlarda talebe kaydettirme peşinde. Bırak kardeşim bu işi.” ifadelerine yer vermiştir.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin bu açıklamaları Karabük Belediyesinin Resmi İnternet adresinde (https://www.karabuk.bel.tr/haber.asp?id=100665336) yayınlandığı gibi Karabük yerel basını ve internet haber sitelerinde de özellikle şahsımın ve kurumumun ismi manşetten verilerek yer aldığı için konu hakkında açıklama yapma ve kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu oluşmuştur.

  1. Yapılan açıklamanın kaynağı olmakla birlikte haber sitelerinde üzerinde durulmayan “talebe kaydettirme” konusu; Üniversitede öğrenim gören ve yurtlarımızda barınan öğrencilerin ikametlerinin İlimize alınması mevzusudur. Konu hakkında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile görüşülmüş ve yurtlarımızda barınan öğrencilerin ilgili mevzuatı çerçevesinde ikinci adres olarak kayıtları yapıldığı bilgisi alınmıştır. Bu yeni ve güncel bir durum değildir. Belediye Başkanı’nın anlatmak istediği gibi “önümüzdeki seçime dönük bir çalışma” asla olmamıştır. Ayrıca bu mevzuda yapılan çalışmalar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nün yetki alanında ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda yapılmaktadır.
  2. Yapılan açıklamalar ve özellikle FETÖ ile irtibatlandırılmaya çalışılmam, şahsım ve İl Müdürü olarak temsil ettiğim Kredi ve Yurtlar Kurumumuza karşı yapılmış bir itibar suikastıdır, söylenenlerin hiçbiri doğru değildir, iftira, yalan ve düzmecedir.
  3. Belediye Başkanı Rafet Vergili ile başkan olmadan önce hiçbir görüşmem ve tanışıklığım olmamıştır.
  4. Belediye Başkanı seçildikten sonra ilk görüşmem İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevim esnasındadır ve kurumsal ziyarettir.
  5. Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü olarak göreve başladıktan sonra şehrimizin Belediye Başkanı olması hasebi ile kendisine nezaket ziyaretinde bulundum daha sonra da kurumsal bazı iş ve işlemler için makamında birkaç kez ziyaretimiz olmuştur.
  6. Bu ziyaretlerin tamamı ya kendim ya da resmi görevli kişilerle birlikte olmuştur.
  7. İddia sahibi bahsettiği sözde “imamların” isimlerini açıklamalı ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmalıdır.
  8. Geçmişte fetöcülerle olan mücadelemden dolayı, Fuat Avni ismiyle sosyal medyada (twitter) paylaşımlar yapan ve FETÖ’nün sözde sosyal medya imamı olarak tanınan kişi veya kişiler; şahsım ve birkaç yakın arkadaşım hakkında gerçekle ilgisi olmayan paylaşımlarda bulunmuş, bizi FETÖ’nün hedefi haline getirmişti. Sırf bu olay bile Karabük’te FETÖ ile irtibatlandırılacak en son kişilerden biri olduğumuzun göstergesidir. Belki de o gün müfteriler ve bu haberleri yayınlayanlar hakkında Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde açtığımız dava Karabük’te FETÖ aleyhine açılmış ilk davadır. Ancak maalesef o gün araştırıp sorgulamadan bu haberleri paylaşanlar, manşetlerine taşıyarak yayınlayanlar bugün aynı üslupla bizi FETÖ ile irtibatlandırmaya çalışmaktadır. Bu durum da açıklama sahibi ve yayınlayanların asıl amaçlarının şahsımın itibarına kastetmekten başka bir şey olmadığının açık bir göstergesidir.
  9. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin şahsımı ve kurumumuzu hedef alarak yöneltmiş olduğu ağır itham ve iddialara karşı şikâyet ve dava haklarımın saklı olduğunu, bu konunun takipçisi olacağımı ayrıca belirtmek isterim”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.