Karabük Haber Gazetesi

BU AYIP KİMİN?

3 Nisan Demir Çelik fabrikalarının temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 82. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Yenişehir Çamlık Koşu Parkuru’nda düzenlenen 3 bin metre atletizm yarışmasına sadece üç yarışmacı katılmıştı. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde daha önceden Karabük Valiliğinde, Valilik başkanlığında kurulan komitede etkinliklere katılacak olan kurum müdürlerine (Özellikle Gençlik Spor Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü) yapılacak […]

BU AYIP KİMİN?
29 Mart 2019 - 21:13 'de eklendi.

3 Nisan Demir Çelik fabrikalarının temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 82. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Yenişehir Çamlık Koşu Parkuru’nda düzenlenen 3 bin metre atletizm yarışmasına sadece üç yarışmacı katılmıştı.

Kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde daha önceden Karabük Valiliğinde, Valilik başkanlığında kurulan komitede etkinliklere katılacak olan kurum müdürlerine (Özellikle Gençlik Spor Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü) yapılacak olan etkinlikler yazılı olarak bildirilmişti.

Bütün etkinliklerin bildirimleri yapılmasına rağmen etkinliklere riayet edilmesinde umursamaz bir tavır gösteren Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ayıplarını örtmek için Valilik kanadından bir bildiri yayınlandı.

Özellikle yapılan açıklamada; sistemden kaynaklanan problemler nedeniyle okullara bilgi ulaştıralamadığı söylense de, yarışmaya katılan ve okullarını temsil eden öğrencilerin bilgisi nereden oldu. Peki, bu yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül verilecek mi?

Diğer taraftan Valilik kanalıyla yapılan açıklamaya göre yarışların yeniden yapılacağı söyleniyor. Kurumların üzerlerine almış oldukları sorumlulukların samimiyetini nasıl ölçeceğiz. Özellikle milli bayramlarda Milli Eğitim Kanalıyla okullara gönderilen yazılarda “katılım zorunludur” açıklaması yapılırken bir şehrin kuruluş yıl dönümünde böyle bir ayrıntıyı neden kaçırıyorsunuz.

Anlaşılan 3 Nisan tarihinin sizler için hiçbir önemi yok. Her zaman olduğu gibi en iyi yaptığımız şey işleri ellerine yüzlerine bulaştırmak…

Yazılı olarak yapılan bildiride;”03 Nisan etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gönderilen  29 Mart 2019 tarihinde düzenlenecek atletizm yarışması ile ilgili yazı Döküman Yönetim Sistemi’nden kaynaklanan problem sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünce işleme alınamamış ve dolayısıyla okullara duyurusu gerçekleştirilememiştir.

Vali Fuat GÜREL’ in talimatları doğrultusunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yapılan görüşmeler neticesinde söz konusu atletizm etkinliği 02 Nisan 2019 Salı günü saat 14.00’te tüm okullarımızdan öğrencilerimizin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirilecektir.” ifadeleri yer alıyor

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber