Karabük Haber Gazetesi

Çıkmaz Sokak

Buradan Karabükspor’un ve rakibini sahada yaptığı mücadelenin futbol analizini, yorumunu yapmak isterdim ama yapamıyorum. İlk hafta köşe yazısı yapmış yorum yapamamıştım. İki haftadır yazmadım. Bugün rakip Eskişehirspor’du. Karabükspor taraftarı gibi rakip’te maçtan bir gece öncesi takımlarına lisans çıkartmak için uğraşmış iki takımda bunu başaramamıştı. Hemen hemen U-21 takımlarıyla sahada mücadele ederken, iki denk takımın karşılaşması […]

Çıkmaz Sokak
02 Eylül 2018 - 21:42 'de eklendi.

Buradan Karabükspor’un ve rakibini sahada yaptığı mücadelenin futbol analizini, yorumunu yapmak isterdim ama yapamıyorum. İlk hafta köşe yazısı yapmış yorum yapamamıştım. İki haftadır yazmadım. Bugün rakip Eskişehirspor’du. Karabükspor taraftarı gibi rakip’te maçtan bir gece öncesi takımlarına lisans çıkartmak için uğraşmış iki takımda bunu başaramamıştı. Hemen hemen U-21 takımlarıyla sahada mücadele ederken, iki denk takımın karşılaşması olacaktı. Böyle maç sezonun ilk yarısında iki takım adına bir kez karşılarına çıkacaktı.

İnanılmaz bir Eskişehir taraftarı stadyumda yerlerini almış takımlarına destek oluyorlardı. Sahada tek yabancı oyuncu Bliznichenko’du, diğer oyuncular Türk’tü. En azından denk rakip karşısında maç kazanılabilirdik, olmadı. Rakip maça daha çok motive olmuş, maçı 2-0 kazanmasına rağmen farkı artıracak pozisyonları değerlendiremedi. 5-0 bile bitebilirdi. Kızılacak taraf güçler dengesi eşit olan maçta bu kadar kötü oynamamızdı.

Şunu net olarak söyleyebilirim Karabükspor defans ve kalesi 4 maçta da gol yedi, bundan sonraki bütün maçlarda da gol yer, gol yemeden bir maçı tamamlaması mucize olur.

Transfer tahtasını açtıramayan Karabük-Eskişehir ve Elazığspor’u bekleyen bir tehlike daha var TFF Lisans kurulu yakında toplanacak bu 3 kulübe de lisans çıkartamadıkları için puan silme cezaları verecek, Balıkkesirspor’da transfer tahtasını açtıramadı ama onlar geçen seneden FIFA’dan transfer yasağı devam ve geçen sezon ağır puan silme cezası verilmişti. Karabükspor adına bakarsak 3 ila 6 puan arasında ceza gelecek.

Şimdi 4 haftada 1 puan toplayan takımımızın sezon sonunda ligde kalması için ilk yarıyı ortalama 15 puan da bitirmeli. İkinci yarıda transfer tahtasını açtırıp ideal kadroyla oynayacağı maçlardan en az 20 puan daha toplamalı.

İlk yarıda 15 puan derken 17 hafta sonunda puan silinmiş olarak 15 diyorum. buna ulaşmak için 18-21 puan alırsak silinen puanlarla 15’e düşer. Bu daı 6-7 maçı kazanmamız anlamına geliyor. Gerçekçi olalım bu kadronun bunu başarabilme şansı hiç yok. 10 puanla ancak tamamlar gelen cezayla puanımın 4-7 arası olur ikinci yarı da 30’un üstünde puana ihtiyaç var. O da en az10 galibiyet demek. İkinci yarıya kadar diğer takımlar zaten oturmuş kadroya sahip olacaklarından, Karabükspor’un bu kadar maçı kazanması mucize olur.

Kısacası Karabükspor transfer tahtasını açtıramayarak ligde kalma şansını %10’a düşürdü. Bunu şimdiden söylemek insanlara tuhaf gibi gelebilir ama. 2. Lige düşme olasılığımız çok fazla. Transfer yapamayan U-21 Takımlarıyla maç oynayan takımlar düşmezse kim düşer? Umarım ikinci yarı çok iyi transferlerle bambaşka bir takım kurulur müthiş bir direniş maçları bizleri bekler.

Bir notum da Eski yönetim’e, keşke Karabükspor genel kurul kararını 1 Ay önce alsaydınız da Sedat Namal yönetimine 2 günlük süre bırakmasaydınız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber