Karabük Haber Gazetesi

DEVLET DE BUNU YAPARSA…

Baklabostan mevkiine yapılması düşünülen bungalov evler için hafriyat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Karabük Orman İşletme Müdürlüğünün Baklabostan mevkiinde atıl şekilde bulunan üç binanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne devrinden sonra yıkım kararı alınmış ve alınan bu kararın ardından atıl şekilde bulunan binalardan ikisi yıkılmıştı. Yıkılan binaların inşaat molozları ile birlikte çıkan hafriyatı ormanlık […]

DEVLET DE BUNU YAPARSA…
18 Haziran 2019 - 17:30 'de eklendi.

Baklabostan mevkiine yapılması düşünülen bungalov evler için hafriyat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Karabük Orman İşletme Müdürlüğünün Baklabostan mevkiinde atıl şekilde bulunan üç binanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne devrinden sonra yıkım kararı alınmış ve alınan bu kararın ardından atıl şekilde bulunan binalardan ikisi yıkılmıştı.

Yıkılan binaların inşaat molozları ile birlikte çıkan hafriyatı ormanlık alana atılması tepkilere neden oldu.

DEVLET DE BUNU YAPARSA…

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün yıkılan binalardan çıkan inşaat molozlarını ormanlık alana hafriyatın atılmasına o yörede yaşayan vatandaşların büyük tepkisene yol açtı.

ORMANLIK ALANA ZARAR VERİLİYOR

Evlerin yapılacağı yerden çıkan inşaat molozu ve toprağın yeşil alana ve çok sayıda ağacın bulunduğu yere atıldığı gözlenirken, atılan toprağın ormanlık alana zarar verdiği belirtiliyor.

Bungalov evlerin yapılacağı yerden çıkan hafriyatın tekrar ormanlık alana atılmasını hiçbir yetkili kurumun müdahele edip etmediği merak konusu olurken, bu durum ile ilgili kamuoyuna açıklama yapılması bekleniyor.

VALİLİK DURUMU EL KOYMALI…

Ormanlık alanda bungalov evlerin yapımı için atılan hafriyata bir an önce dur denilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar “ Yetkililer bu durumuna neden göz yumuyorlar. Evleri yapılacağı yerden çıkan inşaat molozu ve toprağın tekrar ormanlık alana atılması içimizi yakıyor. Çünkü hem yeşil alana hem de etrafında bulunan ağaçlara zarar veriyor. Zaman zaman küçük olan ağaçlar toprağın altında kalıyor ve ömrünü yitiriyor. Bizler sizlerin aracılığı ile yetkili makamlara çağrıda buluyoruz. Bu duruma dur desinler. Gerekli cezai işlem uygulasın veya buradan çıkan toprak hafriyatı nereye uygunsa oraya atılsın. Bizler özellikle Karabük valiliğimizin bu duruma el atmasını istiyoruz. ” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber