Karabük Haber Gazetesi

ESNAF TOPLANTISINDAN ESNAFIN HABERİ YOK!

Vali Fuat Gürel “Yeşilmahalle Atatürk Bulvarı esnafları ile kahvaltılı sohbet toplantısı yapacağım” diye gitti, uyanık galericinin oyununa geldi. Karabük Valisi Fuat Gürel’in gün geçmiyor ki yaşamadığı bir talihsizlik olmasın. En son 100 yaşındaki yaşlı teyzeyi ziyarete gitti ve “Her şey çok güzel olacak” polemiği yaşadı, dün de esnaf toplantısı diye gitti, uyanık galericinin şahsi reklamına […]

ESNAF TOPLANTISINDAN ESNAFIN HABERİ YOK!
18 Haziran 2019 - 12:30 'de eklendi.

Vali Fuat Gürel “Yeşilmahalle Atatürk Bulvarı esnafları ile kahvaltılı sohbet toplantısı yapacağım” diye gitti, uyanık galericinin oyununa geldi.
Karabük Valisi Fuat Gürel’in gün geçmiyor ki yaşamadığı bir talihsizlik olmasın. En son 100 yaşındaki yaşlı teyzeyi ziyarete gitti ve “Her şey çok güzel olacak” polemiği yaşadı, dün de esnaf toplantısı diye gitti, uyanık galericinin şahsi reklamına alet oldu.
Vali Gürel, Karabük’e geldiğinden bu yana halkla iç içe olmaya son derece gayret gösteriyor. Özellikle haftalık halk toplantıları, esnaf toplantıları ve STK toplantıları gibi faaliyetlere önem gösteriyor.
Dün de Yeşilmahalle üzerinde bulunan Atatürk Bulvarında bir oto galericinin ticarethanesinde mahalle esnafları ile sabah kahvaltısında vali ve il müdürlerini bir araya getirmeyi amaçlayan toplantı yapıldı.
Kahvaltılı toplantıya Vali, İl Emniyet Müdürü ve çok sayıda İl Müdürü katıldı ve Atatürk Bulvarı Esnaflarını da kendi iş yerinde toplayacak olan galerici ise yalnızca üç beş esnafı getirdi ve kendi özel kahvaltısı gibi kamuoyuna lanse etmeye çalıştığı belirtildi.
ESNAF TOPLANTISI’NDAN ESNAFIN HABERİ YOK
Atatürk Bulvarı üzerinde ticarethanesi bulunan AK Parti Eski İl Başkanı Timurçin Saylar ile Yine AK Parti Mevcut İl Başkan Yardımcısı Hakan Eren’in de aralarında bulunduğu çok sayıda bulvar esnafının toplantıdan haberi olmadığı öğrenildi.
Bulvar Esnafı “Bir esnaf komşumuz, Vali Bey ve neredeyse tüm il müdürlerinin katılımının olduğu sözüm ona esnaf toplantısı düzenliyor ama Atatürk Bulvarı esnaflarının çoğunluğunun bundan haberi yok. Kahvaltıya katılan üç beş bulvar esnafı ile koskoca Atatürk Bulvarı esnafının sorunları dinlendi mi şimdi?” şeklinde sorgulama yapıyorlar.
OTO GALERİCİLER DE TEPKİLİ
Söz konusu kahvaltılı toplantıdan sonra basit bir gazeteciye “Şu Galerici Valiyi misafir etti. Vali Oto Galericilerin sorunlarını dinledi” şeklinde haber yaptırılınca Atatürk Bulvarı üzerinde ticari faaliyet gösteren çok sayıda galerici tepki gösterdi ve “Bir tek kendisinin ve kardeşinin olduğu ve başka hiçbir oto galericinin olmadığı toplantı da nasıl olurda tüm galericilerin sorunları dinlenebilir ki? Burada galericilerin sorunları mı dinlendi yoksa bir şahsın sosyal statü reklamı mı yapıldı?” şeklinde galericilerin ifadeleri oldu.
VALİLİK ÖZEL KALEMİNDEN “ŞAHSİ REKLAM YAPMA UYARISI”
Esnaf toplantısı adı altında yapılan kahvaltılı toplantı şahsi reklama dönüşünce, söz konusu kişinin Valilik Özel kalem tarafından aranarak “Şahsi reklam haberleri yaptırmaya kalkışma, Vali Bey sadece senin özel misafirin olarak değil, tüm Atatürk Bulvarı Esnafının sorunlarını dinlemek için oraya geldi.” Şeklinde uyarıldığı da öğrenildi.
VALİ FUAT GÜREL ŞAHSİ REKLAM SUİSTİMALİNE Mİ UĞRADI?
Vali Fuat Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ başta olmak üzere hemen hemen tüm il müdürlerinin katıldığı bu kahvaltılı toplantının, kahvaltı yapılan kişinin ticarethanesinde çekilen fotoğraflar ile sosyal medya da yayınlanınca ve Vali ile il müdürlerinin şahsi konuğu gibi lanse edilince kent genelinde çok kişinin dikkatini çekti ve “Vali ile tüm il müdürleri bir kişinin niye konuğuydu?” sorusu sorulmaya başlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber