Karabük Haber Gazetesi

GENEL SEKRETER DR. AÇIKGÖZ: SEVK SAYISI YÜZDE 35 AZALDI

BARTIN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ DR. OSMAN AÇIKGÖZ, 3. BASAMAK YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNİN AÇILMASINDAN SONRA SEVK SAYISINI YÜZDE 35 AZALDIĞINI SÖYLEDİ.

GENEL SEKRETER DR. AÇIKGÖZ: SEVK SAYISI YÜZDE 35 AZALDI
27 Ocak 2015 - 14:48 'de eklendi.

Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, 3. basamak yoğun bakım ünitesinin açılmasından sonra sevk sayısını yüzde 35 azaldığını söyledi.

Bartın’ın sevk eden değil hasta sevk edilen bir yer olduğunu ifade eden, Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz “3. basamak yoğun bakımın açılmış olması, bizim sevk sayımızı yüzde 35 azalttı. Konuya sadece sayısal olarak bakılmaması gerekir. Bu hayatı kurtulan vatandaşlar anlamına geliyor. Belki biz bu 3. basamak yoğun bakımını açmamış olsaydık, bu vatandaşlarımızın büyük kısmı yolda hayatını kaybetmiş olacaktı. Bu yüzden bir kişi için bile açmış olsak, inanın bütün yaptığımız masrafa ve emeğe değmiştir. Bu bizim sevk sayımızı yüzde 35 azalttı. Beraberinde cerrahların ameliyat yapma kapasitelerini arttırdı. Zonguldak’ın yıllık A grubu ameliyat sayısı 478, Bartın Devlet Hastanesi’nin A gurubu ameliyat sayısı 468 aramızda 10 puanlık bir fark var. 2015’te 10 puan daha öne geçmeyi planlıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber