Hasan Turan: “Erdoğan Ve Davutoğlu’nun Çizgisinde Bir Vekil Olacağım” « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

Hasan Turan: “Erdoğan Ve Davutoğlu’nun Çizgisinde Bir Vekil Olacağım”

AK PARTİ GİRESUN MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN GİRESUN FEDERASYONU BAŞKANI HASAN TURAN, “CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN GÖSTERDİĞİ ÇİZGİYE UYGUN BİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM” DEDİ.

Bu haber 19 Şubat 2015 - 16:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Giresun milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun gösterdiği çizgiye uygun bir milletvekili olacağım” dedi.

7 Haziran tarihinde gerçekleşecek genel seçimlerde AK Parti Giresun milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu açıklayan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, federasyon bünyesinde dernek başkanlarıyla bir araya geldi. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın katılımıyla gerçekleşen programa yoğun kar yağışına rağmen Giresunlular da oldukça ilgi gösterdi. Giresun’un önemli isimlerinin desteğini alan Turan, “Giresun milletvekili değil, Giresunluların milletvekili” olmak istediğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’nin dünya çapında farklı bir çizgide ilerlemesi için farkındalık oluşturduğuna dikkat çeken Turan, “Biz de o çizgiye uygun milletvekili olmanın gerekliliklerini yerine getirmeyi arzu ediyoruz” dedi. “Hem Erdoğan hem de Davutoğlu, coğrafyamızın sahip olduğu potansiyelin farkına varmamızı öğretti ve bir Türk vatandaşının etrafıyla birlikte düşünüp ona göre strateji belirlemesi gerektiğini gösterdi” diyen Turan, “Cumhurbaşkanımız ‘Dünya beşten büyüktür’ dedi. Yani kaç yüz tane devletin olduğu bir coğrafyada sadece beş güç dünyayı idare edemez. ‘Bu yarışta biz de varız’ dedi. Dolayısıyla biz de o çizgiye uygun milletvekili olmanın gerekliliklerini yerine getirmeyi arzu ediyoruz. Milletimizin hak ve hukukunu en iyi şekilde temsil edip bu ülkenin standartlarını en yukarıya çıkartmaya çalışırken milletimizden aldığımız güçle etrafımızda bize umut bağlamış mazlum ve mağdur coğrafyalara kol kanat germeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

“ADAYLIK SÜRECİNİ TOPLUM BAŞLATTI”

Adaylık sürecinin ve kararının toplum ve sivil toplum örgütleri sayesinde olduğunu belirten Turan, “Aslında adaylık kararını ben vermedim, temsil ettiğimiz toplum ve sivil toplum örgütleri verdi. Giresunumuz ve memleketimiz adına faaliyetler ortaya koyduk. Bunu beğenen yurtiçinden, yurtdışından, siyasetten, bürokrasiden ve iş dünyasından hemşehrilerimiz destek oldu. ‘Bir sivil toplum kuruluşunda çalışıp, sonrasında da siyaset yaparız’ gibi bir düşüncemiz hiçbir zaman olmadı. İşimizi yüreğimizi koyarak samimiyetle yaptık. Yıllardır sivil toplum alanında gösterdiğimiz başarılar da bunun sayesindedir” ifadelerini kullandı.

“GİRESUN MİLLETVEKİLLİ DEĞİL GİRESUNLULARIN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIZ”

Giresunluların parlamentodaki sesi ve temsilcisi olacağını belirten Turan, “Tabandan gelen biriyim ve Giresun cemiyetçiliğinin her kademesinde bulundum. Hemşehrilerimle her zaman samimi ve doğal bir ilişki kurdum. Onların parlamentodaki sesi ve temsilcisi olacağım. Sadece Giresun’daki Giresunluların değil, Giresun’dan eğitim ve iş amacıyla gelip dünyanın en güzel şehirlerinden olan İstanbul’a yerleşmiş Giresunluların da temsilcisi olacağım. Bu amaçla Giresun milletvekilliği değil Giresunluların milletvekilliğini yapacağım” şeklinde konuştu.

“PARLAMENTO GİRESUNLULARLA RENKLENECEK”

Giresunluların Karadeniz’in en yürekli ve renkli insanlarından olduğunu söyleyen Turan, “Giresunlular Karadeniz’in en yürekli insanlarındandır. 1920’lerde insanlar askerden kaçarken Giresunlular gönüllü alay kurmuştur. Her zaman farklarını gösteren bu insanlar bugün de hava koşullarına rağmen buraya gelip toplandılar. Bu güzel ve renkli kültürü en iyi şekilde temsil ederek parlamentoyu da renklendireceğiz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN TAM DESTEK

Hasan Turan’ı federasyon başkanlığı öncesinden tanıdığını belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Turan’ın topluma faydalı bir insan olduğunu vurguladı. Turan’ın Giresun kültürünün tanıtılması ve Giresunluların kaynaşması açısından ciddi bir işlev yerine getirdiğine dikkat çeken Aydın, “Hasan Turan, başkanlığı öncesinde de sonrasında da şahsiyeti, düşünceleri ve kişiliğiyle hem çevresine hem de topluma faydalı olmuş bir kişidir. Federasyon başkanlığı da bu süreçte zirve noktalarından biridir” diye konuştu.

Hemşehri derneklerinin vekil çıkarmasının bir ilk olduğuna dikkat çeken Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ise, “Hemşehri derneklerinin vekil çıkarması bizim için bir ilk olacak ve bunu çok önemsiyoruz. Bu doğrultuda Hasan Turan’ın Giresunluların taleplerini Ankara’ya en iyi şekilde taşıyarak, Giresunluların sorunlarına çözüm üreteceğine inanıyorum. Hasan kardeşimizde bu kapasite var. Hepinizin duacı olmasını istiyorum. Biz Hasan Başkan’ı halkımızla devletimiz arasında köprü olarak görüyoruz ve bunu onun çok iyi yapacağına inanıyoruz” dedi.

Federasyon olarak hep farklı olanı bulmaya çalıştıklarını belirten Giresun Federasyonu Kurucu Başkanı Halil Kütük, “Giresun Federasyonu olarak aramızdan birçok insanın bürokrasiye gelmesi için gayret ettik. Yüzlerce öğrenci yetiştirdik. Bunlardan çok iyi noktalara gelenler var. Hasan Turan’ın milletvekili seçilmesi, hepimizi oldukça memnun eder. Hasan Turan ismi Giresun’da çok uzun yıllardır tanınan ve bilinen bir isim. Giresun kamuoyu bizi yakından tanıyor. Havaalanının kurulmasıyla ilgilide ciddi gayretlerimiz oldu. Hasan Turan, hangi görevi üstlenmişse onu layıkıyla yapar. Çıtayı daima yükseklere çıkarır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.