Hoca bir konuştu, pir konuştu! « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

Hoca bir konuştu, pir konuştu!

Bu haber 05 Ağustos 2014 - 9:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HOCA

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan bir basın açıklaması yayınladı.

İl Başkanı Arslan, ayrıca geçtiğimiz gün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun “Bahçeli, MHP’yi, CHP’ye metres yaptı” şeklindeki açıklamasına da değinerek, seviyesiz bir açıklama olduğunu belirtti.

Arslan, ayrıca Karabük’te siyaset yapanların tamamına seslenerek “Birbirimizin yüzüne bakamayacak açıklamalar yapmamalıyız.” Dedi.

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli 05/08/2014 Salı (Bu gün) İlimizi ziyaret edecek olup, Saat:12.00’de belediye önünde Karabüklü hemşerilerimize hitap edecektir.

Sayın Genel Başkanımızın İlimizi ziyaret programı; Saat;10.00’da Cumayanı Sanayi Sitesi yanında karşılama merasimi, Ovacık Belediyesini ziyaret, Karabük Belediyesini ziyaret, Belediye önünde Karabük Halkına hitap ve Bartın İline hareket şeklinde devam edecektir.

Sayın Genel Başkanımızın İlimizi ziyareti hem 30 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanlıklarını kazanmış MHP’li Belediyeleri ziyaret hem de 10 Ağustos Pazar Günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çatı adayı olarak katılan Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek amacını taşımaktadır.

10 Ağustos Pazar Günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemiz için çok büyük önem arz etmektedir.

Ortadoğu’da ve sınırlarımızda yanlış dış politikalar sonucunda Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da başta olmak üzere terör örgütleri hariç resmi devlet yönetimleri tarafından muhatap alınmadığımız; Mısır, Libya, Irak, Suriye, Filistin gibi el attığımız Müslüman ülkelerin bataklığa sürüklendiği, parçalandığı, oluk-oluk Müslüman kanının aktığı, Ülke itibarımızın sıfırlandığı bir dönemde İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreterliği yapmış,  bölgeyi çok iyi bilen, bölge ülkeler ile ilişkileri üst düzeyde olan, diplomat, barışçı, uzlaşmacı ve dürüst bir devlet adamı olan Sayın İhsanoğlu mutlak surette Cumhurbaşkanı olarak seçilmelidir.

Sayın İhsanoğlu’nun çok düşük bütçe ve kendi çabaları ile yürüttüğü seçim kampayası süresince elden bırakmadığı mütevaziliği, alçak gönüllülüğü, sabrı, nezaketi, anlayışı, mezhep, ırk, milliyet, siyasi görüş ayrımı gözetmeden barışçı ve birleştirici oluşu karşısında; bir diğer Cumhurbaşkanı adayı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim süresi boyunca devletin bütün imkanlarını kullanarak, oluk-oluk paralar akıtarak yürüttüğü seçim kampanyalarında kendisi ve şürekasının Sayın İhsanoğlu ve onu destekleyen diğer partiler ile Partimiz hakkında ağza alınmayacak kahve köşelerinde bile söylenmeyecek küfür ve hakaretlerde bulunması tarafımızdan kınanmakta ve ayıplanmaktadır.

Milliyet, ırk, mezhep, şu partili-bu partili diye Ülkemizi kutuplaştırmanın, Ülkemize ve hiç bir ferdimize fayda getirmeyeceği gibi aksine bu kutuplaşmanın Mısır’da, Irak’ta, Libya’da, Suriye’de olduğu gibi nelere mal olduğu, aynı ülkenin Müslüman evlatlarının birbirlerini nasıl katlettiğinin, kırdığının çok iyi görülerek bu dilin Ülkemizi kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya, bölmeye götüreceğinin bilinciyle her Türk Vatandaşının 10 Ağustos 2014 Pazar Günü oy kullanılması gerektiği düşüncesindeyiz.

Hafta sonu İlimizi ziyaret eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’da Genel Başkanları gibi ağza alınamayacak, televizyonlarda bile “bip!”lenen kelimelerle Partimize hakaret etmiş, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin Partimizi CHP’ye metres yaptığı şeklinde talihsiz ve yakışıksız bir beyanda bulunmuştur.

Düne kadar Doğru Yol Partsi’nde Genel Başkanlık yapmış, Genel Başkanlığı döneminde AKP ve Recep Tayyip Erdoğan hakkında demediğini bırakmamış, bir çırpıda partisini, siyasi düşüncesini, siyasi kişiliğini terk ederek, kendisi için dünün tü kakası olan AKP’ye Genel Başkan Yardımcısı olmuş bir zatın Partimiz hakkındaki bu hakaretlerini esefle kınıyor, dünkü siyasi hayatını ve düşüncesini bir çırpıda değiştirebilecek karakterde olmasından dolayı aynı sözleri şahsına iade ediyoruz.

Basında çıkan söylentilere göre giydiği iç çamaşırlarının parasını bile Genel Başkanı olduğu partisine ödettiren dünün genel başkanı, bu günün genel başkan yardımcısı bir zatın Partimiz hakkındaki bu ağza alınmayacak hakaretlerini tenkit edecekleri yerde alkışlayan AKP’lileri de kınıyoruz.

Bir birlerimize hakaretle, aşağılamayla, kutuplaşmayla elimize kin ve nefretten başka ne geçecektir?

Siyasi düşüncemiz ne olursa olsun, MHP’lisi, CHP’lisi, AKP’lisi, SP’lisi BBP’lisi, diğer partililer her gün karşı karşıya geliyoruz, yüz yüze bakıyoruz, kapı bir komşuyuz, iş ilişkilerimizde, ticari ilişkilerimizde, sosyal ilişkilerimizde bir araya geliyoruz, düğünlerimizi beraber yapıyor, cenazelerimizi beraber kaldırıyoruz, cadde ve sokaklarda birlikte yürüyor, birlikte sohbet ediyoruz. Süleyman Soylu zihniyetinde ki kişilerin söylemleri, aşağılamaları, hakaretleri bizlerin birbirimize kinlenmemiz, buğz etmemiz, kamplaşmamız, bölünmemizden başka ne işe yarar herkesin şapkasını önüne alarak düşünmesi gerekmektedir.

Sayın Prof.Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu siyasi değil tarafsız bir Cumhurbaşkanı adayıdır, zaten Cumhurbaşkanlığı makamı da siyasi değil tarafsız olunması gereken bir makamdır.

Ergenekondu, Balyozdu, Haşhaşiydi, Pensilvanyaydı, Alevi’ydi-Sünni’ydi, Türk’tü-Kürt’tü, AKP’liydi-AKP’li değildi diye Ülke içinde sürekli bir ayrıştırma-kutuplaştırma içinde olan, Suriye’de Esat yönetimine karşı Özgürlükçü Suriye Ordusu denen örgütü destekleyerek, Irak’ta Mursi yönetimine karşı Peşmerge-PKK Örgütünü destekleyerek, Mısır’da Sisi yönetimine karşı Müslüman Kardeşler Örgütünü destekleyerek Müslüman Ülkeler içinde ayrıştırma-kutuplaşma içinde olan, Müslümanların bir birlerinin kanını dökmesine vesile olan  bir zihniyet yerine; Yurt içinde ve dışında Ülkemizi tekrar barış ve huzur ortamına sokacak Cumhuriyetle sorunu olmayan, diplomat, birleştirici, ayrıştırmayan-bölmeyen, kimse hakkında kötü söz söylemeyen Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı olması bizlerin, çocuklarımızın geleceği için bir zorunluluk olmuştur.

Bu vesile ile tüm Karabüklü hemşerilerimizi yarın saat:12.00’de Belediye önünde Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin yapacakları konuşmaya davet ediyor, 10 Ağustos 2014 Tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçiminin hayırlara vesile olmasını dilerim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.