Karabük Haber Gazetesi

İKİ ÖNEMLİ PROJE BAŞLIYOR

İki önemli proje için onay alındı. Karabük Belediye başkanı Rafet Vergili DDY şehir içinden taşınması ile ilgili müjdeyi verdi.

İKİ ÖNEMLİ PROJE BAŞLIYOR
12 Mayıs 2016 - 17:58 'de eklendi.

İki önemli proje için onay alındı. Karabük Belediye başkanı Rafet Vergili DDY şehir içinden taşınması ile ilgili müjdeyi verdi. Vergili aynı zamanda Çarşamba Pazarı mevkiinde bulunan haddehaneler bölgesinin Kentsel Dönüşüm kapsamında alındığını, burada yapılacak olan imar çalışması sonrası, buradaki sanayi kuruluşlarının yıl sonuna kalmadan şehir dışına taşınacağını söyledi.

Karabük’ün çehresini değiştirecek olan iki önemli proje ile ilgili start veriliyor. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili DDY projesinde önemli bir ivme sağlandığını, ayrıca Çarşamba Pazarı mevkiinin komple Kentsel Dönüşüm programına alındığını söyledi.

Dün Makamında basın toplantısı düzenleyerek bilgi veren Belediye Başkanı Vergili, verdiği destekten ötürü Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’e teşekkür etti.

Vergili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Karabük’te önümüzdeki dönem yapacğımız hükümetle ortak yürüttüğümüz iki tane proje var. Bunlardan biri DDY, diğeri ise Çarşamba Pazarı mevkiinin Kentsel Dönüşüme alınması. Bildiğiniz gibi Ulaştırma Bakanı Karabük ziyaretinde bizleri ziyaret etti. Burada konuyu kendisine ilettik. Dünde beni arayarak Ankara’ya çağırdı ve Genel Müdürle görüştü. Genel Müdür gerekli çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması konusunda söz verdi. Sayın Bakan Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Bu sene sonuna kadar DDY Karabük’e kazandıracağız. TOKİ ile de görüşme yaptık. Çarşamba Pazarı mevkiinde Sanayi Bölgesinin Kentsel Dönüşüme alınması konusunda. Önümüzdeki aylarda ihale yapıp buradaki değer tespitlerini yapılacak DDY Arazilerini de şehre kazandırıp iki alanı birleştirebilirsek şehir merkezinde çok güzel bir görüntü yaratabiliriz”

ŞİRİNEVLERDE PAZAR YERİ SORUNU

Şirinevlerdeki Pazar yeri çalışması hakkında bilgi veren Vergili, burada yolun trafiğe kapatılmasının asla söz konusu olmadığını belirterek “Bir kere pazar yerinin üzeri kapatılmayacak, yolun trafiğe kapatılması da söz konusu değil, hatta yeni düzenlemeden sonra pazarın kurulduğu günde yol trafiğe açık olacak, pazar alanını 60-70 cm yükselterek kenarlarından yolu trafiğe açık tutacağız. Şu anda pazarın kurulduğu günlerde oradan ne itfaiye geçebiliyor ne de ambulans, en fazla üç ay bir sıkıntı yaşanır, ondan sonra o bölgede hiçbir problem yaşamayız. Mahallenin en büyük sorunu otopark, bu proje ile elbette park sorununu tamamen çözeceğimizi söyleyemeyiz, ancak büyük bir rahatlama katacağı kesin, ayrıca hastane girişine de bir alt geçit yaparak hem yaya geçişlerini daha güvenli bir hale getireceğiz hem de hastane girişindeki trafik sorununu çözeceğiz, bu çalışmalardan sonra Şirinevler’in tek sorunu kalır o da cami. Mevcut cami artık yetersiz kalıyor, orada mahalle halkımızla birlikte güzel bir camiyi de inşa ederiz” dedi

Başkan Vergili ayrıca CHP İl Başkanlığı tarafından Kent Meydanına yapılacağı açıklanan Atatürk Anıtının, meydanın üst bölgesindeki herhangi bir noktaya yapılmasının kendileri açısından bir sorun oluşturmadığını ifade eden Vergili, bu konuda CHP İl Başkanlığı ile görüşmelerin yapıldığını, önümüzdeki günlerde tekrar bir görüşme gerçekleştireceklerini söyledi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber