Karabük Haber Gazetesi

İtfaiye Personeline İlk Yardım Dersi

Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeline yönelik periyodik olarak kurtarma, trafik kazaları, yangın, tehlikeli maddeler ve ilk yardım konularında uygulamalı eğitim semineri verildi. Hayat kurtaracak müdahaleler uygulamalı olarak gösterildi. Karabük Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nce düzenlenen ilkyardım semineri, acil tıp teknisyeni Sedat Yılmaz ve Dr. Ruhi Cüre tarafından verildi. Mankenler kullanılarak uygulamalı verilen eğitimde ilk yardım, suni […]

İtfaiye Personeline İlk Yardım Dersi
19 Ocak 2015 - 15:45 'de eklendi.

Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeline yönelik periyodik olarak kurtarma, trafik kazaları, yangın, tehlikeli maddeler ve ilk yardım konularında uygulamalı eğitim semineri verildi. Hayat kurtaracak müdahaleler uygulamalı olarak gösterildi.

Karabük Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nce düzenlenen ilkyardım semineri, acil tıp teknisyeni Sedat Yılmaz ve Dr. Ruhi Cüre tarafından verildi.

Mankenler kullanılarak uygulamalı verilen eğitimde ilk yardım, suni teneffüs ve şok durum tespiti anlatıldı. Yanık, boğulma ve donma durumunda yapılacak ilk müdahalenin ne olacağını anlatan sağlık ekibi, kalp masajı ve yanık derecesi tespiti konusunda da bilgi verdi.

Kaza ya da benzeri durumlarda, kişinin soluğunun kesilmesinde ilk 2 dakikada, solunumu engelleyen durumdan kurtarılmasının önemine değinen Yılmaz; “Kaza anında kaza geçiren kişinin soluk borusuna sıvı veya katı maddelerin kaçması halinde kaza geçiren kişi sırt üzeri yatırılarak kişinin çenesi aşağıya doğru çekilir, ardından baş arkaya doğru yaslanarak dilin dışarıya çıkması ve solunumun tekrar gelmesi sağlanır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber