KANYON PARK DÜĞÜN SALONLARININ TEMELİ ATILDI « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

KANYON PARK DÜĞÜN SALONLARININ TEMELİ ATILDI

Bu biyografi 27 Eylül 2018 - 13:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karabük Belediyesi tarafından yapılacak olan Kanyon Düğün Salonlarının temeli düzenlenen tören ile atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 9,5 yıllık görev süreleri içerisinde 100 bin ölçekli bir belediyenin kat kat üzerinde hizmet yaptıklarını ifade ederken, bu süre içerisinde yapılan hizmetlerle ilgili şu şekilde konuştu;

“Şu anda görev süremizde dokuz buçuk seneyi geçmiş bulunmaktayız. Dokuz buçuk seneden bu tarafa Karabük’te yapmış olduğumuz değişimleri bütün Türkiye izlemektedir. Biz bugün 100.000 nüfuslu bir şehir ölçeğinin üzerinde, 1 Milyon nüfus düzeyindeymişiz gibi iş yapmaktayız. Görmüş olduğunuz Kanyon Köprünün bugün ki değeri 50 Trilyonun üzerindedir. 100.000 nüfus ölçekli hiçbir belediye bu yapmakta olduğumuz işleri başaramaz. Biz göreve geldiğimiz zaman zengin bir belediye devralmadık. İşçisine borcu olan, 11 ikramiyesini işçiye veremeyen, elektriği kesilen bir belediyeyi devraldık. Fakat şu anda Türkiye’nin en zengin belediyelerinden birisi olmuş durumdayız. Bu durumun en büyük sebeplerinden birisi şudur; Biz belediyemizin kasasına dışarıdan hiç kimsenin el uzatmasına izin vermedik. Belediyemizin içine rüşveti, haramı sokturmadık. Kimseye farklı imtiyazda bulunup, hiç kimseyi birbirinden ayırmadık. Önce fakirin hakkını kollayıp, sonra zenginin yapılacak bir işi varsa yeri geldiğinde de onu hallettik. Biz bu şekilde çalışırken biliyoruz ki bütün Karabük de bizlere dua ediyordu. Karabüklülerin duaları ile bugünlere kadar geldik.

Şimdilerde yaptığımız işleri herkes unutmaya başladı, birileri kendi kendine konuşuyor. Biliyorsunuz artık bu sosyal medyada eline bir klavye alan herkes 3-5 satır yazmaya başlıyor. Mezbahayı, hali, hurdacılar sitesini, yapılmaz denilen battı çıktıyı, kent meydanını, kütüphaneyi, asansörleri, yürüyen merdivenler ve köprüleri, 103 adet parkı unuttular. Bu park yerlerinin çoğu da Karabük Belediyesi tarafından para ile satın alındı. Unutulsun problem değil. Biz bu işlerin tamamını Allah rızası için yaptık. Bu yapmış olduğumuz işlerin hiç birisi oy almak amacıyla yapılmadı. Yapmış olduğumuz işlerin tamamı Karabük’ün ihtiyacı olduğu için yapıldı. Karabük’te asfaltsız yerimiz kalmadı, su probleminin tamamını çözdük. Şehir şebekelerinde Atatürk, Yenimahalle, Soğuksu, Kartaltepe, Yenişehir, Yeşilmahalle ve Kurtuluş Mahallelerimizde değişmeyen hiçbir su şebekesi hattı kalmadı. Türkiye’nin en ucuz suyunu Karabük Belediyesi dağıtıyor”

KARABÜKSPOR’UN İÇİ TAMAMEN BOŞALTILDI

Konuşmasının devamında Karabük’ün güncel konularından biri olan Kardemir Karabükspor konusuna da değinen Başkan Vergili ayrıca, KARDEMİR’in devlet zamanında 5 bin insanı ev yaptığını hatırlatırken, bugün kendisini şirketin sahibi olanların ne çalışanlara, ne de şehire herhangi bir desteğinin olmadığını savundu. Vergili, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü; “Son günlerde Karabük’te bazı problemler ortaya çıktı. Karabükspor’umuzu devlet zamanında taşıyan Türkiye Demir-Çelik İşletmeleriydi. Bütün tüccarlarımız ve esnafımız demir çelikten alacağı mal karşılığı Karabükspor’a verdikleri paralar ile Karabükspor’u yaşatıyordu. Öyle bir güne geldik ki, Karabükspor’un içi tamamen boşaltıldı. Birileri de “Karabükspor’a neden Karabük halkı sahip çıkmıyor” deme noktasına kadar geldi. Bu şirket devletten sonra Kardemir oldu. Reklamlarını formalara, tribünlere ve stadyumlara koydular. Bazı başkan olma meraklısı arkadaşlarımız da birçok şeyi unutarak, ‘Biz Karabükspor’a sahip çıkıyoruz’ kampanyası ile hareket ediyorlar. Bırakın Kardemir bu takımı bu hale nasıl getirdiyse, bu hadiseyi de kendisi çözsün. Hiç kimse başkan adayı olmasın, gelsinler başkanlarını kendileri atasınlar. Başkanı atayacak yetkinin Kardemir’de olması, Karabükspor’un kulüp tüzüğünde de mevcuttur. Türkiye Demir-Çelik İşletmeleri olarak faaliyete devam edilirken, 5.000 Adet ev yapıldı. Peki, %51 bile olmayan hisseleriyle ortaya çıkıp, Kardemir’in sahibi gibi konuşanlar, bir tane işçiye ev yaptınız mı? Bir tane sosyal projeniz oldu mu? Eskiden farklı birimlerdeki işçiler, mühendisler birbirlerini tanırlardı. Şu anda böyle bir durum var mı? Karabük’ü böyle bir hale getirdiniz. Hiçbir zaman sosyal bir olgunun içinde oldunuz mu?”

 

İL MÜDÜRÜ SİYASETTEN TALİMAT ALIYOR

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün tamamen siyasi talimatlar doğrultusunda hareket ettiğini de iddia eden Başkan Vergili, KARDEMİR’in çevre ihlallerini seyreden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün, Karabük belediyesi su şebekesinden numune aldığını iddia etti. Başkan Vergili açıklamalarını şu şekilde tamamladı;” Karabük Mahallesinin ortasındaki skal kırma tesisleri sayesinde mahallenin her tarafı toz toprak içerisinde, ama Karabük’te atölyelerin camları dahi Çevre İl Müdürlüğü tarafından çevre sağlığına zararlı olması gerekçesiyle ile kapatılıyor. Çevre İl Müdürlüğü de Karabük’te böyle çalışıyor.

Her şey siyaset üzerine kurgulanırsa, biz bunları yaşamaya mahkûm kalırız. Allah’ın huzurunda sizlere yemin ederek şunu rahatlıkla söyleyebilirim; 9 senelik görevimde bir gün bile siyaset yapmadım. O arkadaşımız sosyal demokratmış, bu arkadaşımız Ak Parti’liymiş bu arkadaşımız Saadet Parti’liymiş gibi tek bir düşüncem olmadı. Ben bu görevi yalnız Allah için yaptım. Siyaset üzerine görev yaparsanız atölyelerin camını dahi kapattırıp, şehrin ortasındaki koskoca bir fabrikayı sanki gözlerinize bant çekilmiş gibi görmezden gelerek, her tarafı açık olarak çalıştırırsınız.

“BEN BURANIN SAHİBİYİM” DEME HAKKINIZ YOK

Derenin kenarına yıllardan bu yana sıcak cevher döküyorsun, çok mu zor oraya bir duvar çekip kapalı bir alanda bu cürufu dökmek? Rüzgâr estiği zaman her taraf toz bulutu haline geliyor. Aynı şekilde milyonlarca ton cüruf dağlara tepelere dökülüyor. O cürufların içerisinde atılmaması gereken, atık yönetmeliğine göre farklı bir şekilde depolanması gereken bazı malzemeler de var. Çok yakında bu malzemeleri de analize yollayacağım. Ben bu cürufları farklı şekilde oraya buraya serpip sonrasında “Biz burada 5 bin kişiye ekmek veriyoruz” diyemezsin. Eğer yılbaşında 450 Milyon kâr elde ediyorsan ki bugün ki değeri 750 Milyon demektir. Çünkü demiri stoklarında tutuyorlar. Bu kadar kârlı bir durumda 50 Milyon lirasını Karabük’ün çevresiyle ilgili, Karabük’ün sosyal olgularıyla ilgili harcayamıyorsanız ‘ben buranın sahibiyim’ diye konuşmaya da hakkınız yoktur. Her olaydan faydalanan sizlersiniz. Ne bir işçi kooperatifiniz, ne bir işçi kulübünüz, ne de bir tane ağaç dikmişliğiniz var.

NE KADAR MÜDÜRLÜK YAPACAK?

Kardemir’deki atık su arıtmalarının hiç birisi çalışmamaktadır. Çevre İl Müdürü de belediyenin atık su arıtmasından numune alıyor. Neden? Biz iki kelime konuştuk diye. Bizim sularımız her ay devlet tarafından kontrol ediliyor, zaten il müdürlüğü farklı parametrelerde kontroller yapamaz. Önce gidecek Soğanlı Çayı’ndan numune alıp kontrol ettikten sonra konuşacak. Karabük’te siyaset üzerine müdürlük yapmayacak. Ne kadar yapacağını da hepimiz göreceğiz. Şimdi demir çelik ne yapacak? Öncelikle Karabük Mahallesinde iyileştirmeler yapacak. Ne kadar cürufu varsa hepsini temizleyecek. Önüne bir duvar çekecek ve dökmüş olduğu o sıcak materyalleri kimseye göstermeyecek. Dağları tekrardan rehabilite edip, uygun olmayan atıkları depolara sevk edecek. Karabük’e en az 1 Milyon ağaç dikecek. Taahhüt etmiş olduğu; yılsonuna kadar da tüm baca ve filtrelerini düzene sokup burada bir daha çevre kirliliği oluşmasına sebebiyet vermeyecek. Bizim bunlara yaptırımımız ne? Biz kabadayı değiliz. Tek bir yaptırımımız var, o da hukuk kuralları çerçevesindedir.

Bir nebze Karabük’ün dertlerini anlatmış olduk. Bu sayede yapmış olduğumuz işleri de anlattık. Buraya yapmakta olduğumuz, Karabük’te geçim sıkıntısı çeken kardeşlerimiz ve Karabük için yapılan bir düğün salonudur. Burada düğün yapmak için herkes sıraya girecek ve herkesin de ücreti farklı olacaktır. Çok cüzi bir fiyat sayesinde her kesimden insanımız düğünlerini burada rahatlıkla yapabilecektir.

Karabük’ümüze hayırlı olsun, spor vadimizin açılışını da çok yakında yine burada gerçekleştireceğiz, bu da şimdiden hepimize hayırlı olsun.

Müteahhit Bey 240 gün süre almış, biz bu süreyi kabul etmiyoruz ve benim başkanlık dönemim bitmeden önce buranın açılışının yapılması ile ilgili daha hızlı bir şekilde çalışmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir kişinin kestiği ağacın altında kalarak ölmesiyle ilgili 3 gözaltı

Karabük’ün Eflani ilçesinde bir kişinin kestiği ağacın altında kalarak hayatını kaybetmesiyle ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Eflani ilçesi Tabaklar Mahallesi’nde 27 yaşındaki Orhan Ünal'ın R.V.’ye ait ağaçlık alandaki kavak ağaçlarını kesimi sırasında ağacın altında kalarak yaralanması ve hastanede hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili soruşturma genişletildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan emniyet güçleri, olayla ilgili Y.E., E.S. ve E.S.’yi gözaltına aldı. E.S., verdiği ilk ifadesinde Y.E.’nin Tabaklar Mahallesi Tepecik Küme Evleri civarındaki tarla sahibi R.V.’ye ait ağaçlık alandaki kavak ağaçlarını kesmek için anlaştıklarını belirtti. Ağaçları kesmek için araziye gittiklerini kendisiyle beraber E.S.’…

SAFRANBOLU BÖYLE KALABALIK GÖRMEDİ

Türkiye'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan ve dünyanın en iyi korunan 20 kentinden biri olan, aynı zamanda Safranbolu Belediyesi tarafından başlatılan girişimle Türkiye’de Cittaslow’a üye olan 28 kentten biri olma özelliği taşıyan Safranbolu’da bayram bitti ama turizm yoğunluğu bitmedi. Tarihi, han, hamam ve konakları ile ünlü Safranbolu’da Ramazan Bayramı tatilinde yaşanan yoğunluk hafta sonunda da yaşanıyor. UNESCO Miras kenti ve Safranbolu Belediyesi tarafından alınan Cittaslow sertifikası ile Türkiye’de bu turizm kuruluşuna üye 28 kentten biri olma özelliği taşıyan Safranbolu’nun tarihi alanlarına yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösterdi. Safranbolu'nun tarihi dokusu ve kültürel zenginlikleri, bu özel günlerde ziyaretçilerin yoğun ilgi…

KESTİĞİ AĞACIN ALTINDA CAN VERDİ

Karabük'ün Eflani ilçesinde kestiği ağacın altında kalan bir kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Tabaklar Mahallesi Tepecik Küme Evleri'nde Orhan Ünal testereyle kestiği kavak ağacın altında kaldı. Çevredekilerin durumu fark etmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kestiği ağacın altında kalarak ağır yaralanan Ünal, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Ünal’ın cenazesi Eflani Entegre Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, olay ilgili soruşturma başlatıldı.…

TATİL BİTTİ; TAM 70 KM…

İstanbul'u Karadeniz'e bağlayan ve 21 ilin geçiş noktası olan Karabük'ün Kemikli Rampaları'nda tek yönlü olarak bayram yoğunluğu yaşanıyor. Çerkeş'ten Gerede gişelerine kadar yaklaşık 70 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Ramazan Bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte tatilciler, evlerine dönmeye başladı. İstanbul'un Karadeniz'e bağlantısının sağlandığı Karabük'ün Eskipazar ilçesinde yer alan Kemikli Rampaları'nda trafik durma noktasına geldi. Dönüş yoluna çıkan tatilciler nedeniyle Çerkeş'ten Gerede gişelerine kadar yaklaşık 70 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Uzun araç trafiği ise dron ile havadan görüntülendi. Yoğunluğun yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenirken, trafik ekipleri yol güzergahında denetimlerini sürdürüyor.…

IRKÇILIK, YABANCI ÖĞRENCİYİ KAÇIRIYOR

Son dönemde yabancı öğrenciler hedef tahtasına konuldu. Karabük'te Afrika kökenli üniversitelilerin HIV saçtığı yalanı ırkçılığı körükledi, gençler istenmeyen adam ilan edildi. Uzmanlar, "Dünya bu öğrencilerin peşinde, biz ise kovuyoruz. Onları kaçırıp başka ülkeye gitmeye mecbur bırakmak çok büyük hata" diye uyarıyor. Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, eğitim sektörü dünyada büyük bir pazar. Uluslararası öğrenciler üzerinden ülkeler bu pastadan pay kapmaya çalışıyor. Türkiye de uluslararası öğrenci sayısı açısından Avrupa’da ilk beşte, dünyada ise ilk 10’da yer alıyor. Gecikmeli de olsa dünyada yerini almaya başladı. Son verilere göre, Türkiye’de 182 ülkeden 301 bin 694 yabancı öğrenci bulunuyor. Araştırmalara göre, her …

CHP’Lİ BAŞKAN BORÇLARI AFİŞE ETTİ..!

31 Mart’ta gerçekleşen Mahalli İdareler seçimlerinin ardından Belediye Başkanlığını kazanan CHP’nin adayı Rıza Yalçınkaya devraldığı Bartın Belediyesinin borç listesini binaya astığı dev pankartla kamuoyuna duyurdu. Bartın Belediyesini 251 Milyon TL’nin üzerinde bir borç ile devraldıklarını söyleyen CHP’li Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya Belediye binasına asılan pankartta borç miktarını kalem kalem açıkladı. Başkan Yalçınkaya açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;  “Bartın Belediyesi'ni 251 Milyon TL'nin üzerinde bir borçla devralmış bulunmaktayız” dedi. Belediyenin mali bilançosunu açıklayan Yalçınkaya, Şu anda yapılan çalışmalar sonucunda Bartın Belediyesi’nin borcu 251 Milyon TL’nin üzerinde. Yani Bartın Belediyesi’ni…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ