Karabük Haber Gazetesi

KARABÜKSPOR’A GELEN e-faturalar FAİZ Mİ?

Karabükspor’da inanılmaz işler oluyor. Hem YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİCARET A.Ş.’den hem de YOLBULAN DEMİR SANAYİ VE TİC.A,Ş’ den Karabükspor’a gelen e-faturalar Karabük kamuoyunda şok etkisi yarattı. Faturaların her ikisinde de açıklama olarak“2018 Yılı Ocak-Aralık Finansman Maliyet Yansıtma gideri” yazarken, fatura bedeli ise dudak uçuklatıyor. YOLBULANLAR DEMİR SANAYİ VE TİC.A.Ş. tarafından kulübe gönderilen faturanın meblağı 13 […]

KARABÜKSPOR’A GELEN e-faturalar FAİZ Mİ?
09 Ocak 2019 - 2:02 'de eklendi.

Karabükspor’da inanılmaz işler oluyor.
Hem YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİCARET A.Ş.’den hem de YOLBULAN DEMİR SANAYİ VE TİC.A,Ş’ den Karabükspor’a gelen e-faturalar Karabük kamuoyunda şok etkisi yarattı.
Faturaların her ikisinde de açıklama olarak“2018 Yılı Ocak-Aralık Finansman Maliyet Yansıtma gideri” yazarken, fatura bedeli ise dudak uçuklatıyor. YOLBULANLAR DEMİR SANAYİ VE TİC.A.Ş. tarafından kulübe gönderilen faturanın meblağı 13 MİLYON 131 BİN 294 TL iken, YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİCARET A.Ş.tarafından kesilen diğer bir fatura ise 1 MİLYON 60 BİN 781 TL.
Şimdi Karabük kamuoyu merak ediyor;bu faturalar neyin karşılığı olarak kesildi ve çok zor günler yaşayan Karabükspor’un borç hanesine neyin borcu olarak yazılacak.
Bilindiği üzere Mustafa Yolbulan Başkanlığındaki Karabükspor adeta borç batağına sürüklenmiş ve bu borcun büyük bölümü de Mustafa Yolbulan’a olan borç olarak kamuoyuna yansımıştı. Şimdi akıllara şu soru geliyor bu gelen faturalar konuşulan borcun faizi mi?
Öte yandan Karabükspor Başkanı Mehmet Yüksel faturaları doğrularken, faturaların e-fatura olarak kendilerine ulaştığını söyledi. Yüksel yaptığı açıklamada; “e-fatura olarak gelen belgeleri muhasebe servisimiz ve avukatımız inceliyor. Daha önce belirttiğim gibi Mustafa Yolbulan’ın kulübe verdiği söylenen 70 milyon liranın kulübe borç olarak verildiğine dair bir belge olmadığını ve bu yüzden bu parayı kulübe bağış olarak kabul ettiğimizi söylemiştim yine aynı düşüncedeyim. Gelen faturaları avukatlarımız inceliyor ve gerekli itirazlarımızı yapacağız. Hem Mustafa Yolbulan’ın başkanlığı döneminde, hem de Feridun Tankut’un başkanlığı döneminde verildiği söylenen paranın neye karşılık verildiği ve ne şekilde ödeneceği şeklinde bir anlaşmanın olup olmadığını araştırıyoruz. Feridun Tankut ile görüştüm öyle bir anlaşmada benim imzam yok dedi. En kısa zamanda sonuca ulaşarak, itirazımızı yaparak faturaları iade edeceğiz.”dedi.
Diğer taraftan hem YOLBULAN SANAYİ VE TİCARE A.Ş. ile hem de YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİCARET A.Ş. ile yapılan 2016-2017 ve 2017-2018 sezonları için yapılan reklam sözleşmeleri gereği her bir sezon için toplamda 10 milyon liranın üzerinde sözleşmeler var. İşin en enterasan yanı ise sözleşmelerde bir tarafta Karabükspor adına Mustafa Yolbulan’ın personeli olduğu konuşulan dönemin CEO’su Hakan Ayvaz, diğer tarafta da patron Mustafa Yolbulan…

O dönemde yapılan iki sezonluk reklam sözleşmesi ve her bir sezon için ödenmesi gereken toplamda 11 milyonun üzerindeki reklam ücretinin ne kulübe ödendiği ne de kulüp tarafından YOLBULAN’ların her iki şirketine de fatura kesilmediği konuşuluyor.
Şimdi soruyoruz; 2016-2017 ve 2017-2018 sezonları için Karabükspor ile YOLBULAN’lara ait her iki şirket ile reklam sözleşmesinin gerekleri yerine getirildi mi, reklamlar sözleşme gereği reklamlar yayınlandı mı, yayınlandıysa kulüp tarafından faturaların neden kesilmediği, yayınlanmadıysa neden yayınlanmadığı konusunu Kulüp Başkanı Mehmet Yüksel’in araştırmalıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber