KARABÜKSPOR’DA GENEL KURUL İPTAL OLDU « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

KARABÜKSPOR’DA GENEL KURUL İPTAL OLDU

Bu biyografi 28 Eylül 2018 - 18:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karabükspor’da olağanüstü genel kurul kararı iptal edildi

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Sedat Namal:  “Yönetim kurulu olarak yarın ki kongremizi iptal ettik”

“Sırçalı köşklerden bir yerler idare edilmez”

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Sedat Namal,  yarın yapılacak olan olağanüstü genel kurulu iptal ederek kongreye gitmeyeceklerini açıkladı.

Kulüp binasından Asbaşkan Mehmet Yüksel ve Basın sözcüsü Şükrü Gökkaya ile birlikte basın toplantısı yapan kulüp başkanı Sedat Namal, bir takım huzursuzluklar nedeniyle kongre kararı aldıklarını ifade ederek, “ Kongremizin ilki 22 Eylül’de, yeterli çoğunluk olmadığından ikincisi ise 29 Eylül’de olacaktı. Cemiyet ve siyaset hayatımdaki tecrübelerimden dolayı son ana kadar biz konjonktürü izledik. Konjonktürü takip edenleri izledik. Karabükspor’a hangi noktada kimlerin destek verebileceğini, kimlerin takip ettiğini izledik. Amaçların ve hedeflerin ne olduğunu inceledik. Ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir karar aldık. Bu kararımızda yasada, tüzükte, dernekler kanununda bize tanınan hak doğrultusunda yönetim kurulu olarak yarın ki kongremizi iptal ettik. Yarın Karabükspor’un kongresi yok. Mevcut yönetim görevine devam edecektir” dedi.

“Sırçalı köşklerden bir yerler idare edilmez”

Namal, “ Bu devam etmesinide geçmiş süreçten ve bizden sonraki bir takım gelişmelerin Karabük halkının talepleri doğrultusunda, bu talepler nedir? Hiç olmazsa Karabükspor’da kulübün iyiye gitmediği, iyi yönetilemediği noktada kulübü ve Karabükspor’umuzu bu hale getirenlerden hesap sorulması, yanına kar kalmasın denilmesi bizim öncelikli görevimizdi. Bunu ben kongre konuşmamda da bu şekilde yansıttım. Bir takım çevrelerce bunlar eleştirildi. Sert olduğu söylendi. Birkaç gün sonra da hepinizin de bildiği üzere Kardemir’den, Karabük’teki büyük hissedar ailelerden biz Karabükspor’un kurtulması noktasında yardım çağrısında bulunduk. Hatta ayaklarına gideriz, ellerini öperiz dedik. Böyle bir erdemlik gösterdik. Ancak geçen hafta şahsıma gelen bir telefon neticesinde ben de ifade vermeye gittim. Gittiğim zaman da Mustafa Yolbulan ve Murat Yolbulan tarafından şikayet edildiğim ve mahkemeye verildiğimi gördüm. Sebebine baktığımda da kongre konuşmasında ki aynen paylaşıyorum, arkasında durduğum bir söz olarak ‘Sedat Namal yetimdir ama Karabüklü ve Karabükspor’un hakkını kimseye yedirmez, yedirmeyecektir de bunun hesabını soracaktır’ diye. Yine de bu sözümün arkasındayım. Diğer bir konuda Kardemir noktasında bu 50 milyon dolar gibi bir bedele sirayet edecek sözümüze istinaden, bizim sözümüz de şudur, ‘Lisans çıkartacağımız zaman kulübün ana sahibi her zaman Karabük’ün de bildiği gibi Kardemir’dir.’ Biz burada gelip geçici yöneticileriz. Burada tarafımızı üzmüştür. Biz de kendi haklarımızı aramak için gerekli belgeleri gerekli yerlere teslim edip bu hukuk mücadelesi de devam edecektir. Biz yine söylüyoruz, sırçalı köşklerden bir yerler idare edilmez. Sahaya inmek lazım, sahadakileri dinlemek lazım. Taşeron kullanmamak lazım. Biz sadece zenginlik fakirlik çalışmayla olur ama Cenab-ı Allah’ın takdiri olabilir. Onlar zengin biz fakir olabiliriz ama biz sadece üstüne basarak yine söylüyoruz” diyerek basına gelir gider tablolarının yer aldığı bazı evrakları gösterdi.

Başkan Namal, basına gösterdiği evraklarda, kulübün 2013-2014 sezonunda borcu olmadığını 2015 sezonunda kulübün 9 milyon geliri varken, 19 milyon gideri olduğunu ve 22 milyon zararla kapatıldığını ifade etti.

Yolbulan ailesinin kulüp başkanlığı yaptığı dönemler ve kulüp başkanı olarak getirildiği yönetimler olduğunu kaydeden Namal, “ Kendisinin borç verip de bunu kulüpten şu kulüpten şu kadar alacağım var dediği para verdiği yönetim. Bu da daha sonra 2016-2017 sezonunda bizim borcumuz eksi 66 milyon liraya geliyor. Bu eksi 66 milyonun yanında 110 milyona yakın da aynı tarihlerde temlik alınıyor. Bu kulübün hakkı olan paraları teminat gösterip faktorinkten aldıkları paralar. Burada ayrıntı şu; Karabük’te bu aileyi herkes tanır. Hayırseverdir, ticareti düzgündür. Bu ailenin ticareti iyi bildiğini ve her şeyin hesabını iyi yaptığını herkes tarafından bilinen bir aile böyle bir yönetime ve Karabükspor’a nasıl zarar verdiği ortadadır. İşin enteresan tarafı da temliklerde faktörink yapılan bir şey ve burada da 70 milyon alacağı, bunlar bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren ise Sedat beyin kongrede söylediği, ‘Hakim, savcı, vali, Ankara’da bakan, herkesi tanırım.’ Doğru. Çünkü bunlarla hiçbir sorunu olmayan biriyim. Ve hepsinde de arkadaşlıklarım, dostluklarım vardır. Bundan da ben gocunmuyorum ama onların gocunduğu bir şey varsa hala Karabükspor’u takip etmeleri. Demek ki burada bıraktıkları bir iz var. Veya kaybettirmek istedikleri, kaybolmasını istedikleri bir iz var. Onun için ben yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bu noktada beni yalnız bırakmadılar. Vefa gösterdiler ve süreci yönetecekler. Sadece onlarla da istişaremde şöyle bir karar aldık. Bunlar yine bahane üretmesin diye Kardemir’den talep ettiğimiz yazı üzerine yılbaşında hesaba kitaba bakılıp gidişata bakılıp ikili ilişkilere bakılıp Karabükspor’a bir şeyler yapılabilir diye. Yolbulan ailesi beni mahkemeye verdiği için mahkemeye verilen bir başkanı herhalde yardım etmeyeceklerini düşünüyorum ben. Çünkü varlığımdan rahatsız olduklarını düşünüyorum. Ama bu süreç devam edecektir. Biz kulüp başkanlığından bu gün itibariyle belki veya Pazartesi itibariyle ayrılacağız. Arkadaşlarımızla da istişare yaparak tüzüğümüzün gerektirdiği yasal çerçeve noktasında da bir arkadaşımız bu süreci yönetecek. Karabükspor deplasmanlara gidecek. Karabükspor’da iaşe giderleri, hizmetler aksamayacak. İnşallah takımımız da başarılı sonuçlar alır. Biz geldiğimiz bu görevi de arkadaşlarımızla tamamlayacağız. Karabük’te bilinen şu gerçek var; hukuk herkese lazım ama hukuku da meşgul etmemek lazım. Belediye başkanımız da biliyorsunuz mahkemeye verdiler. Beni mahkemeye verdiler. Basın mensuplarından birkaç arkadaşımı mahkemeye verdiler. Konuşanı susturmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

“Karabük’te hukuki süreç bundan sonra farklı yürüyecek”

‘Amerika’dan paylaşılan ve Amerika’dan gönderilen konulara da biz zamanı gelince bunları sizlerle paylaşacağız’ diyen Sedat Namal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“ Bizim de bir takım çalışmalarımız olacak. Karabük’te hukuki süreç bundan sonra farklı yürüyecek. Yani buradakiler küçük, siyasetçiler büyük veya buradakiler küçük bakanlar büyük. Biz işimizi yukarıdan hallederiz düşüncesiyle bu tavrı gösterebilir bu aile. Ama bunda yanılıyorlar. Onun için süreç doğru olanı gösterecektir. Hukukta da biz hakkımızı arayacağız. Sadece bizim suçumuz eğer kongrede, ‘Çalanın yanına, çırpanın yanına bu kişilerle ilgili değil de Karabükspor noktasında. Benden sonra gelecek yönetim de benimle ilgili noksanlık varsa bunun gereğini yapmazsa o da yanlış yapmış olur.’ Bunları söylediğimiz için herhalde bu şekilde davranıldı diye düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yine Karabüksporumuzun yalnız olmayacağını, belki aksak noktalar olacağını ama yalnız olmayacağını bütün Karabüklülere ve Karabükspor’a duyurmak istiyorum.”

Başkan Namal, soru üzerine göreve, yönetim kurulu ile yaptıkları istişare sonucu asbaşkanın görevi yürüteceğini de sözlerine ekledi.

DAVALIK DURUMDA PARA İSTEYEMEYİZ..                                                                                                                     

Karabükspor’a bir zarar vermemek noktasında başkanlığa devam etmeyeceğini söyleyen Namal; “Biz gelişmeleri de takip ediyoruz. Ocak ayında da Kardemir’in değerlendirmesi olacak. Karabükspor’da yönetimle ilişkiler noktasında bir şey oluşabilir diye bir beyanatları var. Ama Yolbulan ailesinin bizim hukuka ve Karabükspor noktasında en çok emeği geçen, çaba sarf eden belediye başkanımızın mahkemeye verdiğinden dolayı da mahkemelik bir insanın para istemesi veya para vermesi hoş olmaz. Yolbulan ailesi bu hukuk mücadelesiyle beraber bize de tabi Karabükspor başkanlığını bıraktırmadı diyelim ama biz Karabükspor zarar görmesin diye böyle bir karar aldık. İnşallah hayırlısı olur.”ifadelerini kullandı.

SAVCILIKTAKİ DOSYALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisine bazı belgeler teslim ettiğini söyleyen başkan Namal;  ”Belediye başkanımız bu belgeleri bana teslim etti. Diğer basın toplantısında da bu konuyu ben paylaşmıştım. Savcılıkta Karabükspor’un dosyası var. Ziyaretimizde de aynı şeyi söyledik. Bunun takipçisi olacağımızı söyledik. Bunun üstünün örtülmemesi gerektiğini söyledik. Gider gelir tablosunda da mantığın olmadığı, giderler var ama biz bunları bulamadık. Bu sürecin arkasında olduğumuzu, desteklenmesi gerektiğini, hakimlerimiz, savcılarımız zaten görevini yapıyor ama biraz daha hassas davranılmasını biz de aynı şekilde rica ettik. Zaten belki de bu tür olaylarda üzerimize gelinmesinin sebebi belki de daha ciddi ve ısrarcı bir şekilde bunu takip etmemizdir. Kongredeki konuşmamı defalarca izledim. Sedat Namal yetimdir ama çalanın, çırpanın, Karabükspor ve Karabüklülerin hakkını bırakmaz demek suçsa ben bunu her platformda söylerim. Yarın mahkemeye de çıksam söylerim. Bundan rahatsız olunuyorsa söylerim. Başkaların siparişleri ve kumanda olacak kişilerin bir takım çalışmalarını duyduk ve izledik. Ondan sonra böyle bir karar aldık. Haklı olduğumuzu da düşünüyorum.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

68 bin nüfuslu ilçeye 1 milyon 400 bin turist geldi

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesine, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 468 bin 265 araç giriş çıkış yaptı. "Osmanlı'nın parmak izi", "Açık hava müzesi", "Kendini koruyan kent", "En iyi korunan 20 kent" gibi ünvanları bulunan 68 bin nüfuslu tarihi ilçe, 9 günlük bayram tatili süresince günü birlikçilerle birlikte 1 milyon 400 bin turist ağırladı. Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Valilik Toplantı Salonu’nda Mart Ayı Güvenlik Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Karabük'e 1 milyon 95 bin aracın girişini tespit ettiklerini ifade etti. Yavuz, “Bayram tatili boyunca Karabüklü hemşehrilerimizin ve ülkemizin dört bir yanında Karabük'e gelen vatandaşlarımızın huzuru ve gü…

KARABÜK’TE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Karabük’te yapılan iki ayrı uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saha ve istihbarı faaliyetler sonucu il merkezinde O.E.’ye yönelik yapılan operasyon neticesinde şahsın üzerinde 70 adet sentetik ecza ele geçirdi. Şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından adli işlem yapıldı. Ekipler tarafından Ankara yolu Bölge Trafik önü uygulama noktasında Ö.K. isimli şahsa yönelik yapılan operasyonda 5,95 gram marihuana maddesi ele geçirildi. Şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçundan adli işlem yapıldı.…

HEM HIRSIZ HEM ARSIZ..!

Karabük'te bir şahsın oto hırsızlığına teşebbüs anları iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Olay Bağ Essan Sanayi Sitesinde meydana geldi. Kimliği belirsiz bir şahıs panelvan araç ile kamyoneti "düz kontak" yöntemi ile çalmaya çalıştı. Araçları istediği gibi çalıştıramayan şüpheli bir süre içeride oyalandıktan sonra bölgeden uzaklaştı. Şüphelinin oto hırsızlığına teşebbüs anları iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde hırsızın ilk önce panelvan aracın kapılarını kontrol ettiği ve kapıların kilitli olması nedeniyle camı zorlayarak indirip kapıyı açtığı görülüyor. Daha sonrasında içine girip çalıştıramadığı aracın yanında bulunan kamyoneti de gözüne kestiren hırsızın bunda da başarılı olamayınca ar…

AHMET SÖZEN MECLİS BAŞKANI

Karabük İl Genel Meclisinin yapılan ilk toplantısında, AK Parti Grup kararı gereği gösterilen tek aday Ahmet Sözen, yeniden İl Genel Meclis Başkanı seçildi. 31 Mart Yerel seçimlerinde yeniden belirlenen Karabük İl Genel Meclisi ilk toplantısını İl Özel İdare Meclis salonunda gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan toplantı en yaşlı üye olan CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Oğuz’un başkanlığında açılışı yapıldı. Meclisin ilk gündem maddesi olan İl genel Meclis Başkanlığında Ahmet Sözen tek aday oldu ve kapalı oylama sonucu 16 meclis üyesi tarafından yeniden başkan seçildi. İl Genel Meclis Başkanı seçilen Ahmet Sözen, yaptığı konuşmasında, Karabük İl Özel İdaresinin bugün gelmiş olduğu noktada çe…

ASIRLARA MEYDAN OKUYAN CAMİ TARZIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 1796 yılında yapılan İzzet Mehmet Paşa Camii hem minaresinin eğikliği hem de fevkani cami tarzıyla dikkat çekiyor. 1743’de Safranbolu’da dünyaya gelen, kapı hasekiliği, Darüssaade Ağası yazıcılığı, darphane eminliği, şah sultan kethüdalığı, şehremini, tersane eminliği, vezirlik rütbesiyle Hanya muhafızlığı, Diyarbakir beylerbeyiliği, iç il sancak beyliği, Bender Kalesi muhafızlığı, Cidde valiliği, Boğaz Hisarı muhafızlığı, Mısır valiliği, Anadolu beylerbeyiliği ve sadrazamlık yapan İzzet Mehmet Paşa, memleketine de birçok görkemli eser kazandırdı. O eserlerden biri de yaklaşık 228 yıl önce yapılan kendi adının yer aldığı İzzet Mehmet Paşa Camii’dir. 1796’da …

TOMRUK TAŞIYAN TIR’DA UYUŞTURUCU TİCARETİ..!

Antalya'dan Karabük’ün Yenice ilçesine uyuşturucu madde getiren iki kişi yapılan operasyonla yakalanırken, zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, Erkan Yirmibeş (29) ve Samet Çalıkbaşı’ın (23) il dışından Karabük’e 78 YA 460 plakalı tır ile “uyuşturucu ve uyarıcı madde getireceği” ihbarı alan Karabük İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Yenice İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan ortak operasyonda, tır Yenice yol kontrol noktasında durduruldu. Şahısların üzerinde ve tırda yapılan aramada; 8.11 gram peçeteye emdirilmiş metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde, 2 adet uyuşturucu madde, 1 adet uyuşturucu olduğu değerlendirile…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ