Karabük Haber Gazetesi

KARDEMİR’DEN İŞÇİ ALIMLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Kardemir Anonim Şirketi’nden yapılan yazılı basın açıklamasında 2018 yılında İŞKUR İl Müdürlüğü koordinasyonu ile 104 işçimi alımı, 2019 yılında ise 67 personelin istihdam edildiği belirtildi. İşçi alımları ile ilgili yapılan açıklamada “İnsan Kaynakları Politikamızın temel amacı, şirketimizin her seviyesindeki kadrolarına mümkün olan en iyi yetişmiş ve yetenekli personeli temin ve istihdam etmektir. Karabük kamuoyunun da […]

KARDEMİR’DEN İŞÇİ ALIMLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
12 Temmuz 2019 - 15:45 'de eklendi.

Kardemir Anonim Şirketi’nden yapılan yazılı basın açıklamasında 2018 yılında İŞKUR İl Müdürlüğü koordinasyonu ile 104 işçimi alımı, 2019 yılında ise 67 personelin istihdam edildiği belirtildi.

İşçi alımları ile ilgili yapılan açıklamada “İnsan Kaynakları Politikamızın temel amacı, şirketimizin her seviyesindeki kadrolarına mümkün olan en iyi yetişmiş ve yetenekli personeli temin ve istihdam etmektir. Karabük kamuoyunun da iyi bildiği üzere; Karabük İŞKUR İl Müdürlüğü ile koordinasyon halinde Eylül 2018 tarihinde, Karabük’ten 104 işçi alımı yapılmıştır. Bunun haricinde bu yıl ise, şu ana kadar 67 personel istihdam edilmiş olup; ağır ve tehlikeli iş kolunda çalışabilecek engelli kadrosu dahil bu personelin 43’ü Karabük’ten, 11’i yakın komşu illerdendir. Ayrıca geri kalan personelin bir kısmı da, yine Karabük Üniversitesi’nden mezundur. Genel Müdür Yardımcısı, Direktör, Müdür ve Ar-Ge Yöneticisi gibi belirli teknik yeterlilikler ve iş tecrübesi istenen kadrolar için; doğası gereği Ülkemiz çelik sektöründen istihdamlar gerçekleştirilmiştir.” İfadelerine yer verildi.

HUZUR HAKLARI ENFLASYON ORANINDA ARTIRILDI

Yapılan basın bildirisinde kamuoyunda iddia edildiği gibi huzur haklarının yüksek miktarlarda olmadığı belirtilerek “Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun huzur hakları ise, Kardemir’in özelleştirildiği 1995 yılından buyana yıllık Olağan Genel Kurullarımızda, pay sahiplerinin önerileri ile belirlenmekte ve kamuoyuna açıklanmaktadır. Son olarak Nisan 2019 tarihinde yapılan Genel Kurulda da, pay sahiplerimizce verilen önergeler doğrultusunda Yönetim Kurulumuzun huzur hakları enflasyon oranında artırılmış olup;  iddia edilen rakamlarda huzur hakkının olmadı tüm üyelerimize aynı miktarda ödeme yapılmaktadır.

Kardemir; nitelikli personeliyle dünya ölçeğinde üretim yapan, katma değeri yüksek ürünlerle ürün çeşitliliğini sağlamış, tüm paydaşları için değer yaratan bir kuruluş olarak Karabük ve ülkemiz için üretmeye devam edecektir.” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber