Konsey Trafik Sorununa Neşter Vuruyor « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

Konsey Trafik Sorununa Neşter Vuruyor

Bu haber 23 Eylül 2016 - 16:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1 Eylül tarihinde gerçekleştirilen genel kurulda göreve seçilen Kazım Özcan başkanlığındaki Kent Konseyi Yürütme Kurulu ilk toplantısını yaptı. Toplantıda kentin acilen çözüm bekleyen sorunları başta olmak üzere birçok konuda kararlar alındı.Yürütme Kurulunda ilk hedef, şehirde her geçen gün artan trafik sorununu çözmek.

Kent Konseyi Yürütme Kurulunun ilk toplantısının ardından şu açıklama yapıldı;

Karabük Kent Konseyi Yürütme Kurulu gerçekleştirdiği ilk toplantıda;

Kadın ve Gençlik Meclislerinin bir an evvel kurulması konusunda fikir birliğine varmış, her iki meclisin oluşmasında siyasi partilerimizden, üniversitemizden ve ilgili camialara yönelik faaliyetlerde bulunan STK’lardan isim talep ederek tüm şehri kucaklayan homojen bir yapının oluşmasına karar vermiştir.

nnKarabük Kent Konseyi Yürütme Kurulunun ilk toplantıda üzerinde ısrarla durduğu en önemli konu ise artık çekilmez hale gelen ve tüm şehrin bir an evvel çözülmesini beklediği trafik sorunudur. Yürütme Kurulumuz başta Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve Emniyet Müdürümüz olmak üzere, gerçekleştireceği ziyaretlerde kentin bu konudaki beklentilerini ilgili makamlara aktarmayı, bunun haricinde ise, gerek şehrimizden gerekse şehir dışından konunun uzmanlarının da katılacağı çalıştay ve diğer bilimsel çalışmalarla şehrin en büyük sorununn1a çözüm üretmeyi kendisine görev kabul etmiştir.

Kent Konseyi Yürütme Kulunun kendisine hedef edindiği bir diğer konu ise, Anadolu’nun ilk modern sinemalarından olan ancak kaderine terk edilmiş şekilde sonunu bekleyen Yenişehir Sinemasını yeniden Karabük’e kazandırmaktır. Yürütme Kurulumuz Karabük’ümüzün ülke siyasetine kazandırdığı değerli büyüğümüzün önderliğinde, bu konuda gerek Kültür ve Turizm Bakanlığı gerekse Kardemir nezdinde girişimlere başlayacak, Karabük ölçeğinde bir şehirde eşine az rastlanan bu eserin Karabük halkının hizmetine yeniden sunulması için kararlı bir şekilde takibini sürdürecektir.
Yürütme Kurulu ayrıca “Sanayinin Beşiği, Emeğin Başkenti” sloganı ile tanımlanan Karabük’ümüzde bir sanayi müzesinin açılması için çalışmalara başlama kararı almış olup, daha önce aktif olan Kardemir Müzesinin, KARDEMİR-Karabük Belediyesi işbirliğinde yeniden faaliyete geçmesi için harekete geçme kararı almış bulunmaktadır.

Kurul ayrıca ilk toplantıda kapsamlı bir Karabük Tanıtım Kitabı hazırlanmasını ve Karabük’e yönelik genel kültür bilgilerini içeren, İlkokullar Arası Genel Kültür Bilgi Yarışmasını gündemine almış ve bu iki konuda hazırlık çalışması yapılmasını karara bağlamıştır.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
karabüklü7874 Ekim 2016 / 12:42Cevapla

meslek lisesinin karşısndaki Namal Petrol kavşağının 20 metre ileriye taşınması lazım. Esentepe ve 200 evlerden gelen araçlar girişteki ana göbekteki ışıklara gitmemeli, direk safranbolu tarafına gidebilmeli…

efsane dc12 Ekim 2016 / 12:24Cevapla

Çözüm için birşey yapılıyor mu? her sabah ve akşam girişteki göbekle ışıkları ile Yeşil mahalle göbek ışıkları arasında arablar hareket edemez hale geliyor, kilitleniyor. yetkililer bir çözüm üretmelidir. Evet esentepe-şirinevlerden direk yeni yapılan hastane gelenler Safranboluya ve Üniversiteye, şehrin girşindeki ışıklara girmeden geçebilmeli. yetkililer bu siteyi okumalıdır.

karabüklü21 Ekim 2016 / 14:22Cevapla

Her iki yorum da yüzde yüz haklı.Buna ilaveten şehir içi trafiğiyle kastamonu-ankara-zonguldak şehirlerarası geçişleri kesinlikle ayrılmalı çevre yolu şart.Göbeklerdeki ışık süreleri artırılmalı 4 araba geçince kırmızıya dönüyor biriken araçlar geçemeden arkadan araç tekrar birikiyor.En acil mesele ışıklar.