Koordinasyon Eksikliği!! « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

Koordinasyon Eksikliği!!

Bu haber 11 Temmuz 2014 - 11:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

capar
2014 yılının 3. İl Koordinasyon kurulu toplantısı dün yapıldı. Karabük İl Özel İdaresi Toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Erkan Çapar Başkanlık ederken, Bölge müdürleri ile yatırımcı daire müdürleri, İlçe Belediye Başkanları katıldılar.
Toplantıda yatırımlar hakkında kısa özet bilgi veren Vali Yardımcısı Erkan Çapar,
“2014 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı” gereğince bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi gelecek yıla ait yatırım tekliflerinin ve 2014 programında yer alan yatırımların görüşülmesidir. İlgili Bakanlar Kurulu Kararı gereği yatırımcı kuruluşlar yatırım tekliflerini doğrudan İl Koordinasyon İzleme Sistemi (İKİS) üzerinden yapmaktadırlar. Bu kapsamda İl Koordinasyon İzleme Sisteminden elde edilen raporlara göre Ulaştırma Sektöründe TCDD 2. Bölge Müdürlüğü tarafından 2 proje; Eğitim Sektöründe İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8 proje, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 16 proje; Madencilik Sektöründe MTA Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü tarafından 1 proje; Tarım Sektöründe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 13 proje; Sağlık Sektöründe İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2 proje; Diğer Kamu Hizmetleri Sektöründe DSİ 23. Bölge Müdürlüğü tarafından 12 proje olmak üzere 2015 yılı programı için toplam 54 proje ve iş İl Koordinasyon İzleme Sistemine girilerek teklif edilmiştir.
İl Koordinasyon İzleme Sistemi (İKİS) üzerinden teklif edilen 54 projenin toplam tutarı 191 Milyon 117 Bin ¨‘dir. Bu projelere 2015 yılı için 92 Milyon 807 Bin ¨, 2016 yılı için 55 Milyon 836 Bin ¨ ödenek teklif edilmiştir.
Yatırımcı kuruluşlar tarafından sisteme girilen bu 54 projenin önem derecesi hakkında koordinasyon kurulu tarafından belirlenecek olan Valilik görüşleri İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğümüz tarafından sisteme aktarılacaktır.

İlimizde, 2014 yılında; Ulaştırma sektöründe 13, Eğitim sektöründe 22, Kültür-Turizm sektöründe 14, Tarım sektöründe 54, Ormancılık sektöründe 94, Enerji sektöründe 6, Sağlık sektöründe 13, Beden Eğitimi ve Spor sektöründe 10, Haberleşme sektöründe 1 ve Diğer Kamusal Hizmetler Sektöründe 25 adet olmak üzere toplam 252 proje ve iş yürütülmektedir.
Yürütülen 252 proje ve işin toplam tutarı 1 Milyar 970 Milyon ¨ olup, bu projelere 2014 yılından önce 737 Milyon 979 Bin ¨ harcanmıştır. Projelerin 2014 yılı ödenekleri ise 193 Milyon 339 Bin ¨’dir.
2014 yılında yürütülen 252 adet projenin 28 adedi (%11) bitirilmiştir. 158 adet(% 62) proje üzerinde ise çalışmalar sürdürülmekte olup, 12 adet (% 5) proje ve işin ihalesi beklenilmektedir. 54 adet (% 22) iş ve projeye ise henüz başlanmamıştır. Söz konusu projeler için dönem sonu itibariyle 68 Milyon 466 Bin ¨ harcama yapılmıştır.
İl Koordinasyon Kurulumuzun 2014 yılı 3. Toplantısının ilimiz yatırımları açısından başarılı olmasını diliyorum” dedi
Daha sonra ilk Belediye Başkanlığı olmak üzere sırasıyla Bölge Müdürleri Karabük’teki yatırımlar hakkında bilgiler verdiler. Toplantıya katılan bazı bölge müdürlerin konuya hakim olmadıkları gözlenirken, bazı konularda çelişkiler oluştu.
Bölge Müdürlerine yatırımlar ilgili sorularda yöneten Vali Yardımcısı Erkan Çapar, eksikliklerin giderilmesi, bazı konuların hızlandırılması konusunda gerekli uyarıları yapmayı da ihmal etmedi.
Özellikle Kredi Yurtlar kurumu Bölge Müdür Yardımcısından bazı projelerin hızlandırılmasını isteyen Vali yardımcısı Erkan Çapar, bazı konularda acil bilgi verilmesi istedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.