KORONA VİRÜS İÇİN BÜTÜN ÖNLEMLER ALINDI… « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

KORONA VİRÜS İÇİN BÜTÜN ÖNLEMLER ALINDI…

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ve Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Erkay Nacar tarafından, senato üyelerine koronavirüs hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantının ardından Karabük Üniversitesinde koronavirüse karşı alınan tedbirlere ilişkin basın açıklaması yayınlandı.Karabük Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:Karabük Üniversitesi, Koronavirüs tehdidi ilk ortaya çıktığı günden itibaren gerekli tedbirleri almış, çalışanlarını ve öğrencilerini Koronavirüs tehlikesinden nasıl korunmaları gerektiği konusunda bilgilendirmiştir. Bu konuda sahadaki faaliyetlerini dikkatle yerine getirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda;
 • Sağlık Bakanlığı’nın “Koronavirüsü Koruma ve Kontrol Önlemleri” adı altında göndermiş olduğu yazı ve ekinde yer alan afişler tüm birimlere gönderilerek, personele ve öğrencilere duyurusunun yapılması sağlanmıştır.
 • Üniversitemiz temizlik personellerine tüm birimlerin temizliği ve Koronavirüs ile ilgili tedbirlerin alınması yönünde gerekli bildirimler yapılmıştır.
 • Üniversite bünyesindeki tüm lavabolarda kişisel temizlik malzemeleri başta olmak üzere genel temizlik malzemelerinin eksiksiz bulundurulması sağlanmıştır.
 • Yerleşkelerdeki kapalı alanlar, sık kullanılan ortak yaşam alanları, kurum araçları ve otobüs durakları devamlı olarak ilaçlanmaktadır.
 • Bütün bina giriş kapılarında el dezenfektan uygulaması yapılmaktadır.
 • Bütün binalardaki ilan panolarına ve öğrencilerimizin ve tüm mensuplarımızın görebileceği yerlere Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı bilgilendirme afişleri asılmıştır.
 • Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüsüne karşı tanıtıcı ve koruyucu önlemlerinin yer aldığı bilgilendirmeler ve linkler, Üniversite web sayfasında açılır pencere (pop-up) biçiminde paylaşılmıştır.
 • Üniversite bünyesindeki toplu organizasyonlar iptal edilmiştir.
 • Tüm öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin değişim programı, kongre, toplantı katılımı gibi nedenlerle özellikle yurt dışına yapacakları seyahatleri iptal edilmiştir.
 • Uluslararası öğrenci ve akademisyenlerin Türk öğrenci ve akademisyenlerden daha fazla hastalığa yakalanma, hastalığı taşıma veya bulaştırma ihtimali bulunmamaktadır. Buna göre hastalık hakkındaki korku ve endişenin paniğe yol açmaması, belli topluluk veya milletten insanların hastalığın kaynağı ve taşıyıcısı olarak görülmemesi, uluslararası öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin ayrımcılık konusu haline getirilmemesi büyük önem arz etmektedir. Uluslararası öğrenci ve akademisyenlerimizin yurtdışına çıkmamaları konusunda uyarılar yapılmış ve gerekli tedbirler alınmıştır.
 • Koronavirüs ile ilgili kamuoyunda paniğe yol açabilecek sosyal medyada asılsız haber yapılmaması, paylaşılmaması ve yapanlarla ilgili yaptırımlar hakkında öğrencilerimiz bilgilendirilmiştir.
 • İlimizde şimdiye kadar herhangi bir Koronavirüsü vakası görülmemiş olup, bu tedbirler tamamen virüsten korunma amacıyla alınmış ve alınmaktadır.
 • Karabük Üniversitesi Rektörlüğü, konuyu çok yakından takip etmekte, gereken önlemleri ilgili birimlerle koordineli şekilde almakta, mensuplarının ve öğrencilerinin sağlığını korumak için tüm imkanlarını sonuna kadar kullanmaktadır.
Bu Fotoğraf kez görüntülenmiştir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BU AY ÇOK OKUNANLAR