Kurtoğlu: “İstiyorsanız Bu Adamı Burada Tutmaya Devam Edin” « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

Kurtoğlu: “İstiyorsanız Bu Adamı Burada Tutmaya Devam Edin”

Bu haber 03 Eylül 2014 - 8:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

kurt

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ahmet Turgut Kurtoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’ın Facebook hesabından yaptığı paylaşımlara tepki göstererek, “Atatürk’ün Yahudi hatta Müslüman olmadığını Facebook sayfasında paylaşan bir kişinin eğitimde Türkiye ikincisi üçüncüsü beşincisi olmuş Karabük’te milli eğitimin başında olması Karabük insanına ve Karabüklüye hakarettir” dedi.

Kurtoğlu Karabük’te bizler yeni eğitim yılına başlamadan birkaç gün önce sosyal medyada ve basına yansıyan haber sonucu bu eğitim öğretim yılını çok buruk ve  öfkeli bir biçimde kutlama durumundayız. Malum İlimizde eğitiminden sorumlu en üst yöneticisi İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’ın Facebook sayfasında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yahudi olduğuna, Müslüman bile olmadığına dair paylaşımını basın ve kamuoyundan duyarak haberdar olarak başladık. Şunu sormak istiyorum Türkiye Cumhuriyetinin Devletinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı altında her gün sabahtan akşama kadar oturup aybaşında da cebini milletinin hazinesinden aldığı parayla kendinin ve çoluk çocuğunun iaşesini Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ülkede devam ettiren bu şahsın Atatürk’e Yahudi ve Müslüman bile değil diyen anlayışlara rağbet ederek bu tip paylaşımları kendi iradesi ile kendi sayfasında paylaşmasını Türk Eğitim-Sen olarak şiddetle kınıyoruz.

Bu olayın kamuoyunda duyulmasından sonra üç dört gündür gece ve gündüz telefonlarımız susmuyor siz ne yapıyorsunuz diye. Kamu oyununu bu baskısı ve tepkisi üzerine bugün bu toplantıyı tertip etmiş buluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yahudi olduğun ve Müslüman olmadığını Facebook sayfasında paylaşan İl Milli Eğitim Müdürü’nün hangi etnik kökenden olduğunu sormak istiyorum sayın İl Milli Eğitim Müdürüne senin menşein nedir. Bunu aynı şekilde Facebook sayfasında yayınlamasını istiyorum. Atatürk’ün Yahudi hatta Müslüman olmadığını Facebook sayfasında paylaşan bir kişinin eğitimde Türkiye ikincisi üçüncüsü beşincisi olmuş Karabük’te milli eğitimin başında olması Karabük insanına ve Karabük’lüye hakarettir. Böyle bir olaydan sonra sizlerin aracılığı ile Karabük Valisine,  Mehmet Ali Şahin’e ve samimiyetinden ve dürüstlüğünden kuşku duymadığım AKP’nin yeni İl Başkanı Timurçun Saylar’a havale ediyorum. İstiyorsanız bu adamı burada tutmaya devam edin. Böyle bir yanlış yapan Milli Eğitim Müdürünün 15 Eylül’de çocuklarımız okula gitmeden biletini kesin. Atatürk’e hakaret ederek kimden menfaat temin etmişse bu zatı muhterem onlardan yeni makamlar ve mevkiiler dilenmeye devam etsin. Karabük halkı Atatürk’e ihanet eden ve Milli Eğitim başında bulunan ne cahil bir insanı nede hain bir insanı asla tutmazlar. Atatürk’ün kurduğu diyebileceğimiz Cumhuriyet şehrinde Atatürk’e hakaret edecek bir milli eğitim müdürü Karabük’te barınamaz ve duramaz bunun altını çizerek söylüyorum. Ve bunları Karabük’ün etkili ve yetkili siyasetçilerine söylüyorum.  Bu milli eğitim müdürünü bu saatten sonra burada tutmayın. Karabük’ü zuldür Karabük halkı yarın daha çok sert tepkiler ortaya koyar çünkü toplumsal barış ortadan kalkmamalıdır” dedi

KARDEMİR’DEN LOJMAN TAHSİS EDİLDİ

Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’a KARDEMİR tarafından lojman tahsis edilmesine de tepki gösteren Kurtoğlu; “Karabük’e gelir gelmez kırdığı yumurta kırkı geçtiğini şeklini alan İl Milli Eğitim Müdürü ile ilgili bir konuyu da kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.27 Ağustos günü Karabük Öğretmen Evinden bir pikap dolusu eşya dolduruldu ve hepimizin bildiği Kardemir’in bekar lojmanlarına taşındı. Hem de milli eğitimin elemanları tarafından. Duyduk ki Kardemir Anonim Şirketi burayı Milli Eğitim Müdürlüğüne lojman olarak vermiş. Bilindiği üzere Karabük’te şimdiye kadar Milli Eğitim Müdürlüğünün lojmanı diye bir lojman yok. Şimdi buradan Kardemir Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan’a  buradan sesleniyorum İl Milli Eğitim Müdürü Kayseri’li mi diye bu lojmanı tahsis ettiniz ? Kardemir halka açık bir şirkettir. Halka açık olan şirketin mülkünü ücretli mi, yoksa ücretsiz mi tahsis ettiniz?” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.