Medikar Basınla Bir Araya Geldi « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

Medikar Basınla Bir Araya Geldi

Bu biyografi 31 Ağustos 2015 - 14:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karabük Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu basınla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek ileriye dönük yeni projeleri ve açmayı hedefledikleri üniteleri anlattı.

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdür ve Başhekimi Op. Dr Ziya Boyacıoğlu, göreve başlaması ile birlikte hastanenin hizmet kalitesini daha ileriye getirmek adına yaptığı çalışmalar sonucunda hastaneye ‘Çevre Güvenliği’, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ ile “Kalite Yönetimi’ belgesi aldığını ifade ederek hastane kurucularını, hastaları memnun etmeye çalıştıklarını söyledi.

İnsan odaklı olarak çalıştıklarını ifade eden Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Boyacıoğlu, “Hastaneler hastalar için kurulmuş yapılardır. Çalışma esnasında emaneti insan olan bir yapı var. Ürettiğimiz hizmet anlık kişiye özel hizmettir. Değişime başladığımız süre 4 aylık kısa bir süre. Kuruluşundan beri gelen hatalarla, hastanede 4 yıl içinde herkesin kendine alan oluşturduğu bir ortamda modern bir yönetim sistemi getirmek zor oluyor. Personelin bir kabullenişi var. Bu değişim esnasında değişebilen yeni yapıya ayak uydurabilenlerle devam ediyoruz. Devlet hastanesi ve geldiği hastanedeki düzeni devam ettirmeye çalışanlarla yolumuzu ayırıyoruz.” dedi.

“KARABÜK’Ü TANITACAK PROGRAMLAR YAPILMALI”

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, insanların hala Karabük dendiğinde coğrafi olarak bilmeyenlerin olduğunu dile getirerek, ”Bu Karabük’ün ciddi bir tanıtım eksikliği olduğunu gösteriyor. Öncü insanların Karabük’ü, Safranbolu’yu tanıtacak programlar yapmalı. Oysa ki Karabük, İstanbul ve Ankara şehirlerine yakınlığı, sosyal hayat yapısı ve Üniversitesi ile yaşanılabilir bir şehir. Karabük’ü tanıtmak gerekiyor.” dedi.

“ MEDİKAR’IN ÖNCÜLÜĞÜNDE KARABÜK’E CİDDİ BİR ESER BIRAKACAĞIZ”

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, bir göz doktoru ve bir de plastik cerrahi konusunda çalışmalar yaptıklarını dile getirerek bir tek cildiye uzmanında eksiklik olduğunu ifade etti.

Boyacıoğlu, “Bölgenin en iyi Kozmeteloji ve Kemoterapi bölümünü açarak bu hastanenin sağlık alanında vatandaşlara en iyi hizmeti vermesi için çalışacağız. Medikal Onkoloji için transferler yaptık, burada bir yapılanma oluşturacağız. Tabi radyoterapi ünitesi kurmak siyasi bir güç istiyor. İnşallah başaracağız. Yeni doğan ünitesindeki yatak sayısını 30’a çıkacağız. Acile çift poliklinik kurarak çocuk ve kadın hastalarımızın mağduriyetini gidermeye çalışacağız. MEDİKAR’ın öncülüğünde Karabük’e ciddi bir eser bırakacağız. Türkiye’de en büyük yatak açığı yoğun bakım servislerinde bu Karabük’te de çok belirgin. Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde de gerek yatak gerek doktor anlamında açıklar var. MEDİKAR’dan 15 kat daha büyük bir projeyle yoğun bakım hastanesi kurmayı planlıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşa kaliteli hizmet verebilecek ve hasta, hasta yakınlarına rahat bir ortam oluşturmayı düşünüyoruz. “ dedi.

“AMAÇ MEDİKAR’I BÖLGEYE MAL ETMEK”

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Boyacıoğlu, MEDİKAR Hastanesinin geçmişten gelen sıkıntılarının olduğunu, bu sorunları çözmek için devrim niteliğinde çalışmalar yapıldığını da dile getirerek ,”Devrimler acı olur. Yaşın yanında kuruda yanıyor. Amaç bu hastaneyi bölgeye mal etmek. Hastaları hastaneye alıştırmak için onlara yönelik çeşitli kampanyalar düzenliyoruz. Ben gelmeden önce bu hastane personeli hastanede ücretli olarak muayene oluyordu, biz bunu kaldırdık. İnşallah verdiğimiz sözleri tutarak hastanenin daha iyi noktaya gelmesi için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“RAMAZAN AYINDAKİ PROJE DEVAM EDİYOR”

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, hastanenin sektörel anlamda pahalı olmadığını başka özel taşra hastaneleriyle kıyasladığımızda fiyatların benzer olduğunu ancak MEDİKAR özelliğindeki büyük hastanelere oranla dörtte bir fiyatında olduğunu belirterek bu bölgeye biraz fazla görüldüğünü Ramazan ayındaki “Eller Hakk’a MEDİKAR Halka Açılıyor” projesinin devam ettiğini ifade etti. Başhekim Boyacıoğlu, “Hastanenin kurucu felsefesi, kurum felsefesi, artı vatan hastanesinin geri kalmış sistemi ister tıbbi ister ticari düşünün burada özel hastaneciliğin gerisinde. Burada farkınızı kullandığınız insan kaynağı ile hastayı düşünen tavırla göstereceksiniz. Sadece çalıştığı birimdeki onu işe alanı bilen insanlar kendini dokunulmaz görüyor. Buradaki amaç sürdürülebilir kaliteli bir hizmet. Devletlerin yönetiminde de bir sürü yönetici gelir kimi fetih için kimi yatmak için gelir. Benim genel prensibim bıkmam, bıktırırım, yorulmam, yorarım. İnşallah 4 ay içinde cehreyi değiştirecek projelendirmeler yaptık. Allah bizi mahcup etmesin. Kurumsallaştırmaya markalaşmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede 425 işçiyle başlamış, 26’sını sistem dışı bırakmışız. Sağlık hizmetleri personel devir çizgisinin oldukça altında. Ana gerekçe takdir edersiniz ki bir yönetici ekiple gelir değişim yapar ancak biz ekip için birilerini çıkartmış değiliz. Koyduğumuz politikalara uymayanlarla yolumuzu ayırıyoruz. Bende Allah’ın hakkı üç diye uyarırım. O zaman nush, tekdir ve kötek devreye giriyor. Bu hastane kurumsallaşmalı. Bölge hastanesi olabilecek bir hastane. Yapılanı yapmanın anlamı yok. Bu bölgede olmayanı yapacağız.” dedi.

“PARA KAZANMAK İÇİN BİR ŞEYLER YAPMAK VEBALDİR”

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, MEDİKAR için yapılan pahalı hastane, yakaladıklarını ameliyat ediyorlar imajını silmek için uğraştıklarını, geçmişteki yanlış politikaların bu hale getirdiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Yönettiğim her hastanede gerekliliği olmayan bir şeyi yapmadım, gerekliliği olmayan şeylerin yapılmamasını isterim. Geldiğimizden beri bu süreçler oldukça yavaşladı 4 aydır bu imajı değiştirmeye çalışıyoruz. Para kazanmak için bir şey yapmak vebaldir. Farkları kaldırdık. Ameliyatta yüzde 50 indirdik. Kesinlikle birinci derecede maddiyat önemli değil. Dul, gazi, şehit eşleri benim için önemli. Bu hastane onlara bakmaya mükelleftir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Köy muhtarının evi alevlere teslim oldu

Karabük Merkeze bağlı Cumayanı köyünde çıkan yangında köy muhtarına ait ve kullanılmayan tek katlı ev tamamen yandı. Cumayanı köyünde Muhtar Bilal Bozkurt’a ait evde gece saatlerinde henüz nedeni belirlenmeyen bir yangın çıktı. Alevlerin bir anda tüm evi kapladığı yangına köylülerin ihbarı üzerine Karabük Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Kimsenin yaşamadığı evde yangın sonrası kullanılamaz hale gelirken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.…

FİLYOS LİMANINA KONSORSİYUM ÖNERİSİ…

Karabük Valisi Fuat Gürel, Filyos Limanı'nın işletilmesiyle Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nın A.Ş (KARDEMİR) da içinde bulunduğu bir konsorsiyum tarafından yönetilmesini istediklerini bildirdi. Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığı Şubat Ayı Olağan Meclis toplantısı TSO Toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıya, Karabük Valisi Fuat Gürel, KTSO Başkanı Mehmet Mescier, Meclis Başkanı Hüsnü Salih Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyeleri katıldı. Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu tarafından yapılan sunum ile başlayan toplantıda konuşan Vali Güre, "sanayinin başkenti" olarak anılan bir kentte sanayinin gelişmesiyle ilgili olarak bir değerlendirme gerçekleştirdiklerini söyledi. Demir çelik sektörüne ba…

ALTINÖZ’DEN GECİKEN BİRLİK/BERABERLİK AÇIKLAMASI..!

AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz son günlerde kendi ve milletvekili hakkında çıkan haberlere cevap verdi. Altınöz'den gecikmeli olarak gelen yazılı açıklamada teşkilatların birlik ve beraberliğinden bahsedildi. Altınöz tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Son haftalarda yerel basınımızda Şahsım, Milletvekillerimiz ve Partimizle ilgili asılsız ve maksatlı yapılan haberlerle ilgili bu açıklamayı yapmak zarureti hasıl olmuştur. Ak Parti Karabük Teşkilatları olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi 7.Olağan Kongre sürecine girmiş bulunmaktayız.Birlik ve Beraberlik içerisinde Milletvekillerimizle ,Kadın,Gençlik kolları ve Ana Teşkilat kademelerimizle coşku ile Eskipazar ve Yenice Kongrelerimizi gerçekleştirdik.Bizim ilçe kon…

KASTEN ADAM ÖLDÜRMEK SUÇUNDAN TUTUKLANDI…

Karabük'te karşı şeride geçen otomobilin başka bir otomobille çarpıştığı ve 1 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili gözaltına alınan sürücü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Safranbolu'dan Karabük istikametine seyir halinde olan Yusuf M. idaresindeki 78 AAG 045 plakalı otomobil, karşı şeride geçerek önce Yunus B. idaresindeki otomobile daha sonrada yayaya çarpmıştı. Kazada 1 kişi ölürken 4 kişi de yaralanmıştı. Hastanede tedavi edildikten sonra taburcu edilen sürücü Yusuf M. gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen sürücü çıkarıldığı mahkemece 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.…

ÜNAL’IN KASTETTİĞİ YÖNETİCİ KİM..?

Karabük’te siyasi sessizlik bozuldu. AK Parti geçtiğimiz hafta sonu Eskipazar ve Yenice ilçe kongreleri ile yoğun bir gündem yaşadı. Kongrelerde yaptığı konuşmalar ile bir anda gündemi değiştiren AK Parti Milletvekili Cumhur Ünal hakkında çıkan haberle ilgili ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Yapılan haberleri tetikçilik olarak nitelendiren milletvekili Ünal’ın en ilginç açıklaması da isim vermeden bu haberlerin bir yönetici tarafından yaptırıldığı sözü oldu. KİM BU YÖNETİCİ..? AK Partili Milletvekili Cumhur Ünal’ın hakkında çıkan haberle ilgili AK Parti içinde bulunan üst düzey yöneticinin kendisi hakkında bir basın mensubunu kullanarak haberler yaptırdığı iddiası da gündemi baya meşgul edecek gibi görünüyor. Diğer taraftan …

SOYKAN; Makine imalat, mobilya sektörlerinde ithalat önlenecek

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR) Genel Müdürü Hüseyin Soykan, "Başta yerli otomobil üretimimize katkı vermek üzere, makine imalat, mobilya ve benzeri sektörlerimizde yıllık 25 milyon euro ve üzerinde ithalatın önlemesi hedeflenmektedir" dedi. Soykan, Cumhuriyetin 100. yılında, toplam sıvı çelik üretimini 3,5 milyon ton seviyesine çıkarmayı hedefleyen şirketin, yaklaşık 50 bin kişinin ekonomik hayatını doğrudan etkilediğini, yeni ürünler geliştirmek ve sektördeki rekabet gücünü artırmak amacıyla faaliyetlerine Cumhurbaşkanlığı himayelerinde belirlenen 11. Kalkınma Planı'na uygun olarak devam ettiğini belirtti. Bu kapsamda, ithalat ile karşılanan katma değeri yüksek yeni ürünler geliştirme çalışmalarına ağırlık verdiklerini ifade e…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ