Karabük Haber Gazetesi

MEHMET YÜKSEL, VERGİLİ ve SİYASİLERE YÜKLENDİ

Kardemir Karabükspor kulüp başkanı Mehmet Yüksel, Eskişehirspor maçı sonrası basın toplantısı düzenledi.  Yüksel yaptığı açıklamada “Transfer tahtasını açtırmak için büyük çaba sarf ettiklerini ancak Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin SGK ve Vergi Borçlarında yardımcı olacağım sözü vermesine rağmen telefonlarımıza dahi çıkmaması işi bu boyutlara getirdi.”dedi. VERGİLİ TELEFONLARIMIZA DAHİ ÇIKMADI Yüksel açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Transfer […]

MEHMET YÜKSEL, VERGİLİ ve SİYASİLERE YÜKLENDİ
09 Şubat 2019 - 19:05 'de eklendi.

Kardemir Karabükspor kulüp başkanı Mehmet Yüksel, Eskişehirspor maçı sonrası basın toplantısı düzenledi.  Yüksel yaptığı açıklamada “Transfer tahtasını açtırmak için büyük çaba sarf ettiklerini ancak Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin SGK ve Vergi Borçlarında yardımcı olacağım sözü vermesine rağmen telefonlarımıza dahi çıkmaması işi bu boyutlara getirdi.”dedi.

VERGİLİ TELEFONLARIMIZA DAHİ ÇIKMADI

Yüksel açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Transfer tahtasını açabilmek için bazı çalışmalar yaptık. Futbolculardan kağıtlar, tahütler aldık. SSK ve Vergi borcu kalmıştı, bu konuda Belediye Başkanı Rafet Vergili bey’le daha önceden görüşülmüştü. Başkan bize, bu aşamaya getir Vergi ve SSK Borcunu hallederim demişti. Hallettik ama Başkan Vergili telefonlarımıza dahi çıkmadı. Nurhan Barışkan ve Seyit Ahmet Karabacak’tan haber gönderdik görüşmemiz lazım diye, yine cevap vermedi. Burada insanlar doğruları bilsin, ona göre karar versin.

BU VEBAL, VERGİLİ ve VEKİLLERİNDİR

Kulübün hayatını devam ettirebilmesi için sponsorlar lazım. Biz farklı sponsorlar bulduk. Bunlar Bankalardı. Bu Bankalarda bize sizin siyasetçileriniz araması lazım dediler. Bunu siyasetçilerimize dediğimizde biz, ararız, bakarız dediler, ARAMADILAR.  Biz üzerimize düşenleri yaptık, Karabük siyasetçileri yapmadı. Karabükspor’a hangi belediye başkanı sahip çıkarsa biz Karabükspor olarak O, belediye başkanının arkasında yer alacağız. Bu saatten sonra bu ligde kalmamız zor gözüküyor, mucize olsa bile zor gözüküyor. Eğer biz görevde kalırsak 2. lige göre hazırlık yapmalıyız. Alt lige düştüğümüzde kulüpten personel çıkarmamız gerekiyor. Bunun vebali bize ait değil, Belediye başkanına ve Siyasilere aittir.

SAHİP ÇIKILMAZSA KAYYUM’A GİDERİZ

Kulüp değince A takımı dışında alt yapıda 7 takımımız ve Voleybol takımımız var. Aylık 500 Bin TL giderimiz var. Her ay finans giderimiz için Kardemir, Belediye Başkanı, Siyasiler bize sahip çıkacaklarsa görevimize devam edeceğiz, Eğer sahip çıkmayacaklarsa biz Kayyuma gideriz. Onlar istediği gibi yönetsin, parayı da bulsunlar düşüncesindeyiz. Kulüp’te 32 personel ve 11 alt yapı hocaları var, sezon bittiğinde kulüp kapandığında 700 Bin Tl tazminatları var. Biz, bunu bulabilmeye çalışıyoruz.

BU KULÜP BATSIN İSTENİYOR!

Kulüpte devamlı konuşulan Mehmet Aytekin döneminden kalan iki adet 50 Bin Euro’luk çekler vardı.  Kulüp başkanımız Sedat Namal dönemine bırakılan çeklerdi. Bu çekleri kendime alarak kuru 6100 TL’ye sabitleyerek parayı kulübe ben verdi. Bu arada Kulübümüzün bir alacağını yakaladık, bunu almamız çok zordu 320 Bin Euro’luk para girişi bulduk, aldık.  Bunu da Maaş ve tazminatlarda, deplasman gideri gibi yerlerde kullandık.  Bedensel Engelliler Basketbol takımımız vardı ligden çekildi. Bu takımı almak isteyenler var seneye bizden çıkartıp takımı verebiliriz. SMS kampanyası yapmıştık. 4315 TL para birikmiş, Bunun 1000 TL’si daha önceki kampanyadan kalmaydı. 3315 TL’nin 1000 TL’si Almanya’dan bir kişi tarafından verilmiş. Geriye 2315 TL yani 231 SMS atılmış. Karabükspor’un ne kadar sevildiği belli oluyor. Belediye başkanı, Siyasiler’e sormak lazım, SMS kampanyasında mesaj atılmış mı? Bize kimse sahip çıkmadı, kimse sahip’te çıkmıyor. Siyasiler ve Belediye Başkanı kulübü görmemezlikten geliyor. Buraya gelirken Rafet Bey listeyi yaptı,  Rafet bey’in listesinden geldik ama görüşemiyoruz, bize sahip çıkmıyor. Hatayspor buraya geliyor otobüste Hatay Belediyesi yazıyor. Soruyoruz, bizi belediye destekliyor diyorlar, Mazotumuzu, deplasman giderlerimizi Belediye karşılıyor diyorlar. Bizim belediyemiz bize hiç bir şey vermiyor. Nakit harici değişik şekillerde de yardımcı olabilir, yardım etmiyorlar.  Vali beyden, Belediye başkanından ve Kardemir’den randevu istiyoruz alamıyoruz, bir araya gelerek ne düşündüklerini bilmek istiyoruz.

YARGIDAKİ DOSYALAR KAPANIR

Desinler ki, Karabükspor’u, kafamızdan sildik vebalini bizler değil onlar çeksin. Kendi şahsi fikrim, Kulüp kapanırsa Yargıda bir sürü dosyalar var bu dosyalar da kapanacak kulüp batsın isteniyor’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber