Karabük Haber Gazetesi

MHP’li Asker’den Berkin Elvan Açıklaması

MHP SAFRANBOLU İLÇE BAŞKANI MUHARREM ASKER, GEÇTİĞİMİZ ÇARŞAMBA GÜNÜ SAFRANBOLU MİSAK-İ MİLLİ MEYDANIN’DA DÜZENLEDİKLERİ PROGRAMIN, BAZI BASIN YAYIN ORGANLARINDA GEÇTİĞİMİZ YIL RAHMETLİ OLAN 13 YAŞINDAKİ BERKİN ELVAN’A KARŞI YAPILMIŞ BİR EYLEM OLARAK LANSE EDİLMESİNİN KENDİLERİNİ ÜZDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.

MHP’li Asker’den Berkin Elvan Açıklaması
13 Mart 2015 - 14:20 'de eklendi.

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Muharrem Asker, geçtiğimiz Çarşamba günü Safranbolu Misak-i Milli Meydanın’da düzenledikleri programın, bazı basın yayın organlarında geçtiğimiz yıl rahmetli olan 13 yaşındaki Berkin Elvan’a karşı yapılmış bir eylem olarak lanse edilmesinin kendilerini üzdüğünü söyledi.

Asker, Çarşamba günü Berkin Elvan ismi üzerinden sözde PKK sempatizanları tarafından Karabük Üniversitesinde bir takım propaganda yapılmaya çalışıldığı ve başarılı olmayınca Safranbolu’da eylem düzenleyecekleri bilgisi aldıklarını söyleyerek, “Daha önce Fırat kardeşimiz için hazırlığını yaptığımız anma programı için meydanda toplanarak şehidimiz için Kuran-ı Kerim okuyup dualar ettik. O günde söylediğimiz gibi ‘Ürkek yüreklerle çetin yolların aşılamayacağını, başkaları gibi bölücülük yapmadığımızı, bölücülük yapanlarla da bütün Safranbolu halkı aramızdaki farkı görsün” demiştik. Bizler bu vatanın insanıyız, bu vatanın çocuklarıyız. Berkin Elvan, İsmail Korkmaz ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’da bu vatanın birer evlatlarıydı. Bir takım sözde PKK sempatizanı olan grup tarafından Berkin Elvan gibi fidanlarımızın adlarının kullanılarak yapılacak her türlü eyleme ve provakötörlüğe karşı olacağımızı bir kez daha söylerken, hiçbir şekilde gerek Berkin Elvan gerekse İsmail Korkmaz gibi isimlerin bu tür eylemlere lanse edilmesine de karşı olacağız. Başta şehidimiz Fırat Çakıroğlu olmak üzere İsmail Korkmaz, Berkin Elvan ve ismini yazamadığımız rahmetli olmuş tüm genç fidanlarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Diğer yandan şahsıma ve teşkilatıma gelen telefonlardan ve haksız tepkilerden dolayı bu açıklamayı yapma gereği duymuş bulunuyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber