Karabük Haber Gazetesi

Milletvekili Aday Adayı Dünya Şampiyonu Güreşçi Selçuk Çebi Form Tutuyor

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI DÜNYA ŞAMPİYONU SELÇUK ÇEBİ, BİR YANDAN SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜRKEN DİĞER YANDAN DA FORMUNU KORUMAK İÇİN ANTRENMANLARINI AKSATMAMAYA ÖZEN GÖSTERİYOR.

Milletvekili Aday Adayı Dünya Şampiyonu Güreşçi Selçuk Çebi Form Tutuyor
08 Mart 2015 - 12:20 'de eklendi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayı Dünya Şampiyonu güreşçi Selçuk Çebi, bir yandan seçim çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da formunu korumak için antrenmanlarını aksatmamaya özen gösteriyor.

2016’da Brezilya’nın başkenti Rio’da yapılacak Olimpiyatlarda Türkiye’ye madalya kazandırmak istediğini belirten Çebi, aday adaylığı çalışmalarından fırsat buldukça, gördüğü ilk salonda antrenman yapıyor. Son olarak Hekimoğlu Boks Spor Kulübü’nü ziyaret eden Çebi, burada idman yaptı. Sporcularla bir süre sohbet eden Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi, “Ben de sizin gibi bu salonlardan çıktım. Üstelik o zaman bu kadar salon yoktu. Arabam yoktu, servisim yoktu. 40 kilometre minibüslerde otobüslerde seyahat ederek gelip çalışıyor, sonra Araklı’ya geri dönüyordum. Ama azmetmiştim, kazanacaktım. Kazandım. Eğitimimi de aksatmadım. Türkiye, Avrupa, Dünya şampiyonlukları elde ettim. Üniversiteyi bitirdim. Eğitiminizi de, sporu da bırakmayın. Çalışın, azmedin, göreceksiniz, başaracaksınız” dedi.

Çalışma sonrası antrenmanı izleyen gazetecilere bir açıklama yapan Çebi, “Her ne kadar sporda olduğu gibi siyasette de ülkeme, milletime hizmet çabasında olsam da, aktif bir sporcuyum ve hedefim olimpiyatlara katılıp ülkem adına bir kez daha yüzümüzü ağartacak sonuç elde etmek. Formumu korumak için aksatmadan antrenman yapıyorum. Adaylık çalışmaları için çok efor sarf ediyorum ama yetmiyor. Gezilerde ikramlar çok oluyor, sağ olsun Trabzonlular çok misafirperver. Tatlı börek yedirmeden bırakmıyorlar. Kiloya da dikkat etmem gerekiyor” diye konuştu.

Selçuk Çebi antrenman bitiminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından adı “Koca Yusuf” olarak konulan oğluyla gazeteciler için güreş tuttu.

Çebi daha sonra Trabzon Yalıspor Kulübü’nün etkinliğine katıldı. Çebi’ye, diğer AK Parti Aday Adayları Mehmet Atalay ve Abdullah Uraloğlu ile MHP Aday Adayı Hüseyin Örs’e mavi beyazlı birer Yalıspor forması hediye edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber