Karabük Haber Gazetesi

Nasıl Maç Kazanılacak

K.Karabükspor maçından önce bizi ilgilendiren karşılaşmalarda kazanan yoktu, bu durum Kırmızı Mavililerin iştahını kabarttı, K.Karabükspor şanlı haftayı kendi elleriyle şanssıza çevirmeyi başardı. Geçen haftaki Trabzonspor mağlubiyetinde oynanan futbol beğeni kazanmıştı. Yılmaz hoca Karabük’te ilk kez takımının başında sahaya çıktı. Geçen haftaki kadrodan Traore sakat olduğu için yoktu bunun dışında aynı takım sahadaydı. Karşılaşmaya her iki […]

Nasıl Maç Kazanılacak
08 Mart 2015 - 23:48 'de eklendi.

K.Karabükspor maçından önce bizi ilgilendiren karşılaşmalarda kazanan yoktu, bu durum Kırmızı Mavililerin iştahını kabarttı, K.Karabükspor şanlı haftayı kendi elleriyle şanssıza çevirmeyi başardı.

Geçen haftaki Trabzonspor mağlubiyetinde oynanan futbol beğeni kazanmıştı.

Yılmaz hoca Karabük’te ilk kez takımının başında sahaya çıktı. Geçen haftaki kadrodan Traore sakat olduğu için yoktu bunun dışında aynı takım sahadaydı.

Karşılaşmaya her iki takımda dengeli başladı. Maçın başlarında Furkan’ın direkten dönen topu ilk ciddi atağımızdı. 20. Dakikadan sonra maç tek kaleye döndü rakip tamamen savunmaya çekildi. A.İlhan’la kazanılan penaltıyı Onur atamadı. Penaltıyı Furkan kullanacaktı, Onur ben atacağım dedi, her maç öncesi hoca Penaltı kullanacak kişiyi seçer, penaltı olursa da kullanır, belki Furkan golü atacaktı maçın seyri değişecekti. Yılmaz hoca Onur’un bu disiplinsizliğinin cezasını ikinci yarı başında oyundan alınarak gösterdi. Daha önceki maçta da Traore penaltı kaçırmıştı K.Karabükspor ligde kazandığı son 2 penaltı atışını kullanamaması oldukça can sıkıcı bir durum oluşturdu.

Karşılaşmanın ikinci yarısında Gaziantepspor maça presle başlayarak K.Karabükspor’un pas yapmasını önledi. Oyuna hakim oldu ,15 dakikalık baskı Yılmaz hocanın oyuna müdahalesiyle son buldu. Onur, Viola değişikliği tekrar Kırmızı Mavileri canlandı. Viola girdikten sonra arka arkaya kaleyi yokladı, pozisyonlar buldu. Durgun taraftarda Viola’yla canlandı, takımı ateşlemeye başladı. Tek sorun gol bulamamsıydı. Pozisyon sıkıntısı çekiyorduk. Gaziantepspor ilk yarı gibi tekrar savunmaya çekildi maç sonuna kadar gol yememek için mücadele etti 90 dakika sonunda da bunu başardı.

Oyuncu performanslarına bakacak olursak İlk yarı Bertu oyunuyla göze battı ikinci yarı etkili futbolunu göremedik, Viola girdikten 15-20 dakika boyunca çok iyiydi son bölümlerde etkisizleşti. A.İlhan kazandırdığı penaltı dışında etkili değildi. Murat stoper de ağırdı,Yılmaz hoca maçta duran topları niye Murat’a kullandırdı anlayamadım. 2 serbest vuruşunu hatırlıyorum çok kötü vurdu. Sow orta sahada güçsüz göründü, Emre kullandığı kornerler dikkat çekti, geçen seneki oyuncumuz İshak’ın korner sitilindeydi. Gelelim Akpala’ya, taraftar bir ara ‘’Akpala dışarı’’ diye bağırdı. Performansı çok kötüydü Yılmaz hoca 88 dakika nasıl sabretti anlayamadım pres yapıyor rakip savunmayı dağıtıyor, dengesini bozmaya çalışıyor diye sahada tutuğunu tahmin ediyorum, esas görevini yapsa, gol atsa daha iyi olacak. Bunu yapamıyor. Kumpela değişikliği çok geç yapıldı, daha erken oyuna girmeliydi.

Kısacası Gaziantepspor 1 puana razı sahaya çıkmış, diğer tarafta penaltıyı kaçırmış, direkten dönen topu ve tartışmalı verilmeyen penaltı pozisyonları ile fırsatı kaçıran K.Karabükspor’u izledik. Her ne olursa olsun sahasında kazanmak zorundaydı bunu başaramadı. Yılmaz hocayla da galibiyet hasreti sona ermedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber