SOSYAL BİLİMLER MYO MESLEKİ TURİZM EĞİTİMİNDE ’E-ÖĞRENME’Yİ GELİŞTİRECEK « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

SOSYAL BİLİMLER MYO MESLEKİ TURİZM EĞİTİMİNDE ’E-ÖĞRENME’Yİ GELİŞTİRECEK

PROJE KOORDİNATÖRÜ YRD. DOÇ. DR. ŞERİF BALDIRAN DA, MESLEKİ TURİZM EĞİTİMİNDE BÖLGESEL İŞBİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYAN PROJENİN SON ETABINDA TURİZMDE MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEĞİNİ DİLE GETİRDİ.

Bu haber 29 Ocak 2015 - 20:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun uyguladığı Meslek Yüksekokullarının Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümüne Ait Mesleki Dersler İçin E-Öğrenme Materyallerinin Geliştirilmesi ve Uygulanması Projesi’nde gelinen süreç basınla paylaşıldı.

Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Amasya İMKB Otelcilik Turizm Lisesi’nin de ortağı olduğu projenin yürütücülüğünü yapan Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ergün Şimşek, “Proje ile MYO bünyesinde yer alan otel, lokanta ve ikram hizmetleri bölümü, turizm ve otel işletmeciliği, aşçılık ve ikram hizmetleri bölümü, turizm ve otel işletmeciliği, aşçılık ve ikram hizmetleri bölümlerindeki mesleki dersler için ders planları, ders notları, e-öğrenme materyalleri, örnek ödevler ve örnek olayların hazırlanarak bir internet sitesinde yayınlamayı ve daha sonra yapılan bu çalışmalara mesleki turizm eğitiminde yer alan diğer paydaşların da dahil edilmesi hedeflenmektedir” dedi.

5 aydır uygulanan proje kapsamında 63 dersten 30’unun sunusunun hazırlandığını, e-öğrenme materyallerinin paylaşılacağı internet sitesinin test yayının başladığını ve 16 dersin örnek videolarının çekildiğini de anlatan Şimşek, Tokat, Muğla, Mersin ve Antalya bölgelerinde yer alan meslek yüksekokullarının otel, lokanta ve ikram hizmetlerinde bulunan öğretim elemanlarının katılımıyla yapılacak olan bölgesel mesleki turizm eğitiminde e-öğretmen materyallerinin geliştirilmesi toplantılarında da bir araya gelinip bilgilerin paylaşılacağını söyledi.

Proje koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran da, mesleki turizm eğitiminde bölgesel işbirliğinin geliştirilmesi açısından büyük önem taşıyan projenin son etabında turizmde mesleki eğitim çalıştayı düzenleneceğini dile getirdi.

Bir restoranda düzenlenen basın toplantısına Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya ile Amasya İMKB Otelcilik Turizm Lisesi Müdürü Ayfer Yıldız ve diğer yetkililer katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.