YAŞA VE YAŞAT EĞİTİMİ GELİŞTİRME DERNEĞİ İL EMNİYET MÜDÜRÜ SERHAT TEZSEVER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

YAŞA VE YAŞAT EĞİTİMİ GELİŞTİRME DERNEĞİ İL EMNİYET MÜDÜRÜ SERHAT TEZSEVER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

Bu haber 26 Ağustos 2014 - 0:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

20140825_145803

Vizyonu, Mekansal sınırları kaldırıp kalbi birlikteliği sağlayacak bir kardeşlik ağı oluşturarak büyük bir aileyi oluşturmak amacıyla kurulan Yaşa ve Yaşat Eğitimi Geliştirme Derneğinde sınırlar her geçen gün zorlanıyor.

Geldiği günden bu güne kadar Karabük’ün gençliğine çok büyük katkıda bulunan İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’i makamında ziyaret etti.

Yönetim açıklamasında; “Sebebi Ziyaretin Yaşa ve Yaşat Eğitim Geliştirme Derneğine vermiş olduğu desteklerden dolayı İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’e teşekkürlerimizi iletmektir” ifadelerini kullandı.

Açıklamada ayrıca; ” Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, paylaşmak, sevgi, dostluk, vefa gibi hayatımızdan çıkarıp attığımız unuttuğumuz, kaybettiğimiz değerleri tekrar yaşamak ve yaşatmak amacıyla,  toplumun menfaatine olacak faaliyetleri destekleyecek çalışmaları yaparak Türk Milletinin teminatı ve en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitim ve öğretimine maddi ve manevi katkıda bulunmak.

Milli değerlerimizin, manevi ve toplumsal yapımızın unutturulmaya çalışıldığı 21. yy’da Yaşa ve Yaşat çatısı altında  merhametli, sağduyulu, duyarlı, samimi kişileri  bir araya getirerek; hiçbir dini ve siyasi kimliğe bağlı kalmaksızın, Kamu yararına hizmet etmeyi amaç edinmiş bir sivil toplum kuruluşudur.

Bu misyon ve vizyon ışığında, Yaşa ve Yaşat Eğitimi Geliştirme Derneğinin dünü ve bugünü hakkında kısaca bilgi verecek olursak;  2009 yıl sonu itibariyle Kardemir A.Ş. çalışanlarından birkaç gönüllü işçinin bir araya gelerek, ihtiyaç sahibi 5 (beş) üniversite öğrencisi kardeşimize maddi destek sağlamak amacıyla gayri resmi olarak faaliyete başlamıştır. Bu faaliyetler ilerleyen zamanlarda başta Kardemir A.Ş. çalışanları olmak üzere, Karabüklü hemşerilerimiz, İstanbul, Ankara, Zonguldak ile Denizli’deki dostlarımızın da katkılarıyla 2011 yılında 99 (doksan dokuz) kurucu üyesiyle resmi bir kimliğe kavuşmuştur.”

 

DERNEĞİMİZ HİÇBİR MADDİ ZORUNLULUĞA DAYANMADAN, GÖNÜLLÜLÜK ESASIYLA YAPILAN YARDIMLARLA YILLAR BAZINDA AŞAĞIDAKİ TABLODA SUNULDUĞU GİBİ İLERLEME KAYDETMİŞTİR.

 

EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILLARIÖĞRENCİ

SAYISI

TOPLAM

ÖDENEN

2009 / 2010 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI51.800
2010 / 2011 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI84.575
2011 / 2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI199.600
2012 / 2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI4017.115
2013 / 2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI4418.715
TOPLAM16651.805

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.