ZONGULDAK’TA 500 GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK « Karabük Haber Gazetesi

SON DAKİKA

ZONGULDAK’TA 500 GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK

İŞ-KUR ZONGULDAK İL MÜDÜRÜ GÖNÜL DEMİRSU, PROGRAM KAPSAMINDA ALINACAK İŞÇİLERİN İL GENELİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ, KAMUSAL ALTYAPININ YENİLENMESİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA BAĞLI OKULLARDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ GİBİ BİR ÇOK ALANDA ÇALIŞTIRILACAĞI BELİRTİLDİ.

Bu haber 29 Ocak 2015 - 15:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İş-Kur Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararı’na Program kapsamında çalıştırılmak üzere Zonguldak’ta 500 kişilik kontenjan tahsisi gerçekleştirildi.

İş-Kur Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, program kapsamında alınacak işçilerin il genelinde çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çevre düzenlemesi gibi bir çok alanda çalıştırılacağı belirtildi. İl genelinde Milli Eğitim Müdürlükleri 220, belediye başkanlıkları 200, il müftülüğü 25, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği 25, kaymakamlıklar 15, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 5 olmak üzere alınacak 500 kişi için 30 Ocak ila 9 Şubat 2015 tarihleri arasında başvurular başlayacak.

Program hakkında açıklama yapan İş-Kur Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu ise “Genel Müdürlüğümüzce İlimize Toplum Yararına Program kapsamında çalıştırılmak üzere 500 kişilik kontenjan tahsis edilmiştir. Bu kapsamda Zonguldak ili ve ilçelerinde çalıştırılmak üzere toplam 500 kişilik geçici işçi alımı yapılacak olup bu kişiler, çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri ,restorasyon , tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları gibi alanlarda çalıştırılacaktır. Program süresince katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak olup ,asgari ücret üzerinden aylık ödemeleri ile SGK prim ödemeleri yapılacaktır. Başvuru şartları Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmaktır. Bu kapsamda 15/02/2015-15/06/2015 tarihleri arasında çalıştırılmak üzere il genelinde Milli Eğitim Müdürlükleri 220, Belediye Başkanlıkları 200, İl Müftülüğü 25, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği 25, Kaymakamlıklar 15, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 10, Orman Bölge Müdürlüğü 5 geçici işçi alacaktır. Başvurular 30.01.2015-09.02.2015 tarihleri arasında Merkezde Zonguldak Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğünden, ilçelerde kaymakamlıklardan yapılacak olup, çalışacak kişiler noter huzurunda çekilen kura sonucu belirlenecektir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.