Karabük Haber Gazetesi

TATİL BAŞLADI

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda yarıyıl tatili başladı. İl genelinde 34 bin 511 öğrencinin karne heyecanı yaşadığı Karabük’te Şehit Nurettin Seki İlkokulu ve Yavuz Sultan Selim Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Vali Orhan Alimoğlu ile birlikte Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet […]

TATİL BAŞLADI
22 Ocak 2016 - 18:16 'de eklendi.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda yarıyıl tatili başladı.
İl genelinde 34 bin 511 öğrencinin karne heyecanı yaşadığı Karabük’te Şehit Nurettin Seki İlkokulu ve Yavuz Sultan Selim Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.
Törene Vali Orhan Alimoğlu ile birlikte Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Öğrencilere karnelerini veren Vali Orhan Alimoğlu “Dönem boyunca çalıştınız ve yoruldunuz. İnsanların biraz dinlenmesi için yaptığı işi biraz değiştirmesi lazım. Bu işi biraz durduruyoruz, durdurmak tatil etmek demek zaten. Ama yine boş durmuyoruz, insanlar boş durursa da yorulur, hep aynı işi yaparsa da yorulur. İnşallah sizler tatilde biraz oyun oynayacaksınız, biraz arkadaşlarınızla sohbet edeceksiniz ama bu arada gidip geldiğiniz yerlerde gördüğünüz, duyduğunuz fakat bilmediğiniz şeyleri büyüklerinize, kitaplara sorun öğrenin, yani öğrenmeye yine devam edin. Öğrenmeye devam ederseniz herşeyi öğrenirsiniz, hayatta işleriniz kolay olur. Tatilinizi güzel işlerle meşgul olarak değerlendirin. İyi tatiller ve başarılar diliyorum.”dedi.
Karne dağıtım töreninin ardından TEOG 1. Aşama sınavında Karbaük’te tüm soruları doğru cevaplayarak başarı elde eden İrem Karakoç ile sohbet eden Vali Orhan Alimoğlu başarılarının devamını dilediği öğrenciye çeşitli hediyeler verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER